Massey Ferguson


Jesenas u kukuruzu nisam uspeo da kipujem prikolice kao sto sam to radio na MTZ-u. Imam dva creva na prvoj prikolici , jedno za prvu prikolicu , drugo za drugu prikolicu i u kabini jednom ruckom kipujem prvu prikolicu drugom drugu prikolicu. Tako sam kipovao na MTZ-u. Sada na MF-u gde god da ubodem creva nece. Nekako sam napipo da kad ubodem samo jedno crevo u izvod levo dole dize prikolicu i spusta krajnja desno rucica u kabini . Kada iskipujam prvu prikolicu otkopcam crevo i zabodem u isti izvod crevo od druge prikolice iskipujem drugu i tako u krug . Negde u ovoj temi sam procitao da kada se radi sa jednosmernim cilindrom one slavinice pod br. 1 treba da budu otvorene . I to sam probao , naravno i crevo sam priklucio u izvod ispod slavinice - nista. Vec se tacno i nesecam sta sam sve radio. Jos jedno pitanje. Pod br-2. na slici je tockic sa oznakama + i - gde se najverovatnije steluje neki protok na tim vanjskim prikluccima, dali samo na ona dva desno ili na svim.Molim za savet.
 
Ovaj ventil pod br.2 ti je u ovom polozaju na slici zatvoren. Okreni ga sasvim u suprotnu stranu na max protok i nediraj. Slavinice koje su pod br.1 za kipanje prikolice otvori a za dvosmerne cilindre zatvori (vucena tanjuraca, plug okretac, preklopni sjetvospremac). Ja dok kipam prikolicu crevo kopcam u desnu donju i dizem prvu rucicu do rucnog gasa. Ona rucica pored nje je za prikljucke koji se kopcaju u srednje izvode odozada a ona treca rucica (ispod rucice kardana) ona je za uticnice sasvim levo. Mora raditi.
 



Cemu sluze ovi priklucci kao neke mazlice ispod ovih gumenih cepova, ima ih puno?

Kico@ Plug okretac i setvospremac sam kacio u leve izvode i radi
 
Regulator protoka funkcionise samo za sekciju do njega. U donji red brzih spojki treba da kopcas crevo kad radis sa jednosmernim klipovima i onda slavinica treba da bude otvorena.
 
Znate li odakle ih mogu kupiti ili naruciti???? Pozvao sam jednu firmu ali su mi kratko rekli da nemaju i da ih najverovatnije nema uopste u prodaji, jedino po vasarima...
 
http://www.mikron-doo.rs ovi imaju sve

- - - - - - - - - -

ako budes kupovao trazi da ti posalju njihov katalog. sve je lepo nacrtano i objasnjeno u vezi kategorija i kugli

- - - - - - - - - -

mislim da su za trecu kategoriju donje oko 12e a gornja oko 14e. automatski topling se moze naci duplo jeftinije nego sto je kod njih ali kugle tesko
 
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.jpg
[/IMG]
iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.jpg
[/IMG]
Evoga deo koji je pukao na izvodu prednje vuce na mf 3645.Jednom mu je pukla ta caura,a sada i ovaj deo osovine koji ulazi u prednji most.Inace traktor je od mog brata.
 
Nije problem napraviti to, u mojoj blizini postoji firma koja ima erozimat kojim može da napravi čauru. Baš sam danas gledao kako radi čauru sa zavojnim unutrašnjim žljebovima - dio za bendiks startera od nekog ogromnom bagera.
 
Nekad je potpuno opravdano za takav dio dati par stoja E. i da nikada više neboli glava. Međutim kod njih je neka luda politika kod tih rezervnih delova.
Oni otprilike uzmu cenu dela koji se ugrađuje u menjač i pomnože sa x20 i prodaju kao rezervni deo. Već sam pisao da sam malo brojao i računao kad sam dva polovna zupčanika platio preko 1000km. da bi cena tog menjača kada bi ga sklopili od delova debelo prešla cenu novoga traktora. Ovaj hladnjak za ulje sam našao za 1500 usd. novi. A recimo čitav set generalke motora u Engleskoj ili Americi košta toliko.Ac pumpa na e -bay-u 30 usd. http://www.ebay.com/itm/MASSEY-FERG...=BI_Heavy_Equipment_Parts&hash=item20dad50f56
 
Nažalost brata će to masno koštati ovaj put . Čaura uopšte nije problem , niti da se napravi niti da se kupi original , ali ta osovina što je pukla , jadna majko ... to je u stvari produžetak konusnog zupčanika iz diferencijala. Trebalo je na vrijeme da reaguje . Glavni uzrok je luft u piksnama prednjeg mosta . I meni je bio problem prije 2 godine , ali ta "osovina" nije pukla nego je samo skrunjen kroner na njoj . Uspjeli smo da je obvarimo i napravimo ponovo kroner .
Najveći problem je što svi potrčimo da kupimo nekad skupi zapadni traktor , koji imaju dobra rješenja , al to zahtijeva pravilno rukovanje i održavanje , a to nit ko pita niti čita.
U radioničkom uputstvu od MF3645 (i ja imam taj) , a to u stvari piše u uputstvu za rukovanje isto , da se prednji most na MFu podmazuje na 2 mjesta na svakih 8-10 (i slovima osam do deset) sati rada i da se 1-2 puta u sezoni kontrolišu ti neki zazori na pr mostu u servisu jer je na tako robusnom prednjem mostu teško primjetiti da ima lufta . Kad se vozi sa luftom u piksnama onda je najčešće i najbezbolnije da odu te piksne sa un kronerom , koje su ujedno izgleda kao neki osigurač , a ako se ni tad ne reaguje , onda , razvaljuj kompl most , što nije mali posao , pa u ovom slučaju kupi konusno tanjirasti , pa zamijeni te 3-4 velike piksne , pa krstove kad si već tu . Onda već moraš dizat kredit.
 
Fino je pukao nije duboko.Možda se može zavariti, neki drugi komplet . Npr. od Zmaj 133 je sličan komplet na obe strane a nekad su bili vrhunskog kvaliteta.Sličnog je gabarita. Od 142 da i negovorimo . Sitni nut ,čaura momačka maltene doživotni sklop ,samo malo veći gabarit.
Da me neshvatite pogrošno ,ja samo govorim kako bih ja radio da je moje. Pošto imam svoj strug i mogu to da odsečem, obradim ,zabušim, centriram i pažljivo zavarim.
Pošto se ovde radi o malo bržem prenosu idealno bi bilo odneti na balansiranje i to je to. Naravno ako razlika u ceni opravdava ovaj trud ali mislim da da, pogotovu ako bi se našlo od Zmaja pa još polovno a da je dobro ,mislim bez lufta.
 
Sigurno da bi se isplatilo ako može kvalitetno da se uradi . Uglavnom razvaljivanje mosta u igle ne gine i rastavljanje "krajeva poluosovina i spojeva sa glavčinama na točkovima " da se tako izrazim . I piksovanje dabome. Misliš spasoje da se uzme kroner osovina od nečeg drugog , nastavi na ovu , a da se onda ta spojna piksna sa unutrašnjim kronerom napravi po tom kroneru? Onda bi se izbjegla skupo kaljenje ako je taj stari kroner već predvidjen za takvu vrstu opterećenja.
 
Nazad
Vrh