Massey Ferguson

Ima li neko sa foruma Massey Ferguson 590? Danas sam sasvim slučajno imao priliku da malo razgledam i isprobam jedan u solidnom stanju sa dosta povoljnom cijenom pa se omišljam da ga preporučim poznaniku. Traktor ima prednju vuču, odlične gume, nije ogroman ( za razliku od MF 595 koji je kao bager), odlično pali, mjenjač je OK u svim brzinama, nije farban ili šminkan itd. Kakvi su inače ti traktori što se tiče održavanja i kvarova, ako neko nešto zna o tome? Motor nije problem, radi se o Perkins A4.248 koji je veoma čest (neki MF iz serije 3xxx, IMT 57x...).
 
Komšija je ovoga pazario a ja sam išao kobajagi kao mjstor i "stručnjak " da ga pregledam .Doduše ovaj je šminkan. .Imam reči hvale ,za neka tehnička rešenja koja su čak u ono vreme primenjivana za razliku od domaćih traktora.
4g0zys.jpg
 
Kada sam probao traktor oduševile su me kočnice. Zatim to godište a ima pover.Predni trap extra sa velikim gumama.Traktor kada ide nazad i npr idete niz brdo i stisneš kvačilo ,on se zaustavi i nemoš ga pomeriti nikako ,tako da je šaltanje olakšano.Kabina mi se svidila ,takođe :vrata prozori ,način zabravljivanja.Kažem da je od komšije i kopio ga pre 1 god. i zadovoljan je.Mislim da je za te novce dobro rešenje.Kod nas nemoš naći 549 za te novce. Doduše davno je on proizveden.
Poslužio se mojom tanjiračom ,i to me iznenadio kako je on to odnio ,jer su mnogi dolazili ,koji nisu duplaci i samo je ostavili nakon prvog dizanja.
 
Pozdrav forumasi,zanima me dali neko ima iskustva sa masey fergusonom 2620 89 god.ima jedan za 12000e pa ako neko ima takav nek mi kaze par reci o njemu dali vredi te pare ili ne?unapred hvala.
 
Imam jedan mali problemcic na mom masseyu cini mi se koda dize temperaturu vode sad se penje na drugu crticu,a znam da prije znal sam radit po cijele dane pod punim gasom i na 30 stupnjeva nikad kazaljka nije prelazila 1.5 crticu.Ja mislim da bi to moglo bit do termostata mozda je netko imal slican problem pa zna odgovor.
 
Imam jedan mali problemcic na mom masseyu cini mi se koda dize temperaturu vode sad se penje na drugu crticu,a znam da prije znal sam radit po cijele dane pod punim gasom i na 30 stupnjeva nikad kazaljka nije prelazila 1.5 crticu.Ja mislim da bi to moglo bit do termostata mozda je netko imal slican problem pa zna odgovor.
Jel si oprao hladnjak i interkuler ako ga ima?
 
Imam jedan mali problemcic na mom masseyu cini mi se koda dize temperaturu vode sad se penje na drugu crticu,a znam da prije znal sam radit po cijele dane pod punim gasom i na 30 stupnjeva nikad kazaljka nije prelazila 1.5 crticu.Ja mislim da bi to moglo bit do termostata mozda je netko imal slican problem pa zna odgovor.
Ja sam imao slican problem dvaput,prvi put je bio u pitanju viskoventilator a drugi put skala je crkla pa sam stavio klasicni analogni sat.......

Koji je model traktora u pitanju...
 
U toj godini proizvodnje , ako ventilator pogoni remen , sigurno je preko viska . Provjeri kad je traktor dobro zagrijan , dal se propeler lako vrti rukom ili teško , tj skoro nikako , kao zaglavljen. Naravno prvo ugasi traktor pa probaj.
 
budem danas pogledo

- - - - - - - - - -

U toj godini proizvodnje , ako ventilator pogoni remen , sigurno je preko viska . Provjeri kad je traktor dobro zagrijan , dal se propeler lako vrti rukom ili teško , tj skoro nikako , kao zaglavljen. Naravno prvo ugasi traktor pa probaj.

Ako se lako vrti neispravan je........

Jucer sam gledo nema visko. Na remenici od ventilatora je i jos remenica od kompresora klime i od alternatora
 
Danas bio da setviram soju koju je potuko led i kad sam zavrsio setviranje traktor nije hteo da mi sklopi setvac. Probao sam i u druge izvode da ubodem isto , malo napne crevo i nista. Kada sam setvirao u prolece radio je bez greske.Dali je greska do spojnica ili mozda masej zajebava, nisam stigao da zamenim druge spojnice , zurio sam da posejem pre kise.:sta:
 
Daj boze da su samo spojnice , probacu sutra ako se nebude moglo raditi na njivi .:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Nasao sam kvar, nisu spojnice nego cilindar. Popucale neke plastike u dvosmernom cilindru, svukla se manzetna sa klipa pa je ulje prolazilo iz jedne komore u drugu.:cool:
 
Nazad
Vrh