MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je jedna hladnjaca isplatila po 207 vilamet, neki uplacuju po 180 pa kasnije razliku da doplate a kolika ce ta razlika iznositi ne znam.
 
Nisam hteo da brisem ovu raspravu izmedju kolega,Slavise i ove dvojice koji ga napadose cim je napisao da su prema njemu ispali nekorektni iz tog Sikoberija,a realno jesu.To je slika danasnje situacije u malinarstvu,svako vuce sebi,svi traze "realno",a to je uvek vise,nikad manje pa da "realno" vrate visak.Niko od onih koji su prodali malinu po 255 nije pitao posto je kasnije otisla ta malina.
Posle ovde neko pise o nekom dogovaranju izmedju hladnjacara,a i oni posluju kao i malinari po sistemu "dok jednom ne smrkne..."
 
cile i mi

Evo sada citam da rod maline u svetu ce biti manji ali da ja ne tumacim procitajte na glaszapadnesrbije.rs raste cena maline u svetu zbog suse u mnogim zemljama....zanimljivo
 
Hvala xsale.30kg nije malo. Da raste cena danas manji deo po 2,25e vilamet.kupina preko 1e ponuda.nisam je dao

- - - - - - - - - -

A znači kad ti plaćaš onda ima da platiš koliko ti hoćeš, a kad tebi plaćaju onda mora da se prati cena i obavezno da se doplati. Vidim Putin ti daje podršku, a po njegovim postovima se ne bi reklo da podržava takvo plaćanje i način poslovanja.

Poslato iz mog šešira
Nisam kupovao ludace.ako procitas gore ni doplatu ne trazim jes sam dao preko 2e. Ne cmizdrim al ujedam za pola kg.sta su ti iz kv da su dali kao najjacu cenu?zasto vucu pisu u malinu pa skidaju 8%. Ne znas nista kao konj
 
Poslednja izmena od urednika:
Aha.to je za tu hladnjacu.ima jos
Tempo... ja hocu javno da kazem od cega da se paze kod nekog otkupljivaca.ne krijem se.znam ko npr jos malinu nije ni isplatio.ali neka niko nije pitao za tu hladnjacu. Hteli ste za te vase i sad eto vam

- - - - - - - - - -

Ti izgleda svašta znaš, ali ti nema 30 kg maline ...

Poslato iz mog šešira

Nema mi ambalaze iz vino zupe.kutije i malo kupina tempo...
 
Nema mi ambalaze iz vino zupe.kutije i malo kupina tempo...

Samo dobronamerno, ne kaci se sa Vino Zupom ako Boga imas!

Izvini sto sam se umesao onako adhok, niti sam bojim se najbolje razumeo ovu tvoju poruku ali, upalio mi se alarm na pomen VINO ZUPA. Naime, pre dve godine, berba 2013-te, istovario sam odredjenu kolicinu grozdja kod njih, platili mi jednu ratu od tri, vise nisam video pare. Kada sam posle izvesnog vremena otisao licno da "kukam" za pare rekli su mi da ta firma koja mi duguje vise ne postoji, sad je neka druga. Isti ljudi, samo drugi naziv! Da sam tuzio verovatno bi ih dobio, nisam hteo. Alal da su im te pare, ali sam sebi rekao VISE NIKAD!
Neznam je li ovaj post za ovu temu, zelim samo da upozorim casne i postene ljude da bez para "na rudi" ne daju njima robu.
 
A znači kad ti plaćaš onda ima da platiš koliko ti hoćeš, a kad tebi plaćaju onda mora da se prati cena i obavezno da se doplati. Vidim Putin ti daje podršku, a po njegovim postovima se ne bi reklo da podržava takvo plaćanje i način poslovanja.

Poslato iz mog šešira
Коле дајем подршку тачно...
Човек је написао КО га је заврнуо,ГДЕ су га заврнули,за КОЛИКО су га заврнули...Употпунио је то доказом,за један форум је довољно да упозори људе који почињу да се баве малином да буду опрезни и обазриви...За то му хвала...
Његово пословање је његова ствар не моја,твоја или било чија,и веровати неком ницку који га прозива би било и више него смешно,јер нико од нас уствари не зна ко је управу.јер се лично не знамо,и све те оптужбе без доказа,признаница са печетом су трла баба лан.
 
Najlakše je da na forumu nekoga pljuneš i baš te briga. Za malo da prodje priča da je dao robu i nisu mu platili ... poslao je uzorke, što je po meni malo drugačije. A nema dokaz da mu nisu platili. Nema dokaza da ga nisu zvali. To je samo njegova priča, nismo čuli drugu stranu.
Sad kažeš da svako može da radi kako hoće, ali nisi tako pisao ranije. Ovde se uglavnom piše da mora da se plati koliko je po VAMA pošteno. Da se PRAVEDNO rasporedi zarada ...

Poslato iz mog šešira
 
У ком сам ја тренутку рекао да свако може да ради како хоће,ја пишем како сам увек и писао,први сам против муљања и превара...
Не бавим се толико том малином да бих знао колико је макс килограма узорак па да би могао шта рећи више...
Не треба стајати ни на чију страну,човек је изнео доказе да је предао,а други није дао никакав доказ да је он откупљивао....
Нема то колико је по мени поштено,тржиште диктира цијену,данас је 10 кг парадајза на велико 1е,јел то поштено?није,ал кад нико неће да га плати више кад је тржиште презасићено,а извоза нема?
Шта урадити у том случају?
 
