LTZ

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
650
Pozdrav kolege, interesuje me kod T40 na kojim obrtajima motora je 540 obrtaja kardana? Nemogu nikako u knjizi da nadjem taj podatak. I ako je neko sejao sa nodetkom i T40 na kojim obrtajima seje i u kojoj brzini?

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
650
Danas probao setvu, na 1400 obrtaja drzi seme bez problema, tako da sam tako i sejao, 1400 obrtaja u drugoj i polako posto se jos navikavam.

pane

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Okt 2013
Poruka
10
Pozdrav kolege, interesuje me kod T40 na kojim obrtajima motora je 540 obrtaja kardana? Nemogu nikako u knjizi da nadjem taj podatak. I ako je neko sejao sa nodetkom i T40 na kojim obrtajima seje i u kojoj brzini?
Ima na satu broj obrtaja kardana prva donja skala, ispod nje je broj obrtaja motora, Mislim da je odnos 1\2,75

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
650
Danas sejem i listam forum, kad sam video ovu poruku da ima na satu br obrtaja bas sam se lepo nasmejao, nije mi ni palo na pamet da pogledam da li ima br obrtaja kardana... Hvala kolegi, em pomogao em sam se lepo nasmejao budali (sebi).

nikitovic

Član
Učlanjen(a)
26 Sep 2010
Poruka
78
Zna li neko sta moze da zeza na t 40 nema povratnog goriva ,potrosnja poprilicna na ono sto sam probao 500 m predjem na ler gasu , pola litra stuce , stavljena pumpa remontovana i ulosci dizni novi?

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.699
A kako nema povrat viška nafte?
Ja sam imao par komada nije bio velik potrošač!
Dosta i svašta smo radili sa njima on je vrh za te pare 1500_2000e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
3.975
Ma ni ne treba mu povrat , ustvari ima povrat samo ga ne vidiš , povrat mu ide sa boš pumpe ponovo na ulaz AC pumpe , pogledaj malo bolje.

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
101
Набасао сам на страницу на Нету где су активни линкови ка три сервисна приручника за 40-ку: https://belshina.su/remont-selkhoztekhniki/traktor-t-40/ . Приручници су на руском, а скидате их тако што кликнете на плави тастер у коме пише "СКАЧАТЬ КНИГУ", после чега вам се отвара линк на "Јандекс диску", где ћете се сигурно снаћи.

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
2.699
Kupiti kod braće UKRAJINACA na klisi
Ili polovnu u DERONJAMA

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
650
Imam problem na T40, igra mi poluga za uključivanje kardana kad je uključen, moze da radi sa malim opterećenjem (prskalica i sejacica) ali cim dobije vece opterećenje iskljuci sam kardan koliko igra... Verujem da je neka osovina unutra kriva, nisam mu rastavljao menjac tako da ne znam, ima li neko predstavu sta bi moglo biti i koliko je komplikovano za zamenu, da znam da li da se upustam pre berbe ili da planiram drugi traktor za berbu...
Inace osovina kardana u onom produzetku kardana je bila skroz kriva i uvrnuta, kao da je doziveo neki nagli udar, taj produzetak sam stavio drugi ali naravno to nije resenje problema.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Vrh