Massey Ferguson

Postoji li mogućnost da otvoriš mnjenjač odnekud, sa strane npr. pa da ga ispereš naftom ili nekim namjenskim sredstvom (neki odmašćivač?) i ostaviš da se ocijedi? Očigledno je da negdje u transmisiji imaš nataložen mulj, samo mijenjanje ulja i filtera nema efekta.
 
Kod mene se to dogadjalo na 6130 i bio mi problem da mi je otisao lezaj u mjenjacu (ljustio se) pa se skupljao talog od spene a ulje je imalo boju kao mulj nije bilo krupnih komada ,sad neznam jel kod tebe takav problem ali provjeri to ako mozes .....
 
jel ima mozda neko sliku te lampice kako izgleda i meni se upalila jedna lampica zute boje ali neznam od cega je jer se nevidi slika na lampici izbrisala se
 
Moguće da ima taloga koji se negdje nakupio i sad stalno pomalo smeta. Jedan moj prijatelj je imao slican problem sa 3095, sve jedno po jedno pocelo otkazivati. Mjenjao ulje i nista. Kad su ga rastavili a diskovi kocnica bili pojedeni i oni stvarali talog koji je zastopavao filter. Kad su promjenili diskove i sve isprali bilo sve okej. Šteta je ulja tek je napravilo 50 sati al ako nema druge...
Kiraj, isti slucaj sam i ja imao, procurila na istoj rupici i nisam imao vremena cekati reparaturu vec za novu dao nesto manje od 200e. Kod ovih sto si naveo sam kupio Perkinsov dihtung glave (garnituru) a pumpu kod http://www.wlw.hr/hr/CompanyInfo/0051375117/traktor-servis-vl-miljenko-hadrovic.aspx
 
Treba mi pomoc. Drug ima M.F 130 i zanima me gde mogu da nabavim (povoljno) anaser? Mozda bi uzeo nov cak i onaj brzi ako bi nasao...ako ima negde ...HVALA U NAPRED!
 
Evo da i ja iznesem svoj problem, i mene poceo da zeza Massey. U pitanju je 3060, mjenjac 32x32, A i B, prvo su me pocele da zezaju A brzine, ubacim u A i traktor nece da krene, samo nesto zuji, i posto nismo imali vremena da ga rastavljamo, vozili smo mozda nekih 15-ak dana u B, e tad je nastao novi problem, pocela da se pali lampica hidrulike, zamijenili smo filter, i nastavili, ali se traktor malo cudno ponasao, lampica se cesto palila na leru, poluge se dizale normalno, ali kad kipa berac kukuruza tu je bilo dosta trzanja i sporo ga je dizao, Kad smo ispistili ulje bilo je mutno, i vidjelo se da ima dosta spene, izvadimo pumpu, odnesemo na provjeru, kad su je otvorili obadvije stradale ( kod njega dvije pumpe u par, da se tako izrazim, jedna je manja , druga vece, bile su dobro stradale, tako tata kaze, nisam nosio ja kod majstor, pokusali su nesto kao da naprave, mijenjali neke uloske u pumpama), kad samo stavili ista stvar, drugi dan kupimo nove pumpe. E sad problem je bio odakle spena, odlucimo da ga rastavimo, kad smo odvojili motor, izvadili power, vidjeli smo na jednom zupcaniku kao da viljuska od A brzina ne ode dovoljno da uzubi i tu je bilo dosta spene, al nema nekih ostecenja na zubcaniku. Isprali smo spenu, stavili novu pumpu, novo ulje, nov filter, i da rijesili smo A brzine, otisla je gumica na cilindru. Traktor je radio dobro, al predvece poceo opet da steka, palila se opet lampica, skinemo filter, i opet sila spene, isperemo filter i tako 6-7 dana(mozda ce filter pokupiti spenu, da sad svaki dan stavljamo novi filter, ne isplati se nikako), i sad stavimo nov filter, nema vise spene, al nekad dodje da je volan tezak i ne rade mi kocnice, ustvari lijeva ne radi nikako, a desne ima samo malo, kad stisnem lijevu, i desna nestane totalno.. U cemu bi mogao biti problem?
 
Čudi me da se nije video uzrok tolike špene u kućištu kad je sve rasklapano.Zatim se čudim da nisi uspio to isprati.Doduše nije rasklapan zadnji kraj gde je konusno tanj. kardan itd. Kad je već pumpa usisala špenu iz nekog razloga ,ona ju je poslala u cijeli sistem.
Nije isti radni pritisak na hidrauliku i volanu ,kao na kočnicama ili el. ventilima.Te pritiske ostvaruju pumpe a ograničavaju ih posebni ventili.
Trebao bi proveriti te ventile ,zatim kočione cilindre,onaj veliki ventil na poklopcu pumpi od kočnica ,i još puno toga.
Naravno prvo moraš srediti tu špenu i proveriti pritiske. Svi mi nešto znamo pomalo oko toga ali bi u tvom slučaju bilo najbolje kada bi našao čoveka koji se stvarno razumije u ove traktore. Znaš i sam da je potreban odredjeni alat a i literatura.
Ako si voljan sam nešto da radiš ovde u temi možeš skinuti el. katalog i na njemu možeš naći gde se šta nalazi od te hidraulike.
 
Bio je sa nama majstor koji radi reparaciju pumpi, kad smo stavili novu pumpu, sve je radilo, samo predvece zasteka filter od spene. Sad vise spene nema, kocnice su u pocetku radile, sve bilo ok, i samo od jednom nestale. Taj veliki ventil na poklopcu je uredu. Poslovi u poljima su pri kraju, pa cemo vidjeti sta cemo i kako cemo... hvala na informacijama :ppozdrav:
 
Pokušaj nekoliko dana ništa da nediraš možda će se ozračiti sam od sebe , ako ne ond aneki od "potrošača" troši pritisak , dal je neki ventil djelimično otvoren ili nešto slično , e sad koji ??
 
Da li ste gledali kako izgledaju kočione obloge?Ako su istrošene, tada struže metal o metal.
 
Da li ste cistili ventil koji se nalazi ispod same haube iznad motora,sluzi za odredjivanje pritiska ulja u menjacu i veoma je bitno ocistiti ga pri svakoj zameni ulja.To mi je pokazao Sinisa Elkoteam kada mi je menjao kompjuter..........................
 
Kad smo postavili novu pumpu sve je radilo, u pocetku kocnice su bile savrsene, a zatim nestale, i sad je nikako nema, tj. lijeve nema nikako, a desne ima malo, ali i to ne moze da zaustavi traktor na nizbrdici.. Ne znam na koji ventil mislis, gore ima samo razvodnik iznad motora... Kiraj, kako da dodjem do kocionih obloga, kako da pregledam?
 
Nazad
Vrh