Leska - opšta tema

Kolega, ja bih recimo bacio ništa sada na osnovu ove analize. Stoji ti preporuka od svega 50 kg aktivne materije po hektaru azota, pa sad izdeli to na broj stabala koji imaš, pa onda koliko imaš aktivne materije u đubrivu koje bi da baciš. Ako već hoćeš, baci 100-200 gr uree po stablu, kad krene vegetacija, a i to bih razdelio u dva puta.
Ali bih zato na jesen navukao stajnjaka za sve pare. Procenat humusa ti je baš mali, a to je poprilično bitno za lešnik, a i za sve ostale voćne kulture. Ne čudi onda preporuka na analizi od nekoliko vagona stajnjaka po hektaru. Msm dobro su ti napisali preporuku.
 
Tako sam i ja mislio. Na jesen dobar stajnjak i zaoravanje. Bacao sam ja rucno kolicima oko sadnica ali ipak treba do celom duzinim po 2 metra levo i desno u redovima i zaorati.
 
Danasnje stanje pupoljaka:

5b238669ad8bc95d440f77c2d2aac0c4.jpg



Sent from my iZmaj using Tapatalk
 
Kolega, ja bih recimo bacio ništa sada na osnovu ove analize. Stoji ti preporuka od svega 50 kg aktivne materije po hektaru azota, pa sad izdeli to na broj stabala koji imaš, pa onda koliko imaš aktivne materije u đubrivu koje bi da baciš. Ako već hoćeš, baci 100-200 gr uree po stablu, kad krene vegetacija, a i to bih razdelio u dva puta.
Ali bih zato na jesen navukao stajnjaka za sve pare. Procenat humusa ti je baš mali, a to je poprilično bitno za lešnik, a i za sve ostale voćne kulture. Ne čudi onda preporuka na analizi od nekoliko vagona stajnjaka po hektaru. Msm dobro su ti napisali preporuku.

Ukoliko sada bacim prvu polovinu posle koliko vremena treba da ide druga?
 
Juce odradjeno prskanje everestom i uljem, za subotu planiram da bacim oko 100 gr oko zbuna urea, pa da prskam humistart +combivit 20 i tanjiranje, i kazu kisa uvece tako da ce to biti ok za pocetak.. pa za dve nedelje opet everest i opet 100 gr urea, i mislim da je ovo sasvim ok za pocetak. Nz sta raditi u aprilu i maju ?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Filipe, pa za dve nedelje ti si već u aprilu, prati zasad.... dalje, imaćeš posla sa korovima, kako si mislio to da rešiš, prskaš totalom ili mehanički, frezuješ i šta ako bude kišovito pa ne možeš da uđeš? Tako da opušteno, prati šta se dešava, pa tako i reaguj
 
Filipe, pa za dve nedelje ti si već u aprilu, prati zasad.... dalje, imaćeš posla sa korovima, kako si mislio to da rešiš, prskaš totalom ili mehanički, frezuješ i šta ako bude kišovito pa ne možeš da uđeš? Tako da opušteno, prati šta se dešava, pa tako i reaguj
Ne idem totalom trenutno sam protivnik tog sredstva, ali iskreno prosle godine sam bas imao muku nad mukama, sa kosidbom,tanjiranjem ,freziranjem, valjano sam se oznojio sto se kaze plus motikica oko sadnice.... verujem da je i vecina vas u istom problemu..

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Ove sedmice sam spremao za prva proljetna prskanja ( neke sorte se vec otvorile pupoljke i mladi list se poceo siriti, kod ostalih je pupoljak skoro pred otvaranjem), okopavanje i postavljanje sistema za navodnjavanje. A onda su poceli mrazevi i sad snijeg, i to ne malo vec prava zimska mecava. Vjerujem da ce biti stete u zasadima, ne samo ljesnika jer su recimo kruske, tresnje, breskve u punom cvijetu.
44da797a5bfd204d34a54622af444ab2.jpg


Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Neznam kako je u tvom kraju kod mene u okolini Jagodine ima snega 20tak cm medjutin nije jak mraz - 1-2step.tako da lešniku neće škoditi što se ostalih voćaka tiče gledam u badem i plače mi se
Kajsije već dobro oštećene u skorašnjim mrazevima
Biće bolje....

Poslato sa SLA-L22 pomoću Tapatoka
 
Ja sam u proslu subotu skinuo mrezice sa mladih sadnica i bojim se da ce zecevi da se lepo najedu sad i da mi ogule sve posto ce biti gladni od ovog snega samo se nadam da ce sto pre da se otopi....

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Tu je negdje oko 15 cm. Temperatura je prosle sedmice nocu isla do -4, a za vikend je bilo oko -2. Na nekim zbunovima list se skoro skroz rasirio, tu bi moglo biti problema.

Послато са SM-G800F помоћу Тапатока
 
Ja sam prskao humistart i combivit 20 odmah po otapanju u roku od nedelju dana prskacu ponovo kako bi lesnik sto bolje prevazisao stresne uslove...

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Mislim da nema potrebe za brigom zbog ovog snega,gore bi bilo da su nastavili jutarnji mrazevi.Ovakvo vreme ce trajati tri do cetiri dana,od cetvrtka treba planirati prskanje protiv grinja.Leska nije nezna kao Kajsija i drugo rano voce.
 
Mislim da nema potrebe za brigom zbog ovog snega,gore bi bilo da su nastavili jutarnji mrazevi.Ovakvo vreme ce trajati tri do cetiri dana,od cetvrtka treba planirati prskanje protiv grinja.Leska nije nezna kao Kajsija i drugo rano voce.
Recite mi sta se prska protiv grinja i da li uz svako prskanje moze da ide everest kao zastitno sredstvo? Hvala, da li neko zna da li mogu bakar da mesam sa combivit 20 i humistartom?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Filip 1
Bakar se ne meša ni sa čim...ako si prskao sad bakrom(everestom)sad pre ovog snega,to ti je dovoljno za sada,čini mi se da si ti pisao da jesi...tebi je zasad druga godina jel tako beše?Mozes protiv grinja sada kada se prolepša armadom i to ti je to...tada mu ubaci prihranu tu koju planiraš...
 
Filip 1
Bakar se ne meša ni sa čim...ako si prskao sad bakrom(everestom)sad pre ovog snega,to ti je dovoljno za sada,čini mi se da si ti pisao da jesi...tebi je zasad druga godina jel tako beše?Mozes protiv grinja sada kada se prolepša armadom i to ti je to...tada mu ubaci prihranu tu koju planiraš...
Koliko ide armadona na 10 l vode, i kada ga prskam ponovo?

Sent from my moto g(6) using Tapatalk
 
Nazad
Vrh