Коле дајем подршку тачно...
Човек је написао КО га је заврнуо,ГДЕ су га заврнули,за КОЛИКО су га заврнули...Употпунио је то доказом,за један форум је довољно да упозори људе који почињу да се баве малином да буду опрезни и обазриви...За то му хвала...
Његово пословање је његова ствар не моја,твоја или било чија,и веровати неком ницку који га прозива би било и више него смешно,јер нико од нас уствари не зна ко је управу.јер се лично не знамо,и све те оптужбе без доказа,признаница са печетом су трла баба лан.
Potpuno si u pravu daleko je ovo javno pisanje otislo .....najbolje da finansiska kojom se poziva slavisa proceslja stvari u tri zadnje godine na obe strane pa cemo istinu saznati jednom za uvek na ovom forumu uz sve dokaze-pa ako treba posle i ima i sud ako nesto po racunu (ovo sto je slavisa postavio na forumu je priznanica za uzorke bez cene i bez racuna a na osnovu priznanice je nemoguce platiti cak je i prekrsaj) nije placeno ili obrunutu za klevetu ako se bez razloga blate ljudi .....nemoraju ostale forumase da gnjave jer je ovde glavno pitanje oce li vilamet biti placen 180 dinara ili 230 ili sto je jos bolje za malinare 255 dinara hoce li biti doplate
 
Poslednja izmena:
Potpuno si u pravu najbolje da finansiska koje poziva slavisa a ne prasinari poreska )kako i nih blati ovaj slavisa proceslja stvari u tri zadnje godine na obe strane pa cemo istinu poslativiti jednom za uvek na ovom forumu uz sve dokaze
Хвала Богу,па ко год је муљао нека и одговара,да се једном ставе ствари на здраве темеље у свим сферама а не ово као дивљи запад.
 
Doplatice ovim strucnjacima verovatno. Sad je 2,25e za vilamet. Sto opet zavisi... ko sta da ceslja?nema od toga nista. Ali moze da dodju kad budem imao vremena ili na praznik.ovako nemam vremena preko dana. Pukla drzava,cena je dobra. Ja sam los za sad par hiljada jer skace cena. Ne vadim se i nemam nameru ali sam pre 1 mesec mislio da je cena od oko 2e dovoljna.i jeste to je trgovina
 
Slavisa mnogo si ruznih reci i optuzbi izrekao na ovom forumu protiv tvojih kolega hladnjacara iz ratine (procitaj ponovo sve tvoje optuzbe i pogrdne reci zapisane sa javnom mestu ovih dana ) vreme je da se cesljate i ti oni a cesljanje ne bira vrema a sud jos manje a onda cemo mi svi ovde na ovom forumu biti mirniji- trazio si istinu pretio redom vreme je da se zna istina ...(i drzavu blatis drzava srbija nije pukla niti ce ikada-budi siguran da funkcionise ) "srbija je vecna ako su joj deca verna" ....usput za informaciju svima sa foruma orginal vimamet se prodaje u arilju i ivanjici za 2.5 eura to je cena sa tendencijom na gore zato cena za svezu nemoze biti 180 dinara odnosno 1.5 eura doplata proizvodjacima i to odmah


Pa kad smo kod istine,prvo se predstavi
 
Poslednja izmena:
Izvoli slavisa dokon sam.... ti i dalje pretis svima oko sebe ..koje znas i neznas...za tebe od danas imam vremena za pretek....veruj mi poslednji je cas je da shvatis da si preterao....i da se izvinis za ovakva pisanja...(procitaj tvoje pisane reci)javno ..preko foruma..bice ti sve oprosteno....ili sledi frizura...kako ti kazes cesljanje.... Svima koje si pomenuo....poslednji je cas urazumi se ...sutra je ponedeljak radni dan za prasinjare. A jos dosli sa odmora ili berbe ..I ne spustaj cenu maline nije orginal 2.25 eura cena je ..napiso sam vec
 
Poslednja izmena:
Sinisa nije tesko reci oprosti... Molim te izvini se....poslednji put te molim ....nije tesko reci oprosti- pogresio sam... Srbi medju sobom treba da se vole mnogo je mrznje oko nas..... Urazumi se srbine preterao si na svim poljima.....nisi ti dao "robu" kako kazes uprethodnom postu (nekoliko tona ) tim tvojima vec uzorke (30kg ) ....i ostavio na priznanicu....i shvati da ti na priznanicu nemogu platiti ......posalji racun za tvojih 30 kg uzoraka.....a onda ako ti ne plate tuzi ih ili idi po uzorke ......urazumi se.....pretarao si sa ..vise ne blati drzavu ...tvoje ljude u okolini trstenika i prasinljare i ostale...vec radi svoj ionako tezak posao .....poslednja je sto ti pisem... Veruj mi na rac kako ti rece "obraz mi niije opanak" veruj mi na ovu rec na ovom forumu .....jer sutra je ponedeljak i krecu prasinari.....napisi samo na ovom forumu "oprostite zbog ruznih reci"i bice dovoljno... Ako ne ...budi siguran sinisa da ce mo se cesljati od sutra do nove frizure.....
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh