Massey Ferguson

Kombajner trbao si po mom da sacekas sa kupovinom da prodje nova godina.No u svakom slucaju nek je sa srecom dobra masina na izgled
 
I jeste da se obraduje, svakako veca bi mu radost bila da ostane neki dinar (evric) u dzepu.Kako sam mogao da skapiram pricu samim stupanja zakona nece ni jedan slavno da prodje od ovih svercera sto po inostranstvu bud zasto pokupuju izrabljene masine pa nama po dva do tri puta skuplje prodaju.Koliko sam ukapirao Krsic i Radulovic imaju odresene ruke da suzbiju crnu ekonomiju.Da nebi raspolozenje kombajneru kvario a ujedno izlazio iz teme crvenko je ok masina, ima ga u mom selu jedan farmer.
 
Macvanin sta rece crvena furija?? :osmeh: pa jesam li primljen? Hvala Simic-u ... tako smo sad odlucili da kupimo posle svih zavrsenih poslova a i upravu je Macvanin evo meni poklona taman :ppozdrav: Videcemo kako ce se pokazati!
 
@Spasoje , to zujanje pumpe djeluje ko da je neki ventil-potrošač ostao poluotvoren , jesi li riješio onaj problem sa izlazom -slavinicom , ono neće kipa da stoji ili klip pluga , da nije to sve nešto u vezi. Za grijanje pokušaj da dospeš litar-dva antifriza il vode šta već . ..I da strnje bolje ostavi ne diraj , pusti priče ugara-tanjiranje - čemu ?
 
evo kako je crvenko proveo dan... da nekazu drugi kako su to krsevi sa losim menjacima. Ovaj crvenko veceras dovukao 15 meteri bagrema iz planine
aubeig.jpg
[/IMG]
2na766c.jpg
[/IMG]
alq3v8.jpg
[/IMG]
 
@Spasoje , to zujanje pumpe djeluje ko da je neki ventil-potrošač ostao poluotvoren , jesi li riješio onaj problem sa izlazom -slavinicom , ono neće kipa da stoji ili klip pluga , da nije to sve nešto u vezi. Za grijanje pokušaj da dospeš litar-dva antifriza il vode šta već . ..I da strnje bolje ostavi ne diraj , pusti priče ugara-tanjiranje - čemu ?
Sve što je vani od ventila sam prečistio i pregledao. 17 bar. 160 bar i 1.5 bar-a .Postoji i onaj glavni ventil gore na poklopcu ,ali on je za hidro klipove(hidraulik) a oni rade bez vibracija i zujanja .Zuji cev koj vodi prema servu volana i speadshiftu i dalje. Sad imam vremena pa ću skinuti poklopac sa pumpama .Tu na dnu postoji sigurnosni ventil pa je možda on progulio ako sam nekada dao gas kad je bio hladan .Osećaj je kao da pumpa negde hvata malo zraka .
Što se tiče izlaza i priključnica nije ni bitno dali drže jer sam skonto kako plug radi .Samo je bitno da držiš ručicu u jednu stranu i kada se okrene on stisne bradavicu " na kocki i samo je bitno da se malo pritegne i kocka je zaključana a samim tim i plug .Rijetko se desi da sama otkoči ,možda kad bi orali 15 min. Otkočuje se tako što se samo povuče ručica u suprotnu stranu i nešto cvakne i bradavica " iskoči i plug se može rotirati. Vrlo jednostavno tako da nije ni bitno dali drže izlazi na traktoru .
Što se tiče grejanja to je nešto ugatano ili ukleto. Sipao sam vodu i u creva i u sistem da povežem tečnost ,produvavao radijator, sve što je bilo u mojoj moći ,i ćorak. Neželim ni da mislim da je nešto do pumpe ili one kutije iznad pumpe .To mi se desilo kako me pogodio onaj baksuz sa uljnim hladnjakom i ušlo dva tri litra uljau permant pa je to svuda počepilo. Sada je u njemu VODA.
 
