Massey Ferguson

Pitanje za poznavaoce Masseya, konkretno problem je na modeli 3080... U voznji se cuje kao da nesto drobi u menjacu, u koju god brzinu da se ubaci, a u filteru hidraulike ima opiljaka... Sta moze da bude problem ? I ima li neko broj od majstora ili radionica koji rade Masseye ?
 
Problem na jednom iz surcina cini mi se da mi kolega rece da je od 125 ks problem je sledeci kad se ubaci menjac u neku brzinu prvo se oseti kao neko opterecenje maltene se cini sad ce zdrobiti nesto i samo popusti od jednom i traktor krene i dalje nista niti drobi niti se cuje . Dali neko ima neko iskustvo sa slicnim problemom da pomognem kolegi odakle da krene.
 
Od poklopca sa strane. Neka skine i dosta se toga vidi .Kad je u leru na donjem vratilu mora svaki zupcanik da se lagano okrece prstom yajedno sa gornjim vratilom.Vidi se i reduktor yec kornja;a a i desno se nazire kroz otvor reduktor napred nayad i A B ako je speadshift pa moze i to malo da okrece pajserom ili safcigerom da vidi da nije neki lezaj ili slicno...Ako hoce yaviriti u konusni sklop neka skine i onaj drugi poklopac sa pumpama i ventilima.
Prvo bi mogli pogledati kocnice a onda dalje.
 
Danas sam cuo "Neke" price maseja da ne dovezem u dvoriste ni dzabe da ga daju konkretno model 3090 ? Zbog menjaca?? Da li su to samo price ili zaista imaju problem sa menjacem... Jako mi je bitan svakav odgovor za neki dan trebam otici da vidim jedan :bravo::sta:
 
ma to su samo price. marseji imaju super menjace,ali treba se paziti kad se kupuje jer je mnooogo skupa popravka menjaca. jer ko zna ko ga je i kako ganjao. ja znam da su u PKB-u traktori 8160 prebacivali i preko 15000rh,tj motor,kod njih je bilo 10 u kvaru i to menjaci,motori su palili ko ludi...a menjac proveri sam, naprimer teraj ga max brzo i na onu rucicu ABCD prebacuj iz D ka nize do A.. gledaj da li ce onako da trza kad spusta brzinu nize
 
kombajner onda ti je moj savet da angazujes panonstiba posto gospodin ima vise znanja,a nedaje savet.
 
kombajner onda ti je moj savet da angazujes panonstiba posto gospodin ima vise znanja,a nedaje savet.

Zašto bi ja Vama davao savet kada su mnogi rekli da ne poznajem traktore ( a medju njima ste i Vi) i da nisam uzorao ni 1 ar zemlje.Vidim Vi ste upoznati sa ovom materijom pa neka izabere da li da izabere moj ili Vaš savet za ispitivanje menjača. Ali iz priloženog se vidi da Vam mehanika nije jača strana, a pogotovo na stranim mašinama.
 
Da li ima na forumu neko da je vlasnik masseya 3090 3090?? Dosta sam korisnih i iskusnih saveta dobio kako da prekontrolisem kako menjac tako i ceo traktor, ali hteo bih da mi kaze iz licnog iskustva takodje kakvi su ti traktori??? Da li imaju jos neku manu i da li im je zaista mana menjac il je to ipak da su se potrefili losi traktori pa se siri ta prica??? Konkretno imam traktor sa kojim me je mucio menjac, nebih opet da naletim na isto! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh