Massey Ferguson

Evo jednog sa sajma, voćarski, oko 80 KS cena 35 do 40 000 sa pdv-om zavisno od opreme. Po meni da se uzmi nešto veći i širi točkovi, i san snova svakog voćara.
 
Moj MF 3645 odradio ovu sezonu bez ikakvog zastoja ,al sad vidim da pušta ulje na jednom pr točku iznutra izmedju glavčine da tako kažem i drugog dijela na koji kasnije idu krstovi . Znači sliva se na felgu iznutra. Može li se doći do tog semering ili šta je već svanjske strane , odvrćući onaj dekl svana sa dosta vijaka ili se mora rasturati most tj izbijati oni bolcnovi što spajaju most i točkove?
 
Danas poceo MF 3125 da mi pali lampicu za pritisak ulja u menjacu i prednju vucu.Nikakve promene se neosecaju u hidraulici osim sto se upali prednja vuca.Sta bi moglo biti i jel imao neko takav slucaj..........

mf-003.jpg
 
Prvo proveri senzor pritiska ulja u menjaču,on se nalazi iznad filtera ula ima crna i zelena žica.Kada upališ traktor kontakti treba da su zatvoreni(to proveri sa unimerom)
 
Pozdrav svima ,ja sam novi na forumu vidim da imate pametnih i dobrih tema i savjeta . Jako dobar traktor ali kad se pokvari .....izgorio si ,nema to kod nas tko popravit ,barem su moja takva iskustva.....Lp
 
Mjenjac mi je dynashift ,reverzer elektro ,ma cijelo kino serviseri bili 3 dana i zakljucili da nisu nista zakljucili ....uglavnom i ukratko dosao sam sa polja ugasio traktor ,poslije ga upalim on mrtav ne svjetli mi nikakva lapica da nema pritiska , hidraulik radi ,kardan radi ,spera se pali kad stisnem kocnicu , normalno pali prednju vucu kada traktor ne radi mozes ga saltati ali kad ga upalim ide ali tesko ,kada dam smjer naprijed ili nazad lampica na instrumet ploci blica a prije je svjetlila dok je sve radilo .....ispustao sam ulje iz mjenjaca gledao filtere sve uredno ,natocio ulje nazad normalno povuce ulje ugasi lampicu od pritiska .....uglavnom strujni je problem ali servis kaze mozda je ovo mozda je ono ...ma katastrofa MOLIM VAS ZA VASE MISLJENJE POZDRAV SVIMA ....

- - - - - - - -
 
hvala lp....

- - - - - - - - - -

mjenjac je dynasift ,reverzer radi preko struje .....prvi puta samo stisnes kvacilo kasnije samo saltas ,,naravno dok radi------pozzzzz
 
Jesuli ti bar pronašli gdje je taj "el. mag. aktuator" da ga tako nazovem , koji aktivira reverzer ? Jel na njega dolazi struja ili impuls kako treba ili on ne odradi ? Treba ga naći ili ako je unutra , njegove vodove pa vidjeti.
 
Znaci ovako koliko sam ja shvatio princip rada rucica naprijed nazad onda ima prekidac na pedali kvacila ,koji aktivira revezer i elektromagnet jedan za naprijed drugi za nazad na tim magnetima nema struje jer kad spojis direktno struju na maget onda traktor krene ali oni neznaju da li je problem u rucici ili kompjuteru a prekidac na pedali su stavili drugi i nista.....jel ima jos nesto izmedju toga neznam a rucicu ni kompjuter nemaju da mogu probat nego bi ja to morao kupit mislim ko da je to 10 eura .........
 
Jeftinije je da promijeniš majstore. Ručicu možeš možda i sam da eliminišeš ili sa nekim "auto električarem " . Trebalo bi taj traktor da ima dijagnostiku . "self test" ima sigurno , ono pomoću lampica , mislim kad moj ima 93. godište ..
 
Ispod volana kad se skine zaštita , u lijevom dijelu ima još jedna centrala , i tu na nekoj ploči koju prvo treba odvojiti pa ponovo spojiti ima jedan mikroprekidač sa položajima w (work) i t (test) .Prebaci se prekidač u w , i onda sijalice dynashifta (a,b,c,d) blinknu dest puta i ostane a uključeno.
Dalje se redom testiraju komponente kao što je prekidač kvačila , indikatori itd .. Odredjena kombinacija lampica na tabli javlja dal je nešto u redu ili ne . Sve ima opisano u radioničkom uputstvu , na Engleskom , nisam to nikad ni radio nije trebalo ali može poslužiti samo treba čitati kako se radi.
 
Ma sa majstorima sam razocaran to je sigurno ali kome se obratit ja imam dosta te mehanizacije i sve kvarove rjesavam sam kad vidim da je nesto kompliciranije pozovem servis da mi to otklone ali vidim da njihovo poznavanje te tehnologije je ispod mog znanja i da uopce ne prate tehnologiju nego nagadjaju na pamet , jedino sta znaju rjesiti brzo je servis koji nema prevelike mudrolije i sad kupim traktor za 30 000 eura i gledam u njega i placem ,vjeruj mi nisam pametan vise kome vjerovat i sta napravit ...lp

- - - - - - - - - -

Ma sa majstorima sam razocaran to je sigurno ali kome se obratit ja imam dosta te mehanizacije i sve kvarove rjesavam sam sta vidim da mogu rijesit kad vidim da je nesto kompliciranije pozovem servis da mi to otklone ali vidim da njihovo poznavanje te tehnologije je cak ispod mog znanja i da uopce ne prate tehnologiju nego nagadjaju na pamet , jedino sta znaju rjesiti brzo je servis koji nema prevelike mudrolije i mi svi koji imamo te traktore to mozemo sami odraditi ,sad kupim traktor za 30 000 eura i gledam u njega i placem ,vjeruj mi nisam pametan vise kome vjerovat i sta napravit ,nisam dobio radionicku knjigu uz traktor
da li se moze gdje nabaviti radionicka knjiga za 6290 pa da ja to sam prelistam i proucim jer od ovih ,MONTERA, nam je slaba pomoc HVALA UNAPRIJED....
 
Ja znam jednog odličnog majstora iz Siriga za Masseye.Malo ti je daleko al ako je situacija takva kod tebe kako si opisao,moraćeš nekog kontaktirati odavde.:ppozdrav:
 
Proveri prvo elektroniku,mislim daje elektro kvar u pitanju .Imaš broj od Elkoteama sanjim se prvo konstatuj
 
Nazad
Vrh