Massey Ferguson

Zna neko gde se mogu nabaviti delovi za maseja?izgubio sam cep od rezervoara na maseju 6180 pa me zanima da li neko zna da li se uopste i gde moze nabaviti drugi?
 
Promenjeno ulje i filter hidraulika.Počela pumpa da reži i da se pali lampica zaprljanosti filtera kada se da gas.Ugradjen UNICO hidraulik filter velikog protoka od kamiona DAF ,MAN . Kod njega je papirni uložak a kod orginalnog čelični.FLEETGUARD HF 7541 košta 200 Km. a ovaj 41.Km.Razlika u ceni je velika a u kvalitetu ćemo videti,kroz exploataciju.
10yfaq0.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako si nabo taj filter , nisam znao da ga ima Unico , a tražio sam kataloški ? Koji je kat br , i javi kasnije jel sve u redu baš je jeftino . Inače Unco filteri su i prije bili jeftini , a sad rade za MANN (proizvodjač filtera , ne kamiona ).
 
76703_pic1.jpg
Ovaj nipll se odvrne i ovaj deo što ide u filter se ostruže navoj i nareže drugi.Znači smanji se na niplu za 2 mm.Ovakav je bio kod mene,i kad sam ga rasekao naoko je bio čist medjutim boljim pregledanjem se vidi da je svaka pora izmedju žica zapušena.Ovaj uniko je duplu duži ali ima još dosta do točka.U njemu je papir i malo me to brine, ali kad kipa na kamionima a tamo je protok veliki, zašto nebi i ovde radio.Prečnik gume je u bocu.Šaljem broj na pp sutra.
 
Kad sam mijenjao filter hidraulike na Hurlimann-u, original koji je bio u traktoru je isto bio čelični ali novi koji sam kupio je bio papirni sa čeličnom mrežicom preko papira. Znači filter koji sam kupio je 100% originalan (na njemu je pisalo SDF, Made in Italy i na koje traktore odgovara), i namijenjen za taj traktor (i za Fiat 880) samo je konstrukcijski drugačije riješen tj. nije više sav od čeličnih mrežica već od kombinacije papira koja ima ulogu da filtrira i čelične mrežice preko toga koja ima ulogu nosivog elementa. Kod mene na traktoru nije bilo nikakvih problema za gotovo godinu koliko je bio kod mene nakon zamjene (a radio je sve živo) a ni novi vlasnik nikad nije imao ni najmanji problem a traktor kod njega radi u šumi gdje je pod krvničkom eksploatacijom sa prikolicom kiperkom. Zato mislim da kod tebe neće biti nikakvih problema zbog zamjenskog filtera, posebno jer je taj koji si stavio namijenjen da radi na kamionima a oni zaista imaju ogromne protoke i pumpe velikih kapaciteta - dovoljno je da pomisliš na brzinu kojom neki kiper troosovinac diže prikolicu sa 10-12 m3 šljunka i biće ti jasno šta takav filter propusti za samo par trenutaka.
 
Kod mene je upravo taj veći , i papirni , a odgovara baš kataloški , nego spasoje kad budeš u prilici prepiši katalošku oznaku tog filtera kojeg si nabudžio.
Jedino možda što u ovom slučaju to nije samo filter za hidrauliku , nego i za mjenjač , za njegov poluautomatski dio (dyna ili powershift) , za volan i sve ostalo zajedno , da tu nebude problem.
 
Žena bacila juče kutiju ,a ovi odvezli smeće .Sinoć išao da ti slikam, ali štampa gore i kad zavučem aparat ,preblizu .Ali nabavit ću ti slike kutije kad odem u Grdačac u prodavnicu INDEX. Oni drže sve za kamione.Ja sam otišao kod njih i rekao daj mi sve HF filtere od kamiona, onda tražio koji odgovara .Bitan je prečnik zaptivke a nipl se koriguje.
 
Danas probam da dignem prikolicu i kada je izašao zadnji klip do kraja ,puče spojnica i spade prikolica .Zašto se to desilo , i koji je uzrok da je nabio toliki pritisak? Tu istu sam dizao sa zetorom do kraja i nije ništa puklo.Gde treba d je podešen onaj eregulator nazad na izlazu?
 
Zasto dizes do kraja? Ja podizem na oko polovine i nikada i ne dodjem u situaciju da nesto polomim, a roba iscuri uvek i prilikom tog nagiba. Nabijao je pritisak i najslabija karika je popustila.
 
Nazad
Vrh