LTZ

Ne ide to tako ko što ti misliš,nikako ne može jedan točak da okreće drugi ako nema blokadu pogledaj malo na internetu kako funkcioniše diferencijal
 
Pogledaj ti malo kako funkcioniše diferencijal od T40 , upravo se dešava ovo što je kolega CONSUL opisao.

Potrošile mu su one ekscentar osovine na kojima su klackalice ili oslabile (popucale) opruge ispod njih.
 
Možda grešim ali mislim da zbog toga može da uključi prednju vuču ali na koju foru može da blokira točkove da oba vuku istovremeno,ako je skinut kardan od prednje vuče ne bi trebalo da smeta ako je uključena prednja vuča
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao taj AS to je neko automatsko uključivanje, divlji neki sistem teško gotovo nemoguće da radi u rikverc bar je moj tako radio
Šta reći njegova cena sve govori!! Bolji je od para nonijusa a i kupio ga djed 1972



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Trosi mi traktor bas dosta pa da li vredi slati pumpu na remont, tj pumpu i dizne. Dimi po malo crn dim kad se udavi, inace je ok
 
Pa ako ti troši traktor baš dosta, šta ti drugo preostaje, nego da skidaš pumpu i dizne? Ako je već naštelovano paljenje kako treba? Ili kreni od toga...
 
Pogledaj one konce u vazdušnom filteru, hoće da se raspadnu i zatvore ulaz vazduha onda dimi i troši

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pre par meseci sam menjao ulje u hidraulici. Ispustio staro, sipao novo motorno sae 30, međutim stalo samo 8 litara i peni. Sad sam ispustio ponovo, palio traktor, podizao i spuštao poluge. Sipao novo ulje, stalo 10 litara i opet peni. Šta može da bude?

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Hidraulična pumpa propušta vazduh i meša ga sa uljem, te tako povećava volumen (zapreminu) pa ono peni i preliva, napolje...
To se naziva "kavitacija"...
ILI, nisi ispustio sve staro ulje pa se pomešalo staro i novo...
I to je čest uzrok...
Probaj sa ispiranjem sistema naftom, pa kada sve ispustiš, naspi novo ulje...
Ako i tada peni, definitivno je potreban remont hidraulične pumpe, ili njena zamena...
Mada mislim da je kod tebe (ipak) drugi slučaj (mešanje različitih vrsta ulja), pošto veliš da se ova pojava dogodila POSLE promene (zamene) ulja u hidraulici...
 
Hidraulična pumpa propušta vazduh i meša ga sa uljem, te tako povećava volumen (zapreminu) pa ono peni i preliva, napolje...
To se naziva "kavitacija"...
ILI, nisi ispustio sve staro ulje pa se pomešalo staro i novo...
I to je čest uzrok...
Probaj sa ispiranjem sistema naftom, pa kada sve ispustiš, naspi novo ulje...
Ako i tada peni, definitivno je potreban remont hidraulične pumpe, ili njena zamena...
Mada mislim da je kod tebe (ipak) drugi slučaj (mešanje različitih vrsta ulja), pošto veliš da se ova pojava dogodila POSLE promene (zamene) ulja u hidraulici...
Nisam siguran da sam razumeo. Propušta vazduh, kako? Gde? Neki dihtunga loš?

Послато са GT-I9505 помоћу Тапатока
 
Propušta (ako je propustila) na semeringu...
Može se reparirati u sopstvenoj režiji...
Kupi se set za reparaciju koji sadrži sve "potrošne" delove, i uz malo truda, odradi se...
To ovako izgleda...



Ovo je pumpa hidraulike sa kućištem НШ-10 od "malog" Rusa-Vladimireca, samo da "dočaram" šta da očekuješ....
Tebi treba set za reparaciju hidraulične pumpe НШ-32У ...
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: amg
Варварин, нашао сам један активан линк за коришћење и одржавање ЛТЗ-а: кликни овде да би скинуо фајл, па ако га до сада немаш, нађи неки читач за .djvu, попут овога, инсталирај, па листај онај приручник до миле воље. Успут, приручник је на руском језику.
 
Kolege moze li mi neko reci ko je vec stelovao paljenje, da li se na onom limu koji ima usek poklapa oznaka na remenici BMT ili neka od onih 4-5 crtica pre BMT-a?
 
Kolege hitno potrebna pomoc ako neko zna.

Desilo mi se da je u sred rada pocelo da lupa nesto,rekao bih iz menjaca,a onda je odjednom traktor poceo da staje i da struze nesto unutra.
Kuci sam ga doterao u rikverc, u polozaju gde je ona pomocna rucica u rikvercu i bilo koja brzina i tada ne lupa. Primecujem da u spori hod rucica ne moze da se ubaci. Ulje sam kontrolisao,ima ga dovoljno.
Ako neko ima ideju kako i odakle poceti sa potragom sta je otislo ?
 
Nazad
Vrh