MALINA-berba i cena 2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U redu dokon sam i mogu da prodam na 2.5 eura vilamet orginal
 
Ja vas ljudi uveravam da ta pomenuta hladnjaca iz Ratine,najbolju cenu daje zadnjih par godina u nasoj opstini... to mogu da potvrde brojni proizvodjaci na ovom terenu...nikad niko nije imao ni jedan problem sa njima...
 
Nemam usluzno zamrzavanje imam bas puno pod malinom,kupinom,sljivom... ostalo mi 250kg maline dacu ti na 2


ponedeljak je jos pa pocinjemo kako sam ti i obecao......od ove tvoje gornje recenice "da nemas usluzno zamrzavanje": - pitanje da li si za jednu hladnjaca iz okoline trstenika ikada zamrzavao usluzno robu i vrsio otkup za njih i kome si robu koju su oni finansirali prodao... njima cija je to roba bila ili nekom drugom ...sutra nastavljam sa drugim elementima.....slavisa kako sam te juce molio izvini se svim ovim ljudima koje si blatio jos jednom te molim....i ja prestajem odmah sa ovim.....ili nastavljamo dalje.....
 
Ne poznajem xsale ove jer ne znam ko su. Ali verovatno me znaju. Malina stoji ista cena kao i kupina.odnelo oko 40%roda kisa. Inace ceoa dz cacak oko 140. Otkup mislim da je od 60 do 80. Kako ko

- - - - - - - - - -

I da dodam ovo su verovatno nakupci koji rade za pozegu Kro... ja sam 1 god kupovao.kupio bednu kolicinu hvala bogu i naucio dosta. Ako 1 kaze da neko ne radi posteno treba ga poslusti. Dobra god.dobra cena,samo da se ustoji vise god
 
Ogromny wzrost cen skupu malin do przetwórstwa

Autor: Bank BGŻ BNP Paribas 02 września 2015 08:14

002644_620.jpg
Silnie wzrastają ceny skupu malin do przetwórstwa; fot. shutterstock.com


Według danych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi średnia cena skupu malin do przetwórstwa w ostatnim tygodniu sierpnia br. kształtowała się na poziomie 9,05-10,25 zł/kg, w porównaniu do 4,50-5,50 zł/kg na początku sezonu skupu (połowa lipca br.) - podali analitycy Banku BGŻ BNP Paribas.
Silna dynamika wzrostu (80-100 proc.) spowodowana jest mniejszą podażą malin, będącą w głównej mierze konsekwencją tegorocznej suszy. Odnotowane pod koniec sierpnia br. ceny były jednocześnie o 100-150 proc. wyższe niż w analogicznym okresie przed rokiem.
Niższa produkcja może oznaczać, że zapasy przetworów z malin (głównie mrożonek), które przed sezonem były określane jako niskie, zostaną odbudowane w niewielkim stopniu, co będzie sprzyjać utrzymywaniu się wysokich cen mrożonek na rynku UE.
imamo i mi ove polke i polane al ne vidjoh da je cena skocila ni 10 % dok kod poljaka prava trzisna utakmica . po mom konvertoru ovih 9 pzl je 256 dinara,sad ce nasi izvoznici da prave akcije po evropi, a sve to preko ledja proizvodjaca

 
Откупљује ли неко полку или полану у околини Чачка? Ако откупљује по којој цени?
 
Kod mene trgovci placaju danas malinu svežu, jesenju, 210 din. kako je kod ostalih malinara niko ništa ne javlja . Koji jastreb rastera malinare sa foruma !
 
Prvo koliko toliko pouzdana informacija da ce cena biti 210 dinara.Ako neko nesto vise zna(ARILJCI POGOTOVO) neka pisu.Stanic jos nije izasao ali hladnjacari kod nas kazu da je to 90% cena za ovu godinu
 
u svakom slucaju hvala administratoru sto mi obrisao poruku i molim da ovu obrise ali ga isto molim da ne pretera jer mi nista nije strano i nedam da me budale gazeee
nadam se da se potpuno razumemo:)
i ogroman pozdrav i sve najbolje :)
a i nadam se vidimo se opusteno :)
 
Informacija tačna bila je cena 180 pa je jedna hladnjača izašla sa 200 ali neke firme placaju 210''' 220 . Znači plaćaju keš na ruke. Šta bi u Ivanjici i Arilju zna li se konačna cena? Meni je Vilamet isplacen pre mesec dana i prosečna cena je 215 din. Inače Stanić kupuje malinu od naših hladnjača ovde kome je hića za prodaju.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav za forum
Evo posto nisam bio neko vreme prisutan da kazem stanje sa cenama u mome kraju
Prvo
Kod nas su cene dnevne i te cene su konacne......korekcije ni doplate nema....pa koliko uhvatis uhvatis....
Sve to u toku berbe

placanja su redovna obicno do kraja jula 70% a ostatak do kraja avgusta.
Najcesca cena ove god bila je 210....a bila je i 180,190,200 ali i 220
Moj prosek je 215
 
Kod nas u ovom delu Backe je bilo ovako, Polka je startovala sa 220 din i dosla krajem avgusta na 260 din (samo nedelju dana) i onda opet na 220 din trenutno je tako,ostalo je jos malo berbe.A evo i jedna prica od vikenda,pijaca u Subotici,250 g pakovanja Polane 125 din.( 500 din kg) Pitam zenu koja je prodaje koja je sorta ona ne zna,znaci nakupci... Eto to je odnos proizvodjac-nakupac...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh