LTZ

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.323
Kolege, imam problem sa reversom. Kada idem nazad sa podignutom rucicom reversa ona se pomera gore i izsaltava se. U direktnim i usporenim brzinama ona radi super. Da li je neko imao slican problem?

Bi Zeleni

Član
Učlanjen(a)
16 Dec 2011
Poruka
1.568
Imao ja sa rusom problem isti dok sam imao,zadrzim je rukom i ona radi.Ugl vrv je zupcanik reversa pri kraju.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
1.600
Ljudi ako moze pomoc, t40 stajao skoro dva meseca ispravno sve bilo i sad kad sam ga upalio nece da odvoji lamela. Kvacilo se ponasa normalno, skinuo sam poklopac i pritego pipke na 2 3mm od druk lezaja i opet nista. Sta moze biti ili da ga razdvajam.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
665
Jel osetiš prag kvačila? Onaj trenutak kad druk ležaj napadne pipke?
Gde je stajao? Garaža ili napolju? Hoće kod vozila lamela da se zalepi kad stoji duže, naročito kada je smena vrućine i vlažnog vremena. Ubaci ga u šestu pa probaj da ga povučeš a pedalu kvačila gazi brzo na sec i duboko.
Da se otkinuo neki šraf, osetio bi. Meni se kidao pa nakon toga se ne oseća prag kvačila. A kad sam podigao poklopac u kabini taj šraf se okretao u krug, nije mogao da se šteluje.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Učlanjen(a)
30 Okt 2009
Poruka
1.600
Jel osetiš prag kvačila? Onaj trenutak kad druk ležaj napadne pipke?
Gde je stajao? Garaža ili napolju? Hoće kod vozila lamela da se zalepi kad stoji duže, naročito kada je smena vrućine i vlažnog vremena. Ubaci ga u šestu pa probaj da ga povučeš a pedalu kvačila gazi brzo na sec i duboko.
Da se otkinuo neki šraf, osetio bi. Meni se kidao pa nakon toga se ne oseća prag kvačila. A kad sam podigao poklopac u kabini taj šraf se okretao u krug, nije mogao da se šteluje.

Srafovi kad stelujem povlace se pipci prema druk lezaju, gledao sam ih nijedan nije slobodan a oseca se tacno otpor kad se pritisne kvacilo. Traktor stajao napolju svo vreme, pokusao sam varijantu ubacim ga na silu u brzinu i dok ide drzim kocnice i pritiskam pedalu.

Poslato sa PRA-LX1 uz pomoć Tapatoka

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
665
Meni se često dešava da kad dugo stoji zalepi lamela. Kad nagazim kvačilo osetim da malo zategne i onda se čuje da se odlepilo. Kad stoji od oktobra do aprila, desi se da nekoliko puta moram da nagazim kvačilo da bi odlepilo, ali uvek odlepi.
Probaj na vuču u šestu brzinu, odlepiće. Pumpaj kvačilo kad ga povlačiš.

T40

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Nov 2018
Poruka
4
Pozdrav svima,novi sam u poljoprivredi kupio sam t40 iz 93',traktor dobro ide osim sto je pocelo nesto strugat u desnoj strani otvarao sam mjenjac i promjenio zubcanik prve brzine i kvacilo kao i ostalo sto je trebalo jer je pustao ulje na veliko.sad kad sam ga sastavio i dalje nesto struze nisam siguran dali u kocnici moze tako strugat?(to cu sutra provjerit)
Jos nuspojava mi se pojavila da sam pomijesao federe od brzina.dali je to bitno?dva puta mi se dogodilo da ostane u brzini i odsarafim kutiju brzina otpusti.hvala na pomoci

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.323
Redosled opruga nije bitan. Sto se struganja tice utvrdi odakle dolazi. Mozes raskaciti vratilo od dv i podici levi tocak uvis. Zatim ubaci u sestu brzinu na ler gasu. Ako se nista ne cuje onda je problem desna strana. Isto to uradi sa desnom stranom i isprati gde se javlua struganje.

• Like
Reagovanja: T40

T40

Novajlija
Učlanjen(a)
2 Nov 2018
Poruka
4
Znaci...nisam jos otvarao jer imam hitnog posla ali,kuzio sam da u 4,5 i 6 nesto struze nije bitna brzina i dolazi nekako iz zadnjeg desnog kotaca .a drugi problem koji imam je taj da mi nakon promjene zupcanika spore brzine onaj sto ima izmjenjive zube sa 8 na 9 zna mi ostat u prvoj sporoj najcesce a i u drugim brzinama.onda skinem birac i rucno cackam umjesto poluge sve brzine i onda mi otpusti...

Poslednja izmena:

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
650
Kolege jel neko brao kukuruze sa T-40 i zmaj 222 beracem, kako se ponaša rus sa njim, da li moze da ga vuce? Do sad sam brao sa 82kom i ona je nosila berac kao da radi na prazno, a zbog nekih novih okolnosti mislim da ce 40tka biti primorana da bere na jesen.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka

srdjan7

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2009
Poruka
3.512
Kolege jel neko brao kukuruze sa T-40 i zmaj 222 beracem, kako se ponaša rus sa njim, da li moze da ga vuce? Do sad sam brao sa 82kom i ona je nosila berac kao da radi na prazno, a zbog nekih novih okolnosti mislim da ce 40tka biti primorana da bere na jesen.

Poslato sa LDN-L21 uz pomoć Tapatoka
Samo dobar pritisak u hidraulici i bez brige.brzine ima savrsene za berbu,bolje nego mtz.

dejja

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2008
Poruka
665
Hidraulika je SAE30, ne znam koliko a menjač i diferencijal SAE90 - 40L. Količina i interval zamene ima na pločici na zadnjem blatobranu pored čepa za sipanje nafte. Ako ga kod tebe nema, ili niko ne napiše do sutra pogledaću na mom.

Vrh