LTZ

Petar84

Član
Učlanjen(a)
29 Sep 2011
Poruka
860
U rikvercu sve normalno, napred prvo pocne da lupa,a onda nesto struze i traktor se gasi.

milan89

Član
Učlanjen(a)
10 Nov 2008
Poruka
787
Crko ti lezaj na nekoj osovini i to sa desne strane.. Imas 3 deklice kod desnog tocka skines i vidis koji je.. Lako se zameni nema potrebe da otvaras nista..

Petar84

Član
Učlanjen(a)
29 Sep 2011
Poruka
860
Evo samo da javim ako neko bude imao slican problem.
Otisao je unutrasnji lezaj na gornjoj osovini,a malo je ostecen i spoljni,pa cu zameniti oba.
Posle nadjoh da je identican problem, sa identicnim simptomima, imao jedan kolega ranije.

bosserb

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2011
Poruka
441
Isti slučaj kao kod mene od prije par godina.U konačnici,otišao jedan ležaj koji drži gornji snop zupčanika u mjenjaču.Spremi se na šarafanje a dijelovi ne koštaju mnogo.

Stojkela

Novajlija
Učlanjen(a)
27 Maj 2019
Poruka
2
Pozdrav, da li se na LTZ 60 AV filter hidraulike nalazi u rezervoaru ili je to ovaj odvojeni što je na drugoj slici?

ichbinmilan

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2013
Poruka
1.748
Na oba mesta imaš filtere. Odvrneš ova 4 šrafa što drže kućište i izvadiš filter.
Gornja slika ti je rezervoar hidraulike, dole ti je rezervoar hidro volana.

Sajkolino

Novajlija
Učlanjen(a)
22 Mar 2020
Poruka
15
Pozdrav ljudi, neka vas masine dobro sluze ovih dana. Treba mi jedan savet. Gledao sam pre par dana jedan t40 u Jagodini, generalno stanje je solidno, klasican traktor u Srbiji. Vozi ga brat mog kolege vec par godina. Hoce sa ga proda po nekoj razumnoj ceni. Od falinki ima to da ne rade spore brzine i pumpa za hidrauliku podize sporije kad se traktor ugreje, s tim sto servo radi normalno, ne secka. Oni ga sa samo brzim brzinama voze od samog pocetka kod njih i nije se kvario tj pravio problem. Da li je to ulaganje hitno i obavezno, obzirom da ja nemam zemlju u kojoj bi uopste koristio spore brzine? I koliko je hitno ovo sa pumpom? Radio bih 2-4ha ravnicarske zemlje u Sumadiji i prevlacio 5-6 prikolica drva pred zimu.

Sent from my H3113 using Tapatalk

LTZ T-40

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2009
Poruka
737
Moj je dobrih 20g bez sporih brzina, konacno sam ove godine uzeo delove da ih popravim mada se ne zurim, nemam potrebe za njima... A pumpa je jeftina ako se odlucis na zamenu.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka

Bokes

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Nov 2020
Poruka
3
Zdravo društvo. Čitam ovu temu već poprilično, ali nešto ne mogu da nadjemo.
Da li je moguće da dod sada niodakle nije iskrslo uputstvo na srpskom za ovaj traktor? Niko se nije zanimao time?
Nadjoh nekog lika na KP koji navodno prodaje korisnička uputstva za navedeni traktor na srpskom, u elektronskoj formi ili u štampi, po izboru, ali se čovek ne javlja na telefon niti odgovara na poruke... A uredno obnavlja oglas.

Prvi put da sam zažalio što ne znam Ruski...

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Poslednja izmena:

Bokes

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Nov 2020
Poruka
3
:) Ruski

Ispravljam tu najbitniju stavku u svom gornjem postu, zarad onih koji možda nisu ukapirali

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

consul

Član
Učlanjen(a)
24 Mar 2014
Poruka
66
za sve vlasnike t40 duplaka kojima se bacaju predmji tockovi u voznji , evo da vam potvrdim da je problem u zadnjim gumama,kako sam ih zamenio moze da se vozi normalno i brzo da ne ljuljne ni malo

milosloncar

Novajlija
Učlanjen(a)
4 Jan 2019
Poruka
5
Pozdrav svima od skoro sam vlasnik jednog T40 uzo sam ga za relativno male pare od kvarova je imao samo druk lezaj jesenas sam orao sa njim i prezadovoljan sam i snagom i potrosnjom poceo sam da radim i setvopripremu sa njim takodje e sad pitanje gde bi mogao da nabavim bas radionicki prirucnik za njega radi se o modelu bez prednje vuce.

bosserb

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2011
Poruka
441
Koju rotodrljaču bi preporučili za T40.....2 ili 2,5 metra...sa ili bez teškog parker valjka?Klinovi ili noževi?

dobrivoj_zr

Novajlija
Učlanjen(a)
9 Jul 2020
Poruka
95
Pozdrav svima od skoro sam vlasnik jednog T40 uzo sam ga za relativno male pare od kvarova je imao samo druk lezaj jesenas sam orao sa njim i prezadovoljan sam i snagom i potrosnjom poceo sam da radim i setvopripremu sa njim takodje e sad pitanje gde bi mogao da nabavim bas radionicki prirucnik za njega radi se o modelu bez prednje vuce.
Imam ja na ruskom staru neku iz '72 imas oba modela u knjizi i sa prednjom i bez prednje vuce.

Vrh