Massey Ferguson

Ja obradjujem oko 20 ha ili 33 kj zemlje sa dva traktora plus rad usluzno i tesko da mogu da predjem 300 rh ukupno.
 
autotronik je el. ploča pomoću koje traktor odrađuje pojedine operacije a 16 x 16 ili 32x32 je vrsta menjača .
Moglo bi se tako reći.Prvo Elektronic Autotronik i Datatronik je vrsta paketa elektronike. Ovi treći imaju ono za merenje potrošnje goriva i proklizavanja točkova i te zajebancije.
Menjače bih ja podelio na Speedshift , Dynashift , i Hi- Lo menjače.
Svi su 4x4 evo i zašto.
U kučištu su dva sinhrona snopa sa 4 stepena prenosa baš kao u auta stim što se mogu razlikovati u rasporedu zupčanika pa samim tim i u rasporedu brzina na ručici birača. U istom kućištu se nalazi pre konusno tanjirastog snopa i reduktor zec kornjača(nesinhronizovano), pa su zato 4x4.U prednjem kućištu je odmah reduktor napred nazad ,kao i kod ostalih menjača (naravno nesinhronizovano).Dalje nastupaju razne kombinacije i razlike a najčešće su dve. Kod jednih ide reduktor A-B rang (brze spore) što svi smatraju lošijom varijantom.Ovaj reduktor se šalta pomoću hidro cilindra na kome su o ringovi koji mogu da zezaju. Ljudi najčešće greše što to podešavaju otprilike (hod cilindra odnosno viljuške) na onom čepu na kocki (ključ 19) Time dobiju brzine ali mogu dobiti i neprestani pritisak cilindra na viljušku a samim time i pritisak viljuške na zupčanik, pa će doći du struganja istih delova više viljuške nego zupčanika. Pravilno podešavanje je detaljno opisano u onom katalogu što smo svi ovde razmenjivali. Znači skroz zajebana stvar i vodite računa. A rang se može podesiti jednostavno dok B nemože bez specijalnog MF alata ali je isti detaljno nacrtan i kotiran pa se može napraviti. Zadnje što ide je SPEEADSHIFT i on samo jednom menja stepen prenosa .Kod ovi drugih uglv. nema A-B rang ali zato ide dynashift koji 4 puta menja stepen prenosa i smatraju se boljom verzijum i ona je i nastavila sa ugradnjom .Posle ide Dyna 6 možda već i dyna x pa će jednog dana ručka menjača i zahrdjati a samo ćemo cvakati sa onom kod volana.
Hi -Lo je manje ugradjivan ,puno više ga je radio John deer.
 
Poslednja izmena:
Moglo bi se tako reći.Autotronik i datatronik je vrsta paketa elektronike. Ovi drugi imaju ono za merenje potrošnje goriva i proklizavanja točkova i te zajebancije.
Menjače bih ja podelio na Speedshift , Dynashift , i Hi- Lo menjače.
Svi su 4x4 evo i zašto.
U kučištu su dva sinhrona snopa sa 4 stepena prenosa baš kao u auta stim što se mogu razlikovati u rasporedu zupčanika pa samim tim i u rasporedu brzina na ručici birača. U istom kućištu se nalazi pre konusno tanjirastog snopa i reduktor zec kornjača(nesinhronizovano), pa su zato 4x4.U prednjem kućištu je odmah reduktor napred nazad ,kao i kod ostalih menjača (naravno nesinhronizovano).Dalje nastupaju razne kombinacije i razlike a najčešće su dve. Kod jednih ide reduktor A-B rang (brze spore) što svi smatraju lošijom varijantom.Ovaj reduktor se šalta pomoću hidro cilindra na kome su o ringovi koji mogu da zezaju. Ljudi najčešće greše što to podešavaju otprilike (hod cilindra odnosno viljuške) na onom čepu na kocki (ključ 19) Time dobiju brzine ali mogu dobiti i neprestani pritisak cilindra na viljušku a samim time i pritisak viljuške na zupčanik, pa će doći du struganja istih delova više viljuške nego zupčanika. Pravilno podešavanje je detaljno opisano u onom katalogu što smo svi ovde razmenjivali. Znači skroz zajebana stvar i vodite računa. A rang se može podesiti jednostavno dok B nemože bez specijalnog MF alata ali je isti detaljno nacrtan i kotiran pa se može napraviti. Zadnje što ide je SPEEADSHIFT i on samo jednom menja stepen prenosa .Kod ovi drugih uglv. nema A-B rang ali zato ide dynashift koji 4 puta menja stepen prenosa i smatraju se boljom verzijum i ona je i nastavila sa ugradnjom .Posle ide Dyna 6 možda već i dyna x pa će jednog dana ručka menjača i zahrdjati a samo ćemo cvakati sa onom kod volana.
Hi -Lo je manje ugradjivan ,puno više ga je radio John deer.

Gde mogu naći taj katalog?Imam traktor 3060,pa bi mi trebao katalog za svaki slučaj.
 
Meni je poslao link sa nekog servera neko od članova @kiraj, panonstib ili zombie@Neznam tačno jer su svi slali po nešto. Pogledaj možda ima u ovoj temi ili u temi o teh. dokumentaciji.
Ja sam trenutno u pregovorima sa jednom profesoricom u Šamcu da mi ovaj katalog tj tehničko upustvo prevede na Spski .Ja bi ga štampao kao skriptu ili bi ga držao u elektronskoj formi.Malo mi je investicija skupa ,ali ako bi bilo više nas zainteresovanih jedno desetak onda bi se isplatilo.
 
Slikaj da vidimo kako to izgleda.

Ovaj veliki sraf se odvije i izvuce i mora se podignuti malo hauba da bi mogao da izadje.Kad ga otvorite pazite da neizgubite platne koje su jako tanke i sitne,pomocu njih se steluje ventil(to ostaviti kako je bilo)


2e53wvc.jpg
 
Pisao sam da mi je bacao ulje u hladnjak. Danas sam imao vremena da ustanovim šta je. Jasno se vidi da izbacuje ulje u sistem za hladjenje motora kroz uljni hladnjak. Sad kad je tok permanta premošten na cevčici nema ni kapi masnoće kao što je pre izbacivalo.
Sad mi je malo lakše jer ipak je ovo bezbolnije nego da se mora skidati glava.
f9mmio.jpg
zvvbch.jpg

Pitao bih sada nekog vlasnika od Brene Iili 142-ke imali ovaj hladnjak na motoru s46.Ja se nesećam ?
Smije li ovako u brazdu dok nenaručim taj deo unutra ,šta li je već ,hladno je vreme pa neće puno grejati ulje?
 
Spasoje čini mi se da nema.Nije za utehu ali hoće da meša vodu i ulje kada pukne blok.Drugar je imao tu sreću na traktoru.Rešeno je zamenom bloka.
 
Pa izgleda da bi i to bilo bolje. Ovaj izmenjivač tj hladnjačić ,to je otprilike kao 0.5 limenka Košta polovan oko 400 -500 E.Izvadio sam ga u nadi da se možda može nešto prelemiti medjutim nema šanse .Jedino neki sajdžija. Cevčice su kao one od soka i to tanje a ima ih ko mrava.Sutra će gazda MOTOREMONTA iz Gradiške zvati svoje dobavljače u Fancusku pa ćemo znati tačnu cenu.Evo kako izgleda i izmenjivač a i nusač na bloku. Drže ga 4 vijka ,pa ako bude ovakav na s46 onda je možda jeftinije ići na klasični hladnjak od s46 ili nekog auta.
1jw1v4.jpg
9awdax.jpg
 
Ti bi možda znao dali su kod tebe 4 vijka što drže nosač filtera na blok.Bez toga je problem .Možda je problem i to što su napred već 3 hladnjaka .Da neće grijati kada stavim još i ovaj??:sta:
 
Ovde nosač drže 4 vijka što znači da nije isto i nemože od s46 a to je onda problem .
 
To je voda ,a ulje dolazi bočno iz filtera pa izmedju slamčica.Jedino ako bi polomio cevčice onda bi ulje izbilo na ovaj jedan kanal i njega bih mogao u hladnjak, medjutim nemam gde iz hladnjaka .AKO BIH GA VRATIO na ovaj drugi izlaz ,došlo bi do izjednjačavanja pritiska u boci i ulje bi stojalo pa nebi cirkulisalo.Jedino vratiti ga negde drugo ,ali to jeveć puno budženja.Nadao sam se da nosač od s46 štima ,ali pošto su dva vijka to je onda drugačije.
 
Moglo bi se tako reći.Prvo Elektronic Autotronik i Datatronik je vrsta paketa elektronike. Ovi treći imaju ono za merenje potrošnje goriva i proklizavanja točkova i te zajebancije.
Menjače bih ja podelio na Speedshift , Dynashift , i Hi- Lo menjače.
Svi su 4x4 evo i zašto.
U kučištu su dva sinhrona snopa sa 4 stepena prenosa baš kao u auta stim što se mogu razlikovati u rasporedu zupčanika pa samim tim i u rasporedu brzina na ručici birača. U istom kućištu se nalazi pre konusno tanjirastog snopa i reduktor zec kornjača(nesinhronizovano), pa su zato 4x4.U prednjem kućištu je odmah reduktor napred nazad ,kao i kod ostalih menjača (naravno nesinhronizovano).Dalje nastupaju razne kombinacije i razlike a najčešće su dve. Kod jednih ide reduktor A-B rang (brze spore) što svi smatraju lošijom varijantom.Ovaj reduktor se šalta pomoću hidro cilindra na kome su o ringovi koji mogu da zezaju. Ljudi najčešće greše što to podešavaju otprilike (hod cilindra odnosno viljuške) na onom čepu na kocki (ključ 19) Time dobiju brzine ali mogu dobiti i neprestani pritisak cilindra na viljušku a samim time i pritisak viljuške na zupčanik, pa će doći du struganja istih delova više viljuške nego zupčanika. Pravilno podešavanje je detaljno opisano u onom katalogu što smo svi ovde razmenjivali. Znači skroz zajebana stvar i vodite računa. A rang se može podesiti jednostavno dok B nemože bez specijalnog MF alata ali je isti detaljno nacrtan i kotiran pa se može napraviti. Zadnje što ide je SPEEADSHIFT i on samo jednom menja stepen prenosa .Kod ovi drugih uglv. nema A-B rang ali zato ide dynashift koji 4 puta menja stepen prenosa i smatraju se boljom verzijum i ona je i nastavila sa ugradnjom .Posle ide Dyna 6 možda već i dyna x pa će jednog dana ručka menjača i zahrdjati a samo ćemo cvakati sa onom kod volana.
Hi -Lo je manje ugradjivan ,puno više ga je radio John deer.

Ne da već postoji , kako ti kažeš "dyna x" nego nešto bolje od toga tj "vario" , i ručica mjenjača može da zardja , nije baš stručno tako , al otprilike to je to.
Nego u ovom vašem sad dopisivanju , da nebrka neko slučajno hladnjak ulja motora i hidraulike?
 
Nazad
Vrh