LTZ

Pozdrav kolege. Imam problem sa t40. Počeo je da izbacuje ulje na auspuh. Skinuo sam mu obe grane i vidim da je na prvoj glavi do stuba volana izlazna rupa jako masna. Šta mogu da očekujem od kvarova? Traktor lako upali i ne dimi, samo izbacuje ulje. Hvala
 
Najverovatnije vođice ventila. Skidaj glave i u masinsku radionicu na zamenu ventila i vođica i teraj dalje.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Kolege ponovo potrebna pomoc.
Traktor upali, radi dobro dok se ne zagreje na radnu temperaturu i onda krece da se gasi.Kada se ugasi vergla dugo i onda upali nekako i radi cudno jedno pola minuta, kao da negde povlaci vazduh, onda opet radi minut dva i opet isto.
Proveren ceo rezervoar, promenjeno crevo od rezervoara i holender na filteru, sve dotezano i proveravano vise puta.
AC pumpa pre mesec dana zamenjena.
Da li moze biti problem do Bos pumpe ili dizni ako se ovako ponasa?
 
Meni T40 od remonta pumpe troši ulje u pumpi visokog pritiska, jbg ja sam to prihvatio kao normalno stanje i svakih 20-30 moto časova dospem ulje u pumpu i gas. Jedan od simptoma je bas taj da traktor dosta teže pali kad fali ulja u pumpi, i ima zakasneli odziv na gas. Tako da možda je glupo pitanje ali da li si skoro proverio ulje u pumpi? Kad kažem da teže pali to se odnosi i na vruć i na hladan traktor kod mene....

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Meni T40 od remonta pumpe troši ulje u pumpi visokog pritiska, jbg ja sam to prihvatio kao normalno stanje i svakih 20-30 moto časova dospem ulje u pumpu i gas. Jedan od simptoma je bas taj da traktor dosta teže pali kad fali ulja u pumpi, i ima zakasneli odziv na gas. Tako da možda je glupo pitanje ali da li si skoro proverio ulje u pumpi? Kad kažem da teže pali to se odnosi i na vruć i na hladan traktor kod mene....

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Bas na to obracam paznju, ulja ima.
Provereno je jos jednom sve, probana jos jedna Ac pumpa, opet isto.
Na kraju su pumpa i dizne odneseni kod bosiste, pa cemo videti.
 
Mali update, uradjene dizne i bos pumpa kod Krivokuce i sve radi bez greske.Dizne i nisu bile toliko lose, ali pumpa otisla skroz.
 
Nazad
Vrh