Massey Ferguson

Danas kaparisan 3080, 100ks... Za par dana stize
2q3aazp.jpg
 
Sa srecom da te sluzi masina :ppozdrav:Napisi nam jos malo informacija. Gde je uzet, koja je cena, koliko ima sati i tsl.
 
Posto znam prodavca od ranije, rekao mi je koji kakav problem ima, mi smo konkretno birali onaj 3090 i on je 5godina cini mi se mladji ima 5000 radnih sati ali covek mi je odmah rekao da mu je promenjen konusnotanjirasti i da mu platim te pare nece da ga proda meni (vidi se kad se bolje pogleda da je otvaran) , ima 32+32 dok ovaj 3080 16+16 i mnogo je jednostavniji , izdrzljiviji! 11000 evra sa 9000 pravih RH bez ikakve mane sve radi od prednje vuce sa automatskim iskljucivanjem do iskljucivanje blokade tockova kad se podigne hidraulik, 1988god...

@Tomix, @Lazarmatic Nemoj biti bas siguran ;) Dobro opazanje ali nije :) bio sam kod tog dede(malo cudan) da vidim sta ima ali on svaki hvali ko da su od zlata. Ovo je odmah susedno selo od Velikog Siljigovna i isto je preko puta pumpe, samo u Kaoniku ako znate gde je plac? Hvala na lepim zeljama, nadam se da ce lepo i dobro sluziti! Bice vise slika kad ga doteram!
 
Poslednja izmena:
[video][video=youtube;7ul6cNyS4y4]http://www.youtube.com/watch?v=7ul6cNyS4y4[[/video]Moj se Maslija opoštenijo ove jeseni .Prevuko kukuruz sav posejao pšenicu i to većinom sa oranjem i pooro zimsko .Zadnja ostala najveća parcela u kujoj je istanjiran strnik i nije ni trebala d
a se ore ali ipak sam odlućio orati iako je bilo meko .
Trenutno su aktuelna tri problemčića.
Ono sa hladnjakom ulja , zatim nenormalno zujanje hidro pumpe (cev kja vodi prema glavi volana bruji da nemoš držat ruke na njoj ko da je struja) i neće voda gore u radijator pa nema grijanje.
[video=youtube;7ul6cNyS4y4]http://www.youtube.com/watch?v=7ul6cNyS4y4[
@subotičanin@ Nemojte raditi nego reši/videote to na vreme . Može biti banalna stvar kao što su utvrđivači na sinhronskom sklopu poispadali .To su kuglice prečnika 5-6 mm a ispod njih opruge 2cm dužine. Sad opruga ako upadne izmedju zupčanika nije problem toliki koliko je problem ako upadne koglica. Našaraće zupčanike ko sir a može nešto i slomiti.
Pored ovoga postoji utvdjivač i na viljušci .Taj nemože ispasti ali može se izlizati vrh ,pući opruga ili odviti vijak koji steže taj sklop.Malo je verovatno da se zupčanici toliko potrošili pa da nema šta da vuče pogotovu i 1 i 2-a.
Skinite poklopac i sva će vam se kazati samo. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Na taj plac preko puta B pumpe i mlekare ( u Kaoniku) sam mislio sa leve strane od ks a u Siljigovcu je plac sa desne strane moja greska .
Neka masina dugo i dobro sluzi! ::vino::
 
svaka cast druze neka je sa srecom,i da ti donese dosta para mnogo je dobar traktor!! a kakvi su mf 3050 ? imam u planu nekada da kupim mnogo mi se svidjaju,sta im je mana koliki su potrosaci kvare li se? to su bas frhunski traktori......
 
i ja bi trebalo da uzmem nesto do proleca ,a srce mi kaze da uzmem 3050 ili 3060 ,a logika mi govori da uzmem rusa 820 da ne bi posle imao neplaniranih situacija.
 
kombajner prvo da ti cestitam i neka te dugo sluzi bez briga! Moj ti je savjet cim ga dovezes ili prije neki veci poslova napravi mu jedan kompletan servis znaci sva ulja i sve filtere izmjenjaj jer ko zna kad je to zadnji put napravljeno. Na ulju nesparaj vec uzmi kvalitetnije a filtere samo original, zamenske taman da ti daju dzabe nemoj a pogotovo onaj od hidraulike. Nekazem da nece raditi samo fala bato nije to to. A sto se tice potrosnje iznenadices se koliko malo trose za svoju snagu.
Svi ovi sto kazu da traktor ima 4 ili 5 hiljada sati lazu a onaj ko im povjeruje je naivan. Ako su stari oko 20 godina ispada da su tamo negde daleko radili 250 sati godisnje sto je najblaze receno smesno, budi siguran da rade puno vise. Ovi 9000 je lako moguce i to je okej. On dok dodje do 10000 radnih sati pocne okretati ispocetka.
 
Hvala ti kolega @Kico, vec imam to u planu i svakako da cu uraditi servis ali hvala na svakom savetu, jos jednom kazem da poznajem prodavca od ranije tako da sam skoro siguran da su mu tacni sati, pre njega sam video neki massey navodno kod coveka kuci i nije trgovac sa 3800sati nije mi palo na pamet da takav kupim... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh