Leska - opšta tema

Ove godine cu imati isti problem kao i prosle. Ocigledno negdje napravim propusti ali ne znam u cemu- da li fulam zimsku zastitu ili kasnim sa proljetnom? Vec u otvaranju list ima ove fleke. One ce se postepeno siriti, negdje ce se osusiti citav pupoljak a negdje samo list. Pretpostavljam da je u pitanju neka gljivica ali nikako da upratim kad da je eliminisem. Prosle godine sam pocetkom marta isao sa bakrom i opet je isto bilo. Ljesnik nije u rodu.
1665301acd7a25674b7f8d1a5a6a2067.jpg
d5753be14049526602b866a42772efa6.jpg
2ff2a6320f6030080b6bd2537c99d978.jpg
8818e5bcdfcd624ff6bbc9d57b4f85c0.jpg
9901bac95d33e50dd19423b7a29dc14b.jpg


Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Hajd opusti se, '' negdje ce se osusiti citav pupoljak a negdje samo list" Iiiii... biljci neće biti ništa, preživeće ili možda neće, sadnice boluju dok se ne ukorene kako treba. Svašta nesto ih u međuvremeno napada od bolesti, polako, ne možeš ti tu mnogo da pomogneš sada i nemoj da se nerviraš
 
Ove godine cu imati isti problem kao i prosle. Ocigledno negdje napravim propusti ali ne znam u cemu- da li fulam zimsku zastitu ili kasnim sa proljetnom? Vec u otvaranju list ima ove fleke. One ce se postepeno siriti, negdje ce se osusiti citav pupoljak a negdje samo list. Pretpostavljam da je u pitanju neka gljivica ali nikako da upratim kad da je eliminisem. Prosle godine sam pocetkom marta isao sa bakrom i opet je isto bilo. Ljesnik nije u rodu.
1665301acd7a25674b7f8d1a5a6a2067.jpg
d5753be14049526602b866a42772efa6.jpg
2ff2a6320f6030080b6bd2537c99d978.jpg
8818e5bcdfcd624ff6bbc9d57b4f85c0.jpg
9901bac95d33e50dd19423b7a29dc14b.jpg


Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
Isti problem sam imao prosle godine a prskao sam samo par puta tako da ove godine zelim da uhvatim sva moguca prskanja i sve mere da ispostujem pa da vidim onda sta ce biti... Svasta su mi savetovali i na kraju nista nisam uspeo da uradim. Videcu ove godine sta ce biti, demoralise me kad nmg da im pomognem ... Sutra idem pa cu da proverim stanje i kod mene ,al imam ogranicen rad zbog vandrednog stanja

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Hajd opusti se, '' negdje ce se osusiti citav pupoljak a negdje samo list" Iiiii... biljci neće biti ništa, preživeće ili možda neće, sadnice boluju dok se ne ukorene kako treba. Svašta nesto ih u međuvremeno napada od bolesti, polako, ne možeš ti tu mnogo da pomogneš sada i nemoj da se nerviraš
Nema nerviranja, taman posla, nego nisu to samo dva pupoljka pa sta me briga. Prosle godine je bilo zahvaceno dvadesetak zbunova, nijedan se nije osusio na srecu ali nije mi to bas neko rjesenje- da sjedim i cekam sta ce biti!

Mraz? Pa nemam pojma, zadnjih dvadesetak dana su se smjenila sva moguca godisnja doba. Bilo je i jakog mraza ali zakleo bi se da se to prosle godine postepeno sirilo.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Bio sam danas i prskao lesku ,nazalost imam isti problem kao i kolega fantom s, to sam imao i prosle godine nadam se da cu svim zivim prskanjima da resim taj problem ako ne uspem do avgusta nosicu list na analizu...

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ja sam to prosle godine primjetio dosta kasno (krajem aprila) i imao sam utisak da se siri iako sam isao sa jakom fungicidnom zastitom. Medjutim sad vidim da se to u stvari desilo vec u otvaranju pupoljka i moguce je da su uzrok mraz i vjetar, a tu se onda i ne moze puno uraditi.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Slične fleke (kao crno ulje) smo imali pre 2 godine. Ali nama se nije širilo. Rekli nam da su fizičke povrede od grada i da će se opraviti. Tako je i bilo. Možda samo oprskati amino-kiselinama.
 
Mlado lisce na koje je uticalo par jutara sa temperaturom ispod nule,preko dana je bilo od 5 do 8 stepeni sa severnim vetrom,imali smo dva dana pravu vejavicu pa i jutros kod mene se trava belela od mraza a onda preko dana 17 stepeni.Mislim da nema potrebe za nerviranjem bice sve to ok.
 
Ja sam to prosle godine primjetio dosta kasno (krajem aprila) i imao sam utisak da se siri iako sam isao sa jakom fungicidnom zastitom. Medjutim sad vidim da se to u stvari desilo vec u otvaranju pupoljka i moguce je da su uzrok mraz i vjetar, a tu se onda i ne moze puno uraditi.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
Ja sam to prosle godine otkrio pocetkom avgusta kada sam se vratio sa godisnjeg odmora, pokusao sam sa raznim prskanjima i nista nisam uradio sa tim, jednostavno lisce je otpalo pre kraja vegetacije a pojedino mlado koje se pojavljivalo imalo je iste rane na njima, iskreno nadam se da ste vi svi u pravu i da sam ja uvrteo u glavi scenario da im nije dobro.. hvala svakako. Srecno svima

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Dobar dan svima, nadam se da uspevate sa ovim merama protiv virusa da se izborite i da odradite sve obaveze oko leske..
Nz da li neko moze da mi kaze sta se desilosa ovom leskom, i da li da odstranim ove grane koje su osusene jer ima samo ovaj jedan listic?
542c4c13762cb7a0474f931fa4c8b78f.jpg
ce9d28afb389c00cd865d7217a9f2641.jpg


Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ja to nebi dirao... Bar još mesec dana trebalo bi da potera još neki pupoljak pa onda krati

Poslato sa SLA-L22 pomoću Tapatoka
 
Radi ništa, pa ako se primi i preživi tokom leta, ti lepo suv deo odfikari tokom jeseni-zime i to je to.
Jedino ako bude suše letos, možeš da zaliješ dodatno, okopaš itd... verujem da si nakrcao dovoljno đubriva tokom sadnje, tako da nema šta da đubriš :cao:
 
Ne diraj ništa. Ume cele godine da bude kao da se suši a onda te sledećeg proleća iznenadi izdanak iz istog korena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko debela treba biti zica za zatezanje crijeva (fi 16) kod sistema kap po kap?

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Juce lesnici isprskani bakrom,Nordoks 20g na 10l.Ako bude kise za vikend mozda krajem druge nedelje ponovim prskanje a onda priprema za Maj mesec.
 
Nazad
Vrh