Massey Ferguson

Taj klipič se ne izvlači prema dole , ako si to pokušavao , nego se njegova "košuljica " , to je onaj cjevasti dio sa rupicama u kome je taj klipić , dakle taj dio se odvrće iz ventila . Staviš u škrip ventil , uhvatiš za dio gdje ide ključ 24 i onda odvrneš dio sa rupicama , tako što u jednu rupicu staviš neki šiljak i pažljivo odvrneš da ne deformišeš rupice , ili još bolje ako oće npr omotaš malo krpom pa uhvatiš papagajkama i pokušaš odvrnuti .
 
pomoc drugari neznam dal da postavim pitanje ovde ili u landini u pitanju je traktor masey 1014 trese mi hidraulik odkako sam ga uzeo ima dovoljno ulja ali trese kad je podignut ili dok orem cim dam malo veci gas onpocne da ga izbacuje iz zemlje

- - - - - - - - - -

jel moguce da niko nezna nista o ovom traktoru
 
eb7l3o.jpg
ja za oranje koristim ovu kombinaciju 4brazde landsberg okretac i veoma sam zadovoljan.traktor je isti mf 3680.interesuje me kako se mf ponasa sa 5 brazdnim plugom
 
Dragane preteruješ za taj obrtač .Većina zemljišta kod mene se ore na razore širine od 7 do 10 metara .Ljudi koji su (tajkuni ) i rade po 200 300 ha. imaju nove ravnjake jer nema apsolutno nikakve opravdanosti za obrtačem a o težini da negovorim.Ja sam ga takodje kupio ali ne za zimsko oranje nego za pšenicu. Ako ga budem koristio za zimsko neću ga ni okretati. Za pšenicu ću okretati i terati na jednu stranu ali ću orati samo koliko mogu taj dan posejati i proorati jer ako pokisne nema setve . Takvog zemljišta ima svuda .Na nagibima i retkim zemljištima ima opravdanje jer razor (DOLE ) prave samo probleme u pripremi i uvek su dva reda lošija.
 
Jos se niko sa obrtaca nije vratio na ravnjak, a svi koji imaju bar malo novaca ili poznavanja delatnosti sa kojom se bave . Pre ce kupiti obrtaca nego ravnjaka.
 
P.S Dragane tvoja izjava da se niko nije vratio sa OB na ravnjak ne pije vodu.Da se ne bi raspravljali kao i nekoliko puta pre ovoga a i da ne bi pravili Off Topic diskusija je završena a tema se zove Massey Ferguson a ne plug.
 
Poslednja izmena:
Ko radi remont vodenih pumpi za perkins motore ?
Prvo sam mislio da "kaplje" na crevo ali, propustila je na rupicu pa se sliva .Ova pumpa je u pitanju.

 
Jel pušta vodu ili ulje ? Meni pušta ulje tu oko gumice , čak sam skidao i mijenjao gumicu al izgleda nešto nisam dobro uradio ponovo pušta ulje i sliva se niz ono crojevo.
 
Momo
Pušta antifriz .Nisam gledao pošto je nova ,danas smo je skinuli .Sinoć kad sam parkirao video sam da kaplje .
 
Ja sa reparirao svoju (mjesala je ulje i vodu ) komp. je kostala 110 eura ali su je morali preraditi jel su colne mjere za brtve ali radi vec godinu dana bez problema ,pozzz....
 
Nazad
Vrh