Leska - opšta tema

Pa ne znam koja je to idealna cena za vas zavisi od coveka do coveka ali je sigurno da bez min 5h jedna porodica ne moze da zivi sve ispod toga se racuna kao dodatni posao.
Pa kad bi dobili realnu cenu npr kao u turskoj sa carinom i porezom bez cene transporta to bi bilo ok. Sve ispodbtoga je po meni neprihvatljivo. Opet ponavljam da smo mi kao proizvodjaci tu nqjodgovorniji sto se tice niske cene.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Au kolega tikitace a si ga osasavio Bog te mazo...nego reci mi sto se tice slike-gromada desno,jel sledeca za izbacivanje ova sto ide u cik cak,sto je odmah sa leve strane ove mlade po sredini sto ide?!Ti ih prakticno ogulis sve,samo malo gore ostavis od krosnje i to je to koliko vidim!
Cobe ,to su slike iz 2016 a posle tog rezanja u 2017 sam imao 2t vise nego u predhonoj.Sve te grane su se u sezoni obukle skoro pa od zemlje i dobile gomilu mladih lastara.Nije tu nista oguljeno nego je u pitanju mlada grana koja od starijih nije stigla da se propisno obuce ,zahvaljujuci mom oklevanju da to ranije uradim.Treba to sada videti kako je "cucnulo".Inace ,da, tu sam se trudio da idem u cik cak jer 5m izmedju redova je malo za lesku koja je bujna.

- - - - - - - - - -

Pa ne znam koja je to idealna cena za vas zavisi od coveka do coveka ali je sigurno da bez min 5h jedna porodica ne moze da zivi sve ispod toga se racuna kao dodatni posao.
Po meni za nase uslove gajenja i velicine zasada ono sto obnavlja zasad i dozvoljava vam da pruzite zasadu jacu negu i bolja sredstva ,bilo bi 6e po kilogramu.Ispod toga je kriticno jer morate da kalkulisete i dobro proveravate troskove.I molite se da godina ne omane jer treba praviti amortizaciju za bas takve godine.
 
Kolega nisi me razumeo-zbun desno znaci gledamo,mlada ide po sredini jel tako,a odmah sa njene leve strane je grana stara ramena debela koja ide u cik cak da tako kazem!Jel nju izbacujes sledecu na to sam mislio?
 
Kolega nisi me razumeo-zbun desno znaci gledamo,mlada ide po sredini jel tako,a odmah sa njene leve strane je grana stara ramena debela koja ide u cik cak da tako kazem!Jel nju izbacujes sledecu na to sam mislio?
Da , tako je , samo sto cu dati mladoj sezonu-dve da ojaca i lepo se oformi i pocne da plodonosi....tek onda ide i ova matora.
 
Imam i ja jedno pitanje pa bih molio za savet i po mogucstvu opsirniji odgovor. Sledece jeseni cu posaditi lesku na 96 ara. Bice postavljen sistem kap po kap. Razmak sam odlucio da bude 6x5 na osnovu vasih iskustava. E sada, koje sorte? Koje sorte se za koju namenu koriste, koliku rodnost imaju, koje se lakse prodaju...??? Nisam nov u vocarstvu, imam visnje, sljive i dunje ali bih jos malo prosarao za svaki slucaj. Kasnije sledi pitanje u kom rasporedu posaditi te sorte, koje da budu vodece i tako... Hvala
 
Imam i ja jedno pitanje pa bih molio za savet i po mogucstvu opsirniji odgovor. Sledece jeseni cu posaditi lesku na 96 ara. Bice postavljen sistem kap po kap. Razmak sam odlucio da bude 6x5 na osnovu vasih iskustava. E sada, koje sorte? Koje sorte se za koju namenu koriste, koliku rodnost imaju, koje se lakse prodaju...??? Nisam nov u vocarstvu, imam visnje, sljive i dunje ali bih jos malo prosarao za svaki slucaj. Kasnije sledi pitanje u kom rasporedu posaditi te sorte, koje da budu vodece i tako... Hvala

Uradiš prvo analizu zemljišta i prema tome uzimaš sorte lešnika u tome će ti pomoći rasadnicar ako je dobar neki.Uglavnom su Tonde najbolje.
 
