Massey Ferguson

da li neko ima, ili mozda zna nekog ko ima rasturenog massey mf 30 iz 64 god, xaxa, treba mi trkaci (planetarci) kako ih ko zove, ? hvala
 
... i zakljucio sam da opet ti isti pomenuti domaci traktori i Breznjev ni za 3 svetlosne godine nece napraviti traktor kao zapadni, da ne kazem kao taj Masej. E sad sto ima puno silovatelja od sofera i sto kod nas obicno stizu traktori koji su se naradili to je vec nesto drugo ..

Ni ja nebi ovo bolje napiso. Tesko je ljudima objasniti razliku rada sa starim 558 ili Rujom i sa ovim zapadnjacima, ja prvi to nemogu svom ocu dokazati jer je svoj radni vek proveo na 533, Rakovici 65 i 577.
Valjda sam imao srece i neletio na dobrog MF_a cetvrtu godinu je kod mene i okreno blizu 1200 sati fala Bogu bez greske. Mjenjac radi vise nego dobro kao i poweri (a-b-c-d). Hidraulik savršen! Ulja se redovno mjenjaju i idu samo original filteri. Treba imati njeznu ruku jer nema potrebe siliti rucice kao na IMT_u tj vuci snazno pa da krci, nema potrebe i sve radi bez zastoja. Par puta je znao zakrcati reverzer pa mi se odma kosa dize na glavi. Imam par slicica, slucajno je cist jer je dan ranije iso na registraciju

q8f1.jpg


rv15.jpg
 
Maseey je 3635 135ks '92 godiste je a kupljen u francuskoj '93. Uvezen je 2010 u 4. mjesecu. Ako vec ides ili povedi sa sobom majstora koji je radio na masejima ili bar nekog ko ga vec ima neko vreme pa zna osnovne stvari sto moraju bit kako treba. Najbolje bi bilo da poznas od ranije tog covjeka koji ga uvezao i nek ti kaze jel za tebe ili nije, ja sam tako prosao osim toga dok sam kupovao taj sto ga uvezo nije ga htio prodati dok ne zavrse sjetvu. Imali su jos stotinjak jutara za spremiti tako da sam nekoliko dana dolazio i radio sa traktorom, tu vidis puno toga. Ima kod nas covjek koji ima 30-40 traktora iz uvoza i ako hoces kupiti on ti ga iznajmi na par dana, radi s njim sta god hoces a ako ti se ne svidi i nekupujes ga onda platis po radnom satu 10 eura i vratis ga punog nafte kako si ga i uzeo. Evo jos koja slicica

zyo5.jpg


2m33.jpg


Moram dodati, nebi ga dao za ni jedog slicnog!!
 
Ovaj 3635 je MRCINA, neverovatno mocno izgleda, a Bogme ima i snage! ::super:: Coveka poznajem i to mi je presudno sto cu otici prvo da vidim kod njega te traktore... Odakle je taj covek od kog si ti uzeo? moze broj na p.p. ???
 
Ja sam ga kupio desetak km iza Bjelovara... Ako hoces broj posaljem ti na PP
Traktor je stvarno perverzija koliko je moćan! Orem sa 3x18 cola i ide bez pardona, vuko bi 4x14 najtaman.
 
Koliko citam po forumu price su iste a i ljudi sa svojim navikama. Jedni hvale drugi pljuju to je tako svuda. Al pusti ti price ja ih znam bar 20 sto imaju Maseje i rade s njima bez brige a znam samo par njih sto su imali stresova od toga jedan je uzeo novog i nije imao ni godinu dana kad mu je poceo zderat zivce. kako ga odrzavas i rukujes s njim tako ce ti i vratiti.
 
Kolege imam jedan problemcic pa reko mozda mi neko moze pomoci da znam odprilike o cemu se radi,masey 3080 mi se pokvario tacnije menjac na njemu u brzim ide u 3. i 4. brzini a iz 1. i 2. izbacuje a u sporima kad ga ubacim u brzinu i pustim kvacilo nista se ne desava malo krci ali traktor stoji tacnije ne ubaci u brzinu sta to moze biti da li neko mozda zna?
 