Poslednja izmena:
spsoje ako ti je grejanje ko na zetoru da vuce toplu vodu iz sistema mozda nemas termostat
Ima .Ali posle ovoga ni on neradi kao pre. Sada ujutro vozim do parcele po 10 km. Kazaljka jedva na pola šarenog ,tek u brazdi dobije radnu temp. Prije je bilo dok izadjem iz sela grijanje ubija a kazaljka na kraju šarenog došla skoro do punog zelenog. Ali i u po dana kada je voda vrela ona neide kroz creva za gore. Dođe toplina do krivine za gore a dalje je hladno i tako celi dan stoji.
 
Poslednja izmena od urednika:
Komšija danas kupio 6180 , solidne gume , solidno izgleda i radi . Ima dyna i reverzer na volanu 13000e . Jedino nema druge brzine uopšte.

spasoje i meni se desi to sa grijanjem al rijetko . Inače moj ima 2 termostata i ,mijenjao sam ih prije 2 godine , do tada grijanje nije radilo skoro uopšte , a poslije toga dobro . Kazaljka se još nikad nije popela u puno zeleno polje al grije tako da ventilator na kecu može samo kratko da radi , odma bude prevruće i moram ga isključivati . Ipak nekad se desi da neće dobro da grije , isto ko što kažeš neće vruća voda gore na kabinu jedva mlaka . Rijetko se dešava al neobjašnjivo.
 
Pocerina
šuma mi je u KO Čokešina,idem preko Novog sela,pihhh znam ja da to nije neki teret ali za nas Mačvane kad iz ravnog popenjemo se gore pa to je sveto pismo, prošle godine prevrnem jednosovinku,predjem preko malog panjica i ona hooop, ebiga treba biti majstor za vožnju u tim brdsko planinskim uslovima
izvinjavam se za off:ppozdrav:
 
Komšija danas kupio 6180 , solidne gume , solidno izgleda i radi . Ima dyna i reverzer na volanu 13000e . Jedino nema druge brzine uopšte.

spasoje i meni se desi to sa grijanjem al rijetko . Inače moj ima 2 termostata i ,mijenjao sam ih prije 2 godine , do tada grijanje nije radilo skoro uopšte , a poslije toga dobro . Kazaljka se još nikad nije popela u puno zeleno polje al grije tako da ventilator na kecu može samo kratko da radi , odma bude prevruće i moram ga isključivati . Ipak nekad se desi da neće dobro da grije , isto ko što kažeš neće vruća voda gore na kabinu jedva mlaka . Rijetko se dešava al neobjašnjivo.

Jel imate napolju slavinu na crevu koje vodi toplu vodu u kabinu?Hoce da se desi da uhvati kamenac,prljavstina dok je ventil zatvoren a kad ga otvoris prljavstina nemoze da prodje kroz kuglicu i voda neide,pogotovo ako se duze nekoristi.Meni je dugo trebalo dok sam to provalio na CASE-u ana massey-u nisam imao propblema sa grejanjem
 
Slavina je gore na kabini kod radijatora , otvara se iz kabine . Kod mene ta slavina nije baš poslušna ali neznam dal je to razlog . Kad grijanje slabije radi dovodno crijevo je mlako ili hladno . Opet što kažeš možda je i to problem , ako slavina ne propušta , voda onde neće kružiti i neće se ni zagrijati .
 
treba probati ozraciti gore na radijatoru ako ima vazduha nemoze da uspostavi krug ,kod mene to bilo .
 
Moglo bi biti . Eto izbaksuziro sam i sinoć u oranju počelo da grije tek nakon 3-4 duluma . Kazaljka stoji normalno nije to . Čak sam izašo i stavio neki podmetač za sjedenje isred hladnjaka klime (il ulja nije bitno ) , ne vrijedi . Kasnije kad nešto pročepi rastura.
 
Imoj počeo da zajebava sa grejanjem,menjo sam antifriz i grejao je jedan dan posle toga nikako
 
Ja se danas popnem na kabinu , otkačim oba crijeva i vidim da je vazduh u radijatoru . U povratnom crijevu tečnost je odma tu , a u dolaznom dole nisko . Spojim dolazno a ostavim povratno otkačeno . Kad se mašina zagrijala pustim slavinu i kad malo dodam gas vidim da izlazi voda iz radijtora. Spojim i povratno i ćeraj .Grije opet ko lud.
 
Nazad
Vrh