Massey Ferguson

Pritisak je ogranicen sigurnosno/regulacionim ventilom i u sustini nema veze dokle ko dize prikolicu ako taj ventil radi kako treba. Svi ti Maseji iz serije 3000 imaju razvodnik kao kod mene na Claasu-na jednoj rucici postoji potenciometar za regulaciju brzine dizanja odredjenog prikljucka ili regulaciju brzine hidromotora a ostale rucice tj. ventili nemaju tu mogucnost. One slavinice koju svaki ventil poseduje sluze za prebacivanje razvodnika za koriscenje dvosmernog ili jednosmernog prikljucka.
 
Kod mene je taj potenciometar bio na max + ali to ipak nije razlog da pukne posto kazes da je to za brzinu tj protok , a nema veze sa pritiskom.Sad je nova spojnica i nekako me strah da probam .Pre toga sam okretao plug i postavljao raonike i bas sam napinjo do kraja i nista nije puklo.REcicemo da je bila losa spojnica i otkazala.Sreca opet sto je mala rupa pa je spust trajao 2/ 3 sec. pa nije poklekla sasija.
 
Dobro ako je bila prazna prikolica il da nije bas bila u vrh puna, sva sreca. Neznam di je na Masseyu taj regulacioni ventil mozda i bolje da neznam al cisto sumnjam da je on zasteko. Probaj nesto drugo sto ima ogranicen hod pa ces vidjeti reagira li ili ne. Ako je kojim slucajem zasteko sigurnosni pred sam kraj budi oprezan da ne pretjeras pa da ne drapi nesto drugo. Ja sam imo slucaj dok smo mjenjali pumpu na 5136 da je sin prije toga navrno sigurnosni ventil do kraja a nije mi reko i kad je sve bilo gotovo isli isprobavati prednji utovarivac. Digo do kraja i sad ajd mic po mic da vidimo oce li propustiti sigurn kad eto ti vraga samo se cuo neki tupi zvuk i pumpe kao da nema vise. Probaj ovo, ono, nista. Rastavljaj sve ispocetka. Izvadili pumpu a ono zupcanik okreno kajlu na osovinici (sva sreca), mogla je prsnuti pumpa a kosta ko djavo. Nije se igrati s tim stvarima.
Sto se tice ovog zamjenskog filtera nesto ti moram reci, tvoj je traktor radi sta te volja ali ja ga nebi stavljo nema sanse. Ni Fletgarda a kamoli drugo sta. On ima veliku propusnost, litrazu okej ali to nije najvaznija stvar. Masseyev filter hidraulike ne smije propustati cestice vece od 200 mikrona. O njemu ti ovisi rad kocnica, volana, kvacila, kardana, prednje vuce i same getribe (mjenjaca). Ako i jedno pocne raditi probleme ubrzo ce i drugo, obicno prvo otkaze saltanje brze - spore. Masseyi su jako osjetljivi po pitanju ulja i filtera. Ja sam originalni platio 640kn (85eura) i zamjena na 700 radnih sati mada na njemu pise da se mjenja svakih 500 a kompletno ulje i opet filter na 1200. Za tri godine sam napravio 1000 sati znaci jos godinu a jednom u 4-5 godina se moze pocatiti masinu. Ko se toga pridrzava ne obilazi puno majstore. Sutra cu poslikati onaj sto ide na moj traktor cisto radi oznake.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima , vodim da raspravljate oko filtera hidraulike da i ja kazem svoje iskustvo .ti zamjenski filteri su nuzno zlo ,ja sam stavio zamjenski na mf 6160 i novo ulje komp. odradio 100 sati pocelo me zezat saltanje ,pa hidraulika ,pa volan, nije bilo pravila na kraju je kvar bio kupi novi filter stavi gore i traktor radi kao sat nema nikakve spene u ovom kojeg smo skinuli tako da nisam za te fore trgovaca koji uvaljuju svasta samo da prodaju lp.......
 
to je taj

kpu8.jpg


6hln.jpg
 
Масеј 274 нови члан нашег газдинства 1986г , земља производње Италија.
dscn1636.jpg
dscn1639.jpg
dscn1637.jpg
dscn1617.jpg
dscn1618.jpg
dscn1616.jpg


- - - - - - - - - -

2640 је комшијин, лепо је када су заједно.
 
Jedan od ponajboljih Massey-a. Prijatelj ima takav, star kao Biblija, radi uslužno dan-noć (on i otac voze na smjenu) i taj traktor samo ide i ide i ide a oni ga jako slabo čuvaju i održavaju. Okretan i vrlo sposoban traktor za svoju snagu, prijatelj sa svojim ore sa 2x16" i 2.5m roto-drljačom. Bukvalno mu vadi dušu ali traktor ne posustaje.
 
пo meni oсим имена овај трактор нема ништа заједничко са Massey Fergusonom,поготово хидраулика.
 
TO su MF koji su radjeni u saradnji sa Landini traktorima u Italiji. Oni nisu colovnjaci.




Sve pohvale za kupovinu. :ppozdrav:
 
Хвала vladj ,чини ми се да сам већ написао да је произведен у ландинијевој фабрици у Италији, овај моторчић не зна да запуши на ауспух кад га оптеретиш, данас смо цео дан вукли ђубретарку 4т по неком брду без икаквих проблема, кратак ,окретан, само му треба тегова напред макар 200кг да би искоришћење предње вуче било боље, тек ћемо да видимо како ће да се покаже ово је само загрејавање.

- - - - - - - - - -

Хвала vladj ,чини ми се да сам већ написао да је произведен у ландинијевој фабрици у Италији, овај моторчић не зна да запуши на ауспух кад га оптеретиш, данас смо цео дан вукли ђубретарку 4т по неком брду без икаквих проблема, кратак ,окретан, само му треба тегова напред макар 200кг да би искоришћење предње вуче било боље, тек ћемо да видимо како ће да се покаже ово је само загрејавање.

- - - - - - - - - -

Дуплиро сам пост молим избришите дупликат.
 
Dali neko ima Masseya 3060 autotronic? KAko se pokazao? Šta je bolje autotronic ili datatronic. Ovaj što sam gledao ima 16 brzina.
 
pozdrav drugari potrebna mi jee pomoc nisam gledao ulje u kocnicama i sad mi povukao vazduh u sistem i nemogu da dobijem kocnice,ulje izbacuje na cevi i na onu sisku kad je odvijem curi ali kocnice nece papuce propadaju do kraja
 
Brat ima Massey-a 3080 tu je negde 1990 godiste i sad mu se javlja problem sa prednjom vucom, desi se da nece da je upali, primetio je sad u tanjiranju, do tada je sve funkcionisalo perfektno i bez greske, sta moze da bude problem! Neki majstori kazu, elektro ventil, neki kazu spala neka zica, gubi kontakt... ali niko nista konkretno da uradi, bili gledaju, cackaju i kad ode da radi pola dana radi prednja vuca, pola dana ne radi...
 
Osim ova dva uzroka može biti i treći .Malo pobrljavi kompjuter pa isključuje i uključuje nekontrolisano ,pošto on ima onu opciju da preko 15 km .isključi a kad brzina padne ispod 15 on uključi .
Znači može da pregleda kontakte na ventilu ,i može da izvadi ventil i na akumulator da proveri kako radi .Dali se zaglavljuje ili cvaka bez greške.Što se tiče samog ventila, ja nisam uspio da ga rastavim tj. da izvadim klipić iz kućišta solenoida. Vukao sam i kombinirkama i neće. On mi je na šperi i kad uključi šperu svih točkova neće da isključi ,jer ostane zglavljen u zadnjem položaju ,pa se traktor neda okrenuti a i opasno je. Moram izaći i lupiti ga nečim da iskoči .Verovatno je oštećen od špene.
Mislim da sam ovde negde pročitao da je ventil 100e.
 
E da je 100e , bilo bi dobro . Čini mi se da je bliže 300e original , ako se dobro sjećam. Spasoje , kako nemožeš da izvadiš klipić ? Jesi li odvrnuo onaj dio sa rupicama koji ulazi u "traktor" sa tog kako kažeš "kućišta solenoida" . Pazi , to "kućište solenida " je od jako mekog materijala i lako se deforimše . Opiši šta neda da se izvadi.
 
To uredu već si mi rekao da je slaba navrtka .Kada skinem solenoid (namotaj) zatin odvrnem ključem 24 ventil i izvadim ga vani ,na njegovom vrhu ima klipić sa zarezom i ulazi u ventil. Kada se priključi na napon klipić uleti unutra , u suprotnom se vrati u prvobitni položaj jedno 7mm vani. Etaj klipić sam htio da izvučem i da ga malo ugladim i pogledam šta ga vraća.Dali opruga ili nešto slično .Medjutim neće van i gotovo.A on ostane u zadnjem položaju i neće da isključi šperu.
 
Nazad
Vrh