Massey Ferguson

ma to su samo price. marseji imaju super menjace,ali treba se paziti kad se kupuje jer je mnooogo skupa popravka menjaca. jer ko zna ko ga je i kako ganjao. ja znam da su u PKB-u traktori 8160 prebacivali i preko 15000rh,tj motor,kod njih je bilo 10 u kvaru i to menjaci,motori su palili ko ludi...a menjac proveri sam, naprimer teraj ga max brzo i na onu rucicu ABCD prebacuj iz D ka nize do A.. gledaj da li ce onako da trza kad spusta brzinu nize

Zvoni telefon javi se Perica:
Covek:Halo
Perica:A to si ti Tata
Tata:Jeste ja sam sine sta radis
Perice:Evo igram se
Tata:A mama
Perica:Tu je sa jednim cikom
Tata:Kojim cikom
Perica:A ti ga neznas on uvek dodje kad odes na posao
Tata:Je li sine jel znas gde drzim pistolj
Perica:Znam tata
Tata:Uzmi ga i ubi i mamu i ciku
Perica:Ali tata to je nasa mama
Tata:Nema veze ubi ih
Perica ode i ubije ih
Perica:U redu tata ubio sam ih
Tata:E sad Ciku zakopaj u dvoriste a mamu baci u bazen
Perica:Ali tata mi nemamu ni bazen, ni dvoriste
Tata: jel to 321654
Perica:Ne
TITITITITITITITITI

- - - - - - - - - -

niti se tako radi niti ima dyna ali nema veze :osmeh:
 
gosp lazar matic- ja sam samo rekao moje misljenje,a to da li je pogresno-ispalo je da jeste,hvala coveku sto mi je rekao da se to tako neradi.. zato kad je u pitanju mehanika,elektronika necu vise ni jednu rec da napisem,jer postoje ljudi koji to rade i koji zaradjuju hleba od servisiranja a i ja iskreno kao sto kaze jedan uvazeni gospodin nemam pojma sto je i istina.
 
Ja se secam sta mi je Panonstib odgovorio pre godinu-dve dana na moju poruku u vezi Maseja od 70ks (3050). Bio sam zagrejan za taj traktor da bude "All round man" (Covek za sve). Cene su se kretale tada oko 10-12 hiljada ( i sada verujem da je slicno) i zaista su se mogli naci po oglasima solidni traktori (onako vizuelno gledano). Tada mi je nas moderator napisao da takvi traktori zahtevaju dubok dzep za podrzavanje, kao i da delovi ne mogu da se nabave trenutno (naravno ne svi delovi, ali neki specificni treba da se cekaju) i da "ruke" majstora su skuplje nego za istocne traktore. Predlozio mi je prijateljski da gledam nesto iz Belorusije (sto bi rekao Paorpaor - Breznjev). Potpuno sam ohladio od Maseja i sada mi je dilema Mtz 820, Yto 804, Torpedo 7506 ili 577DV. Kako je i ova godina prosla i oranje poradjeno do sledece jeseni imam vremena da razmisljam::suncanje::
 
Gledao sam jedan 3630 evo i jednog kraceg snimka tog traktora sto sam usnimio...
Zanima me da li je u menjac na 3090 isti kao na ovom ili je nezniji?
 
Nek svako radi sta hoce. Za mene cena menjaca od 5000e predstavlja ozbiljan problem kod polovnog maseja. Pritom u selu samo jedan majstor je rekao da bi "smeo" da se upusti u problematiku opravke maseja ako nesto zakaze. Da zovem specijalizovanije majstore, to ce tek da boli finansijski. Za mene su ti istocni traktori odlicni. Zavrsavaju posao, a pritom svi lokalni majstori znaju da ih oprave.

