MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Juce sam se vratio iz Luksemburga. U jednom njihovom jeftinijem trznom centru sam video pakovanja maline, kupine i crvene ribizle u svezem stanju, sve po 125 gr, po ceni od 2,5 evra. Znaci 20 evra kg. Sin kaze da to tamo niko ne kupuje da jede kao voce vec kao dodatak na slag, kolac ili za vocne salate. I za njih je preskupo.
Inace banane su evro, jabuke, zavisno od sorte, od 1,5 do 3 evra, grozdje od 2,5 do 5, viljamovka 1 evro. Pritom je minimalac 2000 e.
 
Juce sam se vratio iz Luksemburga. U jednom njihovom jeftinijem trznom centru sam video pakovanja maline, kupine i crvene ribizle u svezem stanju, sve po 125 gr, po ceni od 2,5 evra. Znaci 20 evra kg. Sin kaze da to tamo niko ne kupuje da jede kao voce vec kao dodatak na slag, kolac ili za vocne salate. I za njih je preskupo.
Inace banane su evro, jabuke, zavisno od sorte, od 1,5 do 3 evra, grozdje od 2,5 do 5, viljamovka 1 evro. Pritom je minimalac 2000 e.
Pa što ih nisi pitao da im prodaš malinu, bar po 15 evra?

Poslato iz mog šešira
 
Dok se mi ovde nadmudrujemo koja je konačna cena 210 ili 220 za Vilamet braća po zanatu iz Banata skinuli zanat i biju 220 do 260 Polku. Biju i ćute. Mudri ljudi što da nas potresaju.
Prijatelju moj....
Pa sto da ne ...neka i oni zarade, Najbitnije je da ljudi dobiju volju za taj posao a najbolji preduslov za to je dobra cena
---------------
A ovo oko zavrsnih cena...tj akontnih-konacnih u Ariljskom i drugim krajevima vidim kao drzanje proizvodjaca na dugom lancu,jednostavno u neizvesnosti,pa ako hocete zadrzavanje novca cime se izbegava barem deo kredita.
A ubedjen sam da i njihovi otkupljivaci vec na samom pocetku berbe znaju tu konacnu cenu.

Mozda malo zvuci pristrasno ali mislim da je poznavalac bio u pravu za male hladnjace gde je rekao da su u svakom slucaju zavisnici od velikih igraca....u prilog tome cinjenica da u ovom kraju mali hladnjacari prodaju deo robe po neznatno visim cenama od otkupnih velikim hladnjacama koje imaju vec uhodan u prodaju.
 
Stvarno nemam ništa protiv da je prodaju i po 300 dinara. Zasmetalo mi to što o toj ceni niko ništa ne javlja. Poznavalac je za dosta toga u pravu. Mali su mali i tu su de im je i mesto, na sitno igraš sitno i dobiješ. Čujem da je veliki Stanić kupio u ZZ Pecka 40 vagončića maline ovih dana a tamo svoje drzi na lancu. Ništa novo tako su i ovi naši ponekada sa nama radili.
 
220 prošle nedelje. Ne znam kako je sad, najviše što je bila 250, što ja znam. Otkup u Ratkovu, isplata odmah. Po pijacama u NS isto tako se odmah proda, mada primetio sam ima i sve više dobavljača.
Sve u svemu drago mi je što je malina srpski izvozni prizvod, pa ne zavisimo od kupovne moći građana Srbije. Zamrznuta malina je enormno skupa i kod nas u prodavnicama ne samo na zapadu, mada ipak ne 20 EU po kg.
Nadam se da će u Vojvodini biti sve više zasada polane, što može biti dobra šansa za manje poljoprivrednike, spremne da rade i da zarade.
Evo toliko da ne bude da se ćuti o malini u Vojvodini :osmeh::osmeh::osmeh: i pozdrav za mog druga Boyla.
 
Stvarno nemam ništa protiv da je prodaju i po 300 dinara. Zasmetalo mi to što o toj ceni niko ništa ne javlja. Poznavalac je za dosta toga u pravu. Mali su mali i tu su de im je i mesto, na sitno igraš sitno i dobiješ. Čujem da je veliki Stanić kupio u ZZ Pecka 40 vagončića maline ovih dana a tamo svoje drzi na lancu. Ništa novo tako su i ovi naši ponekada sa nama radili.
stvarno nem nista protiv hladnjacara jer i oni su tu igraci i trgovci i,trenutno izmedju sebe prodaju oko 2.5 evra
 
UH

Treenutna izvozna cena rolenda 3,8 eura.
Druze hvala na informaciji,samo nisi trebao tako naglo,stresna je ovo vest za neke....jos jednom HVALA....A evo da dodam da su neki pozurili da rade konacni obracun na 217 sa prevozom valjda su shvatili neke stvari...koliko sam nacuo Cile i Poljska nisu zainteresovani za sirenje proizvodnje cak sta vise mislim da ce smanjivati,,ako smem da komentarisem globalnu proizvodnju,,Samo je pitanje dokle cemo mi izdrzati,za iducu godinu u mom kraju verujte sada vidim minimum 30%manje a da ne budem grub do 50%....Razni strucnjaci obilaze malinjake a dijagnoze nema vrte glavom i kazu BOLEST,e sad kako je dosla i koja je bolest ostaje da mi trazimo...POZDRAV
 
Kod mene je zavrsna cena 207 dinara za vilamet a toliko je i za polku. Inace u ovom kraju malinjaci samo nicu,za dogodine ce sigurno biti bar 50% vise malinjaka (a za maline cemo videti) sto je dobro;treba da nas je sto vise tako cemo lakse uticati na cenu. Pozdrav za sve kolege!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh