Massey Ferguson

Kod njih sam bio prije 3 godine i uzeo neku noname lamelu . Bila je 3 puta jeftinija od originalne , ali razlog je bio što sam morao dugo čekati sachs koja u suštini nije mnogo skuplja ali se morala poručiti u kompletu sa korpom . Zasad služi normalno.
 
Ja sam čuo za ove iz Užica da su najjači za turbine i odavde svi nose .Skoro išao prijatelj i stigao rano ,kad ono puno ljudi čeka .Jedva je uspio taj dan ,pošto je bio iz Bosne pa su napravili. Kaže da su stručni i da se tu rade i avio. motori(remont).Sigurno rade i pumpe.
 
Ima nekih stvari i na Njuskalu ali ima i puno njih koji se ne oglasavaju a jeftiniji su od njih pozzz....
 
Zaboravio sam da napišem Powerparts, ali me je kolega Sremac88 ispravio. Jel trajala koliko dugo?
 
Ako mene pitaš,trajala je od kad sam kupio traktor.Kupljen je krajem 2008 ,polovan.
 
Nisam @Kiraj, ali da postavim pitanje zašto bi "duvao" kompresiju u hladnjak? Da li može od vremena i kamenca da strada semering na vodenoj pumpi i O- ring gumice?Da li je to običaj da mora da "crkne" dihtung na glavi pa da "duva" u hladnjak i da onda strada pumpa?
 
Da je kod njega od prvog dana pa da zna da li je uvek korišćen antifriz onda uredu, ali on ga je kupio polovnog i to 2008 godine.Ako znamo da je taj traktor bio u proizvodnji do 1995 godine pa do 2013 ima dosta godina da propadne semering.Ne znam da li se slažete, ali je tako.
 
Poceo menjac tesko da mi ide u 3 i 4 brzinu pa smo otvorili poklopac da vidimo da se nije odvila matica od biraca.Vizuelno videli da je sve u redu a problem je bio u puknutoj manzetni na zglobu rucice,zglob se napunio prasine i poceo da glavi,podmazali smo ga i sad lepo radi,manzetna cu da promenim kad prodje sezona..................

ibzwgn.jpg


2gy20x3.jpg


slu1c5.jpg
 
Zna li neko gdje bi mogao da se nabavi poklopac od rezervoara goriva za Massey Ferguson 3060? Komšija izgubio u oranju juče pa me zamolio da potražim ima li gdje da se kupi.
 
Nazad
Vrh