Massey Ferguson

Samo Vi vozite traktor i ne sekirajte se, a trebalo bi zameniti ulje i filtere u menjaču.Na kalibraciju zaboravite.
 
To prvo proverite pa se javite i onda možemo premeriti pritiske na menjaču i hidrauličnoj pumpi.Koje ste ulje sipali i čiji su filteri?
 
Sada sam se setio da ste već u temi ulja postavili pitanje o ovom ulju i da ste dobili odgovor mada ........... to ću Vam drugi put odgovoriti.
 
@Ares630............kada si me pre par meseci pitao za kalibraciju menjaca nisam ti odmah odgovorio i kasnije sam skroz zaboravio. Sad sam slucajno zalutao u MF temu i prepoznao se u tvom postu. Kalibracija se radi iz kabine kombinacijom nekoliko dugmica. Nema potrebe da opisujem kako jer je postupak sigurno drugaciji na MF.
 
Na ovom traktoru se to ne radi to je jedina razlika.Jedino je potrebno odzračiti (iluftirati) kvačilo nakon zamene ulja.
 
Ako znate kako, možete i sami nije neki problem.
Što se tiče broja obrtaja motora dobijate signal od davača pa preko TCU do sata za prikaz broja obrtaja motora.
 
Ako znate kako, možete i sami nije neki problem.
Što se tiče broja obrtaja motora dobijate signal od davača pa preko TCU do sata za prikaz broja obrtaja motora.
Sto se tice luftiranja kvacila neznam ni kako ni gde ako je drugacije nego na obicnim traktorima ili hidraulicnim kocnicama. Imam jos neke operacije estetske prirode sto se tice traktora pa ako nebudem primetio neke promene u pozitivnom smislu ,cucemo se.Gde se tacno nalazi davac za obrtometer i sta je TCU. Hvala
 
Био сам данас у Југокомерцији и гледао MF 6180 120 кс, пише да има 6500 рс(ма да делује да има више) цена 20.000 евра.Вреди ли то толике новце?
А ево и која слика једног мало већег.
1362234947014.jpg



 
Puno je to. Nadje se 2000-2002 godina za te novce. Jedan je dovezo Hollanda TL100 starog 5 godina za 20000. Ima jedan na prodaju MF 5465 120ks, 2006. godina sa 3200 sati, stanje ko novi za 32000, to kao traze al ide cijena nize. Uzela ga banka pa dali u jednu firmu da ga udome. Prednja hidraulika, nosaci za prednji utov, ma sve tip-top

Evo link http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-massey-ferguson-5465-oglas-6909852
 
Prednje susjed podero na Jondiru treci par a traktor 5000 sati. Svaki dan radi sa prednjim utovarivacem, zadnje su jos originalne al su pri kraju
 
Lako moguće ako radi puno s utovrivačom.
Primjetio sam dosta traktora malo sati a guma nema.
Osobno sam vidio neke traktore s continental gumama da trajuful dugo 5000 sati je malo za njih.
 
Nema sve ko novo.Ima jedan dječko ovde to otvara i popravlja.Već su mu donosili ljudi iz Hrvatske .Dobar sam sa njim i ja mu pričao da ima tako nekih pojava npr Kad pređem 15 km osetim da se prednja v. ugasi a lampica i dalje svetli .A nekad kad radim ,orem vuča radi a lampica se ugasi.Zatim kad radim kardanom nekada kad stisnem kvačilo upali se lampica od prit. ulja i stane kardan a lampica od kardana zatreperi. Onda moram isključiti kardan pa opet uključiti.Rekao mi da to donesem i da on proveri sve te napone i otpore i kaže onda si siguran da je sa njim sve uredu .Inače sada radi menjač osim zec kornjača zatim radi komplet EHR.Mrtvo je prednja vuča ,špera ,kardan,poveri Bord.comp.Znači za nuždu može orati tanjurati itd.Ja mislio da se ovo nemože otvoriti ,on kaže videćeš kasko to ide ,malo sklpel malo fen i gotovo.Inače planiram da ispustim ulje skinem poklopac i vidim onu maticu kako drži onaj ABBRO nešto me žulja.Sutra idemo gledati jedan 3680 u BN. Komšija pazaruje a ja kobajagi kao neki ko se razume u to .http://www.pik.ba/artikal/3318883/massey-ferguson-3680/

- - - - - - - - - -

2ahh404.jpg
24mewee.jpg
24bosxj.jpg
1z4euc4.jpg
Bilo je fini traktora. Ja sam ga nagovarao za 8140 dostaje mlađi a malo skuplji ,međutim komšija odluči za ovaj . Al smo ga proterali u brzdi. Strašna maslija .Ima VALMET motor 180 Hp.U odnosu na moj puno moćniji. Osetise snaga.29000 km.
 
Nazad
Vrh