Leska - opšta tema

OK, al mi samo reci za onu gore dal sam se pogrešno vodio u poređenju???
Za ovu drugu uopšte nisam mogao ni da naslutim da je nešto veći, znaš da i iz ugla i blizine fotkanja i bla bla bla može i od malog da se napravi veliki grm a tek razmak.
Šta reći, sem da se čovek uči dok je živ, i nema ljutnje?
 
Ma u redu ti je poredjenje,ali jako vara izgled kad je nesto malo na nekom rastojanju i nesto ogromno na istom rastojanju. Evo jos jedna slika gde imas jos jedan reper za merenje :osmeh:


 
Neću više ni da beknem a ne da kažem dužinu golfa :haha:
Nego jesi li upoznat koliki mu je sad rod sa ovom krošnjom u 10toj godini'
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam znao da žbun toliko raste, nije to malo :)

Golf 4 je dugačak maksimum 415cm, ima tu još malo preko, znači razmak je sigurno 4.5 do 5 metara, baš je lepo parkirao za poređenje :)
 
@oktopod
Tvoj neće nikada da poraste pošto ga zapostavljaš od ostalih voćkica . ???? Šala mala .

Iz razloga ovakvih slika 6 m je ok ,al ajd sad kad sam se zeznuo pa kao i mnogi 5 m ,guramo dalje .
Još kad se napune roda bočne grane pa kad se nagnu unutar reda .
@neba
Lepi su ti žbunovi,ujednačeni .Kod mene ima i malih i velikih. Koliko im je leta ?
Vidim da si dosta orezivao ,ima izbojaka dosta na zemlji . Zvao sam juče firmu koja prodaje mašinu za baliranje granja i kad se nisam srušio sa stolice 16500 e + pdv
 
Da, u pravu si Sale za razmak al iskreno toliki su razmak i stavili kao najminimalniji. Moje su u 7god stim što su dve godine zaredom bile totalno zapostavljene zbog privatnih problema, čak sam imao i požar u drugom delu.Da nepričam da ih nisam ni jednom tada zalio.
Ove godine stavljam sistem kap po kap i nadam se (pošto si mi najbliži) nekim savetima, može?
Ta mašina je preskupa, za te pare neki majtor kao Naš Bogi ima da napravi 5 kom, pogotovu što ih ima na netu kako su to ljudi uradili.
Ja sam deo tih mladara sakupio i ostavio za potpalu šporeta,ražanj, roštilj, kazan i slično.....
 
3-4 prikolice da se to bas bas dobro nadjubri. Uzmi sada i uzori i pusti da opet krene trava pa je oprskaj totalnim herbicidom i iznesi djubre pa onda zaori dublje kada se osusi trava i treci put u septembru (posle kisice kada malo otpusti zemlja dole) sto dublje mozes uzori i u novembru lepo kopas rupe i sadis.

A mozes i drugu varijantu da sada pozuris i uzores plitko i posejes grasak i kada dostigne visinu od 30-ak cm zaores ga i na to onda izneses djubre i uzores sto dublje mozes. Ova varijanta je bolja zbog graska koji je leguminoza ali iziskuje nesto vise novca.

Hvala na odgovoru. Sa tim stajnjakom imam problem, ne znam da li cu uopste uspeti da ga nadjem do jeseni... Da li je to bas neophodna mera, s obzirom da je zemlja dosta plodna i da tu nije nista gajeno godinama? Postoji li eventualno mogucnost da manje kolicine stajnjaka (jer 3-4 prikolice mozda nadjem ali mozda i ne) stavim u rupe prilikom sadnje? Ili je onda bolje da ne sadim nista i cekam sledecu godinu kada imam vise vremena da nadjem stajnjak?
 
stavi u rupu stajnjak i veštačko, iznad korena, tako da ne dodiruje žile
 
Mozes i u rupe da stavis,mada bolje da razbacas po njivi,ljudi jer niste probali da orezujete lesnik da ostavite samo stablo i tek gore bocne grane pa da izgleda kao stablas?pozdrav
 
@dubansr
Od fiće nemož bmw . I obrnuto . Ili gajiš žbun ili stablo . Pa da može od žbuna stablo ko bi davao 5 puta više para za sadnicu stabla . :ppozdrav:
@neba
Ako ti treba bilo kakva pomoć oko postavljanja sistema navodnjavanja zovi . Napraviše nauku od toga a u stvari je veoma prosto . Što se tiče mašine preskupa je , naravno da se isplati praviti , ili tarupirati granje .
 
Ma u redu ti je poredjenje,ali jako vara izgled kad je nesto malo na nekom rastojanju i nesto ogromno na istom rastojanju. Evo jos jedna slika gde imas jos jedan reper za merenje :osmeh:



Sada sam se debelo pokolebao, planirao sam sadnju 4m izmedju redova i 3 ili 4m izmedju sadnica, ali kad ovo videh... Do duse, moja parcela je mala oko 20a, ne bih ulazio mehanizacijom , ali opet... Veliki ovi zbunovi.
 
@dubansr
Od fiće nemož bmw . I obrnuto . Ili gajiš žbun ili stablo . Pa da može od žbuna stablo ko bi davao 5 puta više para za sadnicu stabla

Druze ali ako orezujes i ostavljas samo glavno stablo a tek gore bocne grane zasto da ne moze?
 
Poslednja izmena:
Sam racunaj, jedna grana donosi rod od 1kg u punoj godini i ako ostavim samo jednu da bih vodio kao stablo onda ce mi roditi 1kg a ako imam zbun sa 4-6 grana onda moyes i sam da izracunas da li je bolje ili ne.
 
Znam da nije ekonomicnije ali moze,ti posle mozes da razvedes bocne grane,inace mujo u 6-7 godini jer moze da rodi bar 5 kg ociscenih po zbunu?ja sam citao gde pise da moze a i gde da ne moze pa bolje da pitam vas,pozdrav
 
Nazad
Vrh