Leska - opšta tema

Broje se godine od kada se usadi, jer ono sve do tada je presadjivanje, seckanje i sl. i on ne moze da raste kako bi trebao da je usadjen na jedno mesto.
 
Merio sam na poslu na digitalnoj vagi i u najboljem slucaju 45-47% je jezgro,a neki prosek je 40-42%,a na susenju koliko se secam merenja prosek 20% odpadne na vlagu
 
Poslednja izmena:
Ja sam sa heftalicom i nemam problema,zvao sam coveka za sadnice lesnika,cena je 120 dinara po sadnici sorte ima preko 6,ne znam tacno koje su :D
 
Da,zbog rdje,a zicu da mogu da skinem mrezu i da vratim(ciscenje od lisca,tu gde mi krene izdanak...)
Pitaj ga jel ima sortu Enis
 
Da li je neko imao saradnju sa rasadnikom Bošković iz Mrđenovca kod Šapca?

Dvogodišnje sadnice kod njih su 3 evra, žbun a ne kalem.
 
Sale,

a neki drugi predlog? Može i preko pp. Hvala.

EDIT: Video sam na prvoj strani da si ti rezervisao kod njih, jel loš sadni materijal u pitanju bio ili ti uopsše nisu ni isporučili?
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio pre mesec dana 5 zbunastih trogodisnjih sadnica kod Kuzmanovica iz Sapca. Jeste da savetuju jesenju sadnju ali bio sam nestrpljiv :)
 
Naišao sam i na OZZ Leska Dobrić, rasadnik koji se prvenstveno bavi kalemljenjem leske. Kod njih su 500 dinara sertifikovani, a rekao mi je za neke voćnjake u Šidu i u Klenku(koji sam i video) i mogu reći da dobro izgleda. A prednost je i to što su mi u blizini.

Da li je neko sarađivao s njima ili čuo neko iskustvo?
 
Dobar dan.
Želim uspeh i sreću u poslu sa lešnicima.
Zavrsio sam ekonomiju,ali nešto mi se čini da u struci nema posla,ne samo u mojoj,pa sam rešio da se bacim u produktivnije grane. :)
Moja porodica zivi od poljoprivrede,ali ja pojma nemam,tako da sam nov u tom biznisu,a nov sam i član foruma,pa se nadam da da će biti obostrane koristi. :)
Prošle godine sam posadio 250 sadnica žbunastog lešnika,ove godine planiram kupovinu nove njve/vinograda i sadnju.
Toliko od mene za sada.
 
Srecno u poslu sa lesnicima,ja cu ove godine da zasadim,druze kako ces se izboriti sa vevericama,kod nas su one ozbiljna pretnja
 
Samo zapatis dobre terijere i nema ni jedne veverice. ;) Moji psi sklanjaju svu sitnu i krupnu divljac iz okoline, pre par dana sam video zeca kako trci kroz lesnike i danas vidim da ga slatko jedu.
 
Nazad
Vrh