Massey Ferguson

Zvao sam Sinisu objasnio mi je šta da pregledam pa cu tako i napraviti ,muci me voda polja su mi pod vodom pa sam u bageru kopam kanale ali ulovit cu i za to vremena Pozdrav .....

- - - - - - - - - -

Pozdrav svima samo da vam javim traktor popravljen ,kvar je bio u kompjuteru majstor donjeo drugi spojili i resetirao kompletnu elektniku (sta god to znacilo) i traktor radi ODE MENI 1000 eura ali tako nam treba kad hocemo modernu mehanizaciju da bi bi veselje bilo vece danas mi je pocelo nesto da lupka iz motora na 6160 ,normalno pali ne trosi ulje ima snagu ali kad se dobro ugrije motor nije vise tih kao prije da li je ima tko takav slucaj ili me ceka nova financijaska katastrofa .......lp
 
Ako netrosi ulje i pali dobro ,nebi trebalo da bude nesto ozbiljno.Zovni nekoga malo iskusnijeg da malo poslusa oko glave ventila ,zatim brizgaljke jer i ona moze da lupa tj zvrci .Trebao bi odrediti koliko se puta cuje u min. kada se traktor vrti na 1000 pa bi onda bilo bar nesto jasnije....Recimo nije isti broj lupkanja ako je kvar pr. radilici , dizni,lameli ili bregi.Uglavnom ako se bude pojacavalo lupanje odmah rucna .:ppozdrav:
 
Pozdrav bosch pumpa je problem ,otišao regulator tlaka ......sad cemo vidjet koliko ce kostat popravak lp.....
 
20120530135254.jpg
Evo moje masine.
 
i kako te sluzi,koliko ga vec imas?
IMam ga godinu dana i jako sam zadovoljan odlican traktor jeste da ima dosta elektronike sve ide preko elektronike i hidroventila.Udoban je dobra zvucna izolacija veoma dobar u radu.E sad kad pocne da zeza ima i majstora koji znaju oko njega,nadam se da nece.
 
Ja sam imao takav, odlican traktor ,potrosnja mu je ok a dosta posla moze odraditi za svoju jacinu motora ....samo mu redovito mjenjaj ulja i filtere i samo gas .....Lp
 
Ljudi,zna li neko gde mogu da nadjem katalog za massey 2680 88 godiste,treba mi broj kaisa za klimu?
 
Poz ljudi ja imam MF3060 sa preko 15000 rs i MF 6260 sa 4800 rs
912677_169300436567768_802145142_n.jpg


- - - - - - - - - -

prosle nedelje su bili 4270 6260 6180 i jedan nesecam se tacno cinimise iz serije 30 stajao je iza ovih tri traktora ima covek stvarno dobre masine
meni je cenio ovaj 6180 20000 evropljana
ja uzeo taj 6260 ,a iz serije 30 je imao 3060 :osmeh:
 
Uzeo sam ga skoro ,pre 4-5 meseca i za sada se pokazao jako dobro,mali potrosac,jako udoban,kabina izolovana odlicno,a sto se tice vucne moci takodje se pokazao dobro,vukao sam proletos kwerneland 3x35 i ide sa njima 10-12km/h,sada sam na strnjista vukao adinu tanjiracu i sa njom ide bas brzo ,nekih 15 km/h,inace tanjire sam maksimalno iskosio i tanjiraca upada dosta duboko...
Videcemo kako ce se dalje pokazati. Pozz
 
Forumasi, znali mi ko reci kakvi su masseyi serije 185 i 595,duplaci?

MF185 sa prednjom vučom je vrlo rijedak, ne znam kakvi sa sa prednjom vučom ali znam za par primjeraka bez nje i vlasnici kažu za njih da su "nepoderivi". Što se prednje vuče kod starih MF tiče znam da je jako izdržljiva na osnovu iskustava poznanika koji ima MF274 koji ne izlazi iz šume i nikad nije imao problema, čak nikad nije ni procurio na nekom semeringu napriejd. Kako ide nabavka dijelova ne znam, što se motora tiče sigurno nije problem ali za mjenjač, hidrauliku i slično može biti problem.

MF595 je grdosija od traktora, računaj da naprijed nosi 11.2-28" ili 12.4-28" gume (samo da dočaram veličinu). Dosta je trom i spor, nije baš okretam ali ima ogromnu vučnu moć. Na osnovu informacija sa susjednog HR foruma mogu reći da je prilično skup za održavanje i da se do dijelova malo teže dolazi, probleme obično pravi hidraulika i power-shift (mijenjanje brzina dok je traktor pod opterećenjem bez kvačila). Inače se radi o specifičnom traktoru koji odudara od drugih traktora 5xx serije (npr, dosta se razlikuje od 590).
 
Vedrane- Kad sam video te nastavke na stranicama obuzela me neka jeza.... Pa sta tovaris u nju kad ima tolike nastavke??? Previsoko mi deluje... :sta:
 
Nazad
Vrh