Massey Ferguson

Kiraj, kako da dodjem do kocionih obloga, kako da pregledam?
Ne znam ,nisam to radio .Čovek od kojeg sam kupio traktor mi je rekao ,ako primetiš opiljke u ulju ,proveri kočione obloge.kad se istroše koči metal na metal,pa ima opiljaka.Ako imaš katalog ,pogledaj.
Inače danas je Rale ulepšao MF 3120 pa na zimski odmor.

 
dali je neko imao problem sa bočnim reduktorom na prednjoj vuči ? kod mene je počelo da kaplje ulje I danas sam rastavio u pitanju je semering manji dali da tražim po kataloškom broju ili po dimenziji posto je metrički 55 x 40 x7

- - - - - - - - - -

Moja greska. Imaju li neki naziv ovi 16 + 16 menjaci?

ja ga zovem napred nazad a ovi drugi su A-B napre nazad ,ovi prvi 16+16 se manje kvare
 
Iako ekonomaska racunica kaze da je best buy MTZ 892/1025, srce kaze Massey ili Case IH :osmeh: Za sada nemam posla za traktor od 100ks, ali za koju godinu videcemo :ppozdrav:
 
Ja nisam menjao ,ovakav je kupljen.

- - - - - - - - - -

Montoja,traktor je ,po saobraćajnoj 95 godište .Librica od motora kaže da je 94.
 
Iako ekonomaska racunica kaze da je best buy MTZ 892/1025, srce kaze Massey ili Case IH :osmeh: Za sada nemam posla za traktor od 100ks, ali za koju godinu videcemo :ppozdrav:

Kupovinu polovnog traktora , renomiranog imena (jd,case, fendt,deutz, mf,..) sa dosta radnih sati naravno , možeš posmatrati na dva načina : kao "izradjeni dotrajao" i kao "dokazan" . Ovo drugo mi je u zadnje vrijeme sve logičnije , kad preživiš "dječije bolesti " na početku , onda mu nema kraja , kad je preživio 10-20 000 sati i nije se raspo , pa što bi se raspo u sledećih 10000 sati , a to od nas može da bude još bar deset godina.
 
Sa planiranom povrsinom u sledecenih 10g. Taj traktor od ~100-120ks bi kod mene imao maks 300 sati godisnje. :haha: Navikao sam se na 539 i on je uposlen maksimalno. A veliki traktor bi bio samo za oranje cca 50kj, tanjiranje kad se seje zito (u retkim godinama sejem zito, samo kad moram zbog trave), rad sa setvospremacem i da prevuce zitarice od njive do kuce/silosa (i tu ne bi bio sam, vec bi 539 isao sa 5t prikolicom koja mu je mera kao budali samar :osmeh:). Kad se malo izracuna pitanje da li bi skupio i 300 sati godisnje. Tako da samo da mi ne zapadne bas neki izraubovan, kod mene bi trajao lagano 10-15 godina.:ppozdrav:
 
Pa ja radim 35 kj i Landini mi napravi 300 sati godisnje, a imam Stajera malog sa njim radim sve lake poslove. Tako da bi trebo napravit 300 i taj kad bi uzeo ti.
 
Onda sam debelo promasio broj radnih sati. Neka bude da bi uradio i malo usluga ljudima cije su njive blizu mojih i za koje znam da placaju na blatobranu. Eto maks 150 sati bi pravio sa tim traktorom godisnje. Nov traktor mi ne treba za tako nesto, a i ne daje mi se 30+ hiljada za traktor koji nece biti uposlen. A za polovan massey kao sto ima Laza Kiraj ili Case od Gligorija treba 12-15k evra sto mi je prihvatljivo.

@perhan
Ja sam 539 napravim 200-220 sati godisnje a pritom radi 90% posla na 40kj. Zavisi koliko imas sume, ali malo mi je puno toliko sati napraviti na 35kj.
 
I u transportu napravi puno imam neke njive i po 15 km u jednom pravcu tako da se nakupi dosta. Inace kod nas su male njive nisu kao kod vas. Vecinom su oko 1 ha i ne mozes nac pravougle njive sve nesto trapez i trougao.
 
Nazad
Vrh