Massey Ferguson

Puno sam sad radio .Vukao onu veliku priklicu sa sojom i kuk .Zatim sam puno tanjirao ,4 5 dana .Danas orao .Nikada se nije upalila lampica zapusenosti filtera i hidr. radi dobro.
Medjutim sad j...e nesto novo .Ulje izbacio ne cevcicu hladnjaka. Dopodne radi dobro i bude suv prednji most samo padne prasina na staru masnocu a predvece pocne ponovo da bali.Kad odvijem cep hladnjaka na njemu kao maslo .Sad mu je tako raditi. Ako nebude onaj hladnjacic ulja pokraj filtera propustio bit ce velikog sexa oko njega. Iskreno da ti kazem vec mi se popeo na #strumf.#Nikako da ga bas posve skockam da kazes da je u top formi.
Recimo kad dignem nazad prikolicu da kuk ide u elevator ,ona se lagano spusta ,pa moram zavrnuti onu slavinicu da stane. Mozda ja te izvode neznam bas dobro ni podeseti ali probao sam u vise njih i uglv. prikolica pada ako nezvrnem ventilic.
 
Pitanje za poznavaoce massey ferguson traktora , zanima me kako su se pokazali modeli traktora mf 8110 , mf 6180 , kupio bih nesto te snage ili nesto starije mozda mf 3635 vidim ima ih po oglasima .Ne znam bas nista o njima jer ih nema svi forsiraju ili belorusa ili johandeere e sad ako neko zna ista nek napise,
sa obzirom da sam do sada vozio traktore 35 g kojekakve zasto ovi ne bi valjali , neki kazu kvarljivi skupi delovi
 
Uvoznici preprodavci ih vole najviše zato što su među jeftinijima na zapadu i na njima imaju najveću zaradu ako naleti kupac.Zato ih ima puno po oglasima.Kvarova imaju više puta ljudskom greškom.Motori retko stradaju ali Dynashift menjač nije baš za silovanje...:ppozdrav:
 
Pomoć , upali mi se danas lampica akumulator , kad sam ugasio svjetla tinja . Zanimljivo je da na ler gasu se gasi , a kao se povaćava gas sve jače svijetli ? Pretpostavljam da je nešto oko alternatora , regler nije stavljo sam drugi koji sam imao i isto . Možda kolektor ili nešto drugo ?

Kris80 , nebi se složio da su dynashift mjenjači mnogo osjetljivi , čini se da su najosjetljiviji mjenjači 32-32 , to su malo stariji , ono sa A_B rangovima , a ovi 16-16 , bilo dynashift bilo power sift su manje osjetljivi.
 
Pa mijenjao sam regler , nije ni on nov ali potpuno se isto ponaša pa mi se čini da je prije kolektor tj onaj dio gdje četkice dodiruju rotor , al nisam siguran , remen isto nije .
 
Trebalo bi da su cetkice jer ti na malom gasu ugasi lampicu a kad dodas gas onda pali.Kad se pojedu cetkice opruga ih nepotiskuje dovoljno,na malom gasui se rotor sporije vrti i cetkice stignu da prenesu a kad das gas onda gubi kontakt
 
Momo,po meni je kolektor na rotoru alternatora verovatno napravio kanale tamo gde nalezu cetkice regulatora napona.Resenje je ili da ti strugar poravna kolektor ako ima mogucnosti ili zamena kolektora.
Kolektor se vrlo lako promeni na rotoru jedino sto se mora lemiti i naravno moras imati kolektor.
 
Momo,ispravljacka ploca sa diodama a ne cetkice ni kolektor.Skini alternator i odnesi ga auto-elektricaru.I usput,kolektor se ne isplati praviti od komada bakra.
 
Spajki ako mislimo na isto, kolektor bakarni prsten koji ide na rotor po kome trljaju četkice, meni je strugar uzeo 800 rsd dok mi napravio na altenatoru od rakovice, njegov materijal.
 
pozdrav svima,imam mf 6170,i pre nekoliko dana u oranju traktor je poceo da brljavi,ubacim u brzinu on ne krece ,volan se tesko motao,dok sam okretao plug traktor se ceo trese,isto tako kad podizem i spustam na hidrauliku,ispostavilo se da je bio zaprljan filter ulja,ocistio sam vratio poorao jos 3ha i ponovo se upalila lampica za zaprljanost filtera,da li neko zna sta to moze biti... ulje je promenjeno pre nekih 50radnih sati
 
Filter ulja hidraulike se ne čisti nego se menja! Još nigde nisam čuo da je neko čistio taj filter, ali za sve ima vremena pa ću i ja nešto naučiti.
 
Na Massey Ferguson traktorima se menja i nalazi se na hidrauličnoj pumpi samo je ona u menjaču, a filter napolju.Jedini problem je cena pa su ljudi izmislili da ga čiste.Voleo bih da vidim kako izgleda to čišćenje i da li je očišćen?
 
Poslednja izmena:
stavljen je nov filter pre 50h... i zaprljao se,ali je nemoguce da se konstantno prlja,nesto nije tu uredu... to je ulozak filtera,zicani,oprao sam ga u benzinu i vratio sam,posle je sve bilo normalno... i ponovo je poceo pa pali lampicu zaprljanosti filtera,pa sam hteo da vas pitam sta to moze da bude,jer su oba filtera stavljena nova i novo ulje ? da li bi imalo efekta da ponovo sipam ulje i promenim filtere? inace traktor sam uzeo u januaru stajao je dosta u carinskoj zoni u ns,a i vrv je dugo stajao u nemackoj pa je ulje u njemu bilo kao mulj... promenjeno je to i novi filteri su stavljeni,e sad da li je moguce da se natalozilo staro ulje i da li bi imalo efekta da promenim i ovo novo ulje pa ponovo da menjam sve??:sta:
 
Nazad
Vrh