Necu se vise javljati u ovoj temi, jer vidim da moji postovi nisu shvaceni dobronamerno.:cao:
 
lazo znam i ja to al pokusqvam da nekomentarisem mnogo o drugim traktorima koje toliko nepoznajem a to rekla kazala... imao bih i ja mnogo stosta reci o Belarusu i Kinezima ali to svoje misljenje zadrzavam nepisem jer svako kupuje i vozi ono sto moze i hoce. al me najvise nervira kada neko pise o troskovima odrzavanja takvih traktora a neposeduju istoimene. isto kao kada bih ja sad tu nesto pametovao Pavlu Nenadovicu zasto je kupio najskuplji traktor u Srbiji i rekao mu pa to nisi trebao uzeti jer servis za Fendta nije bez 1000 evropskih. zato mante se kurcovanja
 
Ja sam uvek govorio i dalje stojim iza svojih reci: "Nemoj terati to sto nisi kadar da odrzavas" i mislim da tu nema puno filozofije. Za svaki traktor postoji majstor a za skoro svaki i originalan rezervni deo. Ljudi su kod nas naucili da je sve dostupno kao za Belarus, IMT i Rakovicu pa nastaje problem kada treba cekati deo par dana i kad ne moze svako da popravi taj traktor. Cene delova za sve sem pomenutih domacih i Breznjeva nisu bas pristupacne ali se i zna zasto je to tako. Samo jednog Maseja sam vozio a to je 3060 i zakljucio sam da opet ti isti pomenuti domaci traktori i Breznjev ni za 3 svetlosne godine nece napraviti traktor kao zapadni, da ne kazem kao taj Masej. E sad sto ima puno silovatelja od sofera i sto kod nas obicno stizu traktori koji su se naradili to je vec nesto drugo jer sve ima svoj vek pa tako i zupcanik u Masejevom menjacu..
 
Koji menjači se ugrađuju u maseje ?
Pre izvesnog vremena sam video traktor Clas (ne znam oznaku) oko 120 ks.Vizuelno ,od pozadi izgleda kao moj MF 3120.Na librici koja je pričvšćena na trubi piše Gima.

- - - - - - - - - -

Naišao sam na podatak da su AGCO i RENO ,1994 osnovali firmu GIMA.
 
jesenas sam samo probao u agrovojvodini od 90 i 120ks valjda, imali su oko 3000-4000rc i oko 5-6god starosti. nemam komentar...
 
Što se tiće popravaka mjenjača, ni jedan nije jeftin istočni traktor marke Torpedo, ja sam iskusio na svojoj koži opravka mjenjača me koštala papreno djelovi za torpeda na spram imt,rakovica i belarusa su preskupi, radio sam sa 3080, oke traktor, dok je kolegi 3090 proljetos stojo 4 dana u njivi, nije mogo nigdje kad sam pito šta je, kaže riknio kompijuter kvar je bio u elektronici izgorilo je nesta sitno i moro je mjenjat komplet kompijuter, tako je meni rećeno to ga je koštalo oko 1200€ sa majstorom, to su dobri traktori, ali se rijetko nađu da nisu izraubani, meni kad je jedan nudio 3065 ja ga odmah pito jel te zeza mejnjač kaze on kako znas naime njemu je stalno izbacivo iz brzih u spore i sl. netko ga ima pa nikad nije nikad imo takvih ozbiljnih problema, može se naletit na nekog da dok si ziv nes da ga opravis a mozes kupit da te sluzi i sluzi, samo uvijek moras biti spreman !
 
Tačno je da je fabrika GIMA mesto gde se proizvode menjači za MF, Claas i Reno. Menjači su uglavnom isti samo se dodaju odredjeni vroj brzina ili Powershift. Znači mogu biti sinhronizovani, speedshift, dyna 4, dina 6 i dyna VT varijabilnu transmisiju kao što je poznata na Fendt traktorima.Isti menjači se koriste na Claasu i Reno traktorima.
 
znaci da bih uzeo bilo koji tri cetri puta stariji zapadni traktor nego yto sto sam i uradio. treba malo gledati i na konfor i pouzdanost, ipak tu provedemo dosta dana u godini.
ko je imao prilike da dotera nov zapadni traktor do te satnice zna o cemu pricam. menjas samo ulje, filtere i sijalice a on i dalje kao nov.
 
Koji menjači se ugrađuju u maseje ?
Pre izvesnog vremena sam video traktor Clas (ne znam oznaku) oko 120 ks.Vizuelno ,od pozadi izgleda kao moj MF 3120.Na librici koja je pričvšćena na trubi piše Gima.
Pogrešio sam,komšijin 6180 ima zadnji deo kao Clas.
Na 3120 je drugačije.
Pošto je u garaži nisam mogao da slikam ceo zadnji kraj.



 
Nazad
Vrh