Pozdrav .Nepisem bas mnogo ali pratim temu.
ja imam ozbiljnu nameru da kupim traktor sledece godine posle zetve mozda i pre od oko 120 ks .Svasta sam cuo o mf traktorima jedni ih kude drugi hvale .Pa mi nije jasno sta je tu istina .Ja sam licno kojekave traktore popravljao otvarao pa sad ako i Masseyu crkne nesto pa nije sveto pismo nije nepopravljivo ne bojim se otvoriti ga.
Ima raznih cena kod nas od 12000e pa do 18000e ja barem ne planiram vise da dam. pa sad sta je tu istina
 
Ja se secam sta mi je Panonstib odgovorio pre godinu-dve dana na moju poruku u vezi Maseja od 70ks (3050). Bio sam zagrejan za taj traktor da bude "All round man" (Covek za sve). Cene su se kretale tada oko 10-12 hiljada ( i sada verujem da je slicno) i zaista su se mogli naci po oglasima solidni traktori (onako vizuelno gledano). Tada mi je nas moderator napisao da takvi traktori zahtevaju dubok dzep za podrzavanje, kao i da delovi ne mogu da se nabave trenutno (naravno ne svi delovi, ali neki specificni treba da se cekaju) i da "ruke" majstora su skuplje nego za istocne traktore. Predlozio mi je prijateljski da gledam nesto iz Belorusije (sto bi rekao Paorpaor - Breznjev). Potpuno sam ohladio od Maseja i sada mi je dilema Mtz 820, Yto 804, Torpedo 7506 ili 577DV. Kako je i ova godina prosla i oranje poradjeno do sledece jeseni imam vremena da razmisljam::suncanje::

Bojceticu slicne zelje smo imali. Iako nisam o tome divanio sa uvazenim moderatorom, postupio sam bas kako je on tebe savetovao. Bar dok ne ojacam, onda mozda i zagrizem za polovnjaka Case ili Massey, ali biranjem po stranom trzistu. Kada se izadje iz IMT-a MTZ ili YTO je super komforan.
 
Kolege imam jedan problemcic pa reko mozda mi neko moze pomoci da znam odprilike o cemu se radi,masey 3080 mi se pokvario tacnije menjac na njemu u brzim ide u 3. i 4. brzini a iz 1. i 2. izbacuje a u sporima kad ga ubacim u brzinu i pustim kvacilo nista se ne desava malo krci ali traktor stoji tacnije ne ubaci u brzinu sta to moze biti da li neko mozda zna?

Što se tiče ispadanja iz 1. i 2. , malo pojasni dal uopšte ne uskoči u brzinu kako treba , kao da ručica nemože dovoljno da dohvati da se slikovito izrazim ili normalno ušalta pa onda iskoči? Imaš li lufta na ručici?
Što se tiče brze-spore vjerovatno je problem u el-mag ventilu dole koji ukopčava brze-spore , u stvari to nije ventil nego nekakav magnetni aktuator , tj na elektro magnetnom principu klipić koji pomjeri viljušku. Probaj prvo biti u rikvercu kad prebacuješ u spore i probaj par puta prebaciti zec-kornjača trebalo bi tako da lakše aktivira i onda ćeš zbati da je problem u tom el-mag klipu dole desno.
 
Ja neradim mnogo zemlje jedno 35 h ali dosta usluga sam radio zavisi od godine dal je suva ili vlazna jesen i uglavnom nocu jer danju sam u kombajnirao kod nekog kao kombajner . a uglavnom tanjiranje i oranje pa sam provodio od 8 do 15 sati u traktoru dnevno po nedelju dana . vozio sam ruju 82,Volva bm koji kad upekne kao u rerni je ,pa imt 5106 koji je ok ali je slab traktor., pa sam vozio rakovicu 120 ks .i jos sa ni jednim nisam dosao kuci da kazem da sam cist nego mastan do lakata usiju i kad dodjem kuci kazem e dobro je danas nista nije crklo umeo sam za noc da skidam menjac i da vracam do sutradan u podne pa gas . a MTZ nemoj mo pricati ,meni ga u dvoriste netreba vise de god da stane izbaci 1 dl ulja.
Pa se mislim da su mf traktori ako nista barem malo udobniji
 
Jedan stariji covjek mi reko dok sam kupovo da ako kupim dobrog traktora tek cu onda viditi kolika je razlika raditi celi dan sa IMTom ili sa MFom. Kaze s ovim mozes raditi i dan i noc i da nisi umoran i posle toga mozes u svatove a kad iz IMTa izadjes kad dodjes kuci u glavi bubnjevi udaraju jos dva sata...
Na oranje idem u patikama i majici bez obzira koliko je vani zima i nemam zasto izlaziti.
 
nisam prodavao:),ubaci u prvu ili drugu i krene ali kad mu dam gas on tad izbaci a u spore kad ga ubacim kao da ne moze da ga uzubi ili sta vec ja se u to ne razumem i samo krci kad pustim kvacilo i to je to?koliko bi to mene u najgorem slucaju moglo da kosta?:D
 
Nazad
Vrh