Sastav se menja, djubrenjem tokom godina, to me ne brine. Rasadnicarima uglavnom ne verujem, cenim iskustvo proizvodjaca. I ja sam negde procitao da su Tonde bolje ali bih voleo da cujem i vas, sve vas i naravno kolegu Tiki-tak ako ga ne bude mrzelo da pise :osmeh:
 
Sastav se menja, djubrenjem tokom godina, to me ne brine. Rasadnicarima uglavnom ne verujem, cenim iskustvo proizvodjaca. I ja sam negde procitao da su Tonde bolje ali bih voleo da cujem i vas, sve vas i naravno kolegu Tiki-tak ako ga ne bude mrzelo da pise :osmeh:
Posto planiras to tek sl godine i imas dovoljno vremena, uzmes lepo i citas temu odpočetka. Sve informacije ces naci koje te zanimaju i jos gomilu koje nisi ni znao da treba da pitas.. za 2 nedelje iscitaces sve i onda lagano krenes u planiranje a oko nedoumica postavis pitanje ovde..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Sad cu i ja da te napusavam ko i mene sto su uvek napusavali kad me mrzelo da sazmem sadrzinu svu.


NAROD VOLI KRUPNIJE LESNIKE

FABRIKE VOLE SITNIJE LESNIKE


ako imas do par hektara ne treba da razmisljas o fabrikama....
 
Nazalost vise nemam.
Inace sam zadnjih par godina smanjio broj sadnica koji proizvedem.Zasad mi se sklopio, "odebljao" sa velikim zilama okolo tako da mi je tesko da dodjem izbojaka ali nadje se po koja ......videcemo za jesen :)
 
Jel imao neko iskustva sa rasadnikom Lešnik iz Konjuha mislim da se čovek zove Dragan Petrović dal je pošten pošto sam bio kod onog Janka Jankovica kod Šapca mesto Dobric zavlači ljude dzabe sam išao i neozbiljan skroz pa me zanima kakav je ovaj čovek pošto trebam da idem ove godine po sadnice.
 
Jel imao neko iskustva sa rasadnikom Lešnik iz Konjuha mislim da se čovek zove Dragan Petrović dal je pošten pošto sam bio kod onog Janka Jankovica kod Šapca mesto Dobric zavlači ljude dzabe sam išao i neozbiljan skroz pa me zanima kakav je ovaj čovek pošto trebam da idem ove godine po sadnice.
Druze ako sadis zbunasti lesnik odes u rasadnik na obilznom putu u sapcu ja sam ove god uzeeo oko 30kom da posadim sto su mi se bile posusile,sadnice su sa mnogo dobro razvijenim korenom i sasvim su korektni ljudi.. inace sa tog mesta odakle sam uzeo bilo je preko hiljadu sadnica i sve su u fulu..
3201f2ed2df92d88db3345e7ef419170.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Druze ako sadis zbunasti lesnik odes u rasadnik na obilznom putu u sapcu ja sam ove god uzeeo oko 30kom da posadim sto su mi se bile posusile,sadnice su sa mnogo dobro razvijenim korenom i sasvim su korektni ljudi.. inace sa tog mesta odakle sam uzeo bilo je preko hiljadu sadnica i sve su u fulu..
3201f2ed2df92d88db3345e7ef419170.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Hvala ali uzeo bih kalemljene

- - - - - - - - - -

Hvala ali uzeo bih kalemljene
Zato gledam da budu proverene posto ipak su dosta skuplje od zbunastih a sadim 90ari.
 
Zbunaste sadnice su iz izdanaka, a kalemljene su kalemljene na neku podlogu kao i drugo voce jel tako?
 
Gledam sad skace cena kakaa kazu naucnici da je sve manje kakaa zato sto mestani Afrike iz koje potice 70% ove biljke masovno seku sume koje prave hlad ovim biljkama u susnom periodu.Isto prozvodjaci se plase zato sto svake godine temperatura raste zbog globalnog zagrejavanja a kakau je potrebna vlaznost samim tim i on je ugrozen.Sto ovo uposte pisem, pa zato sto mozda ovo nas treba da interesuje posto ako nema kakaa nema ni cokolade a kad ne bude bilo tolike potrebe za cokoladom nece biti potrebe ni za lesnikom.
 
Za naših zivota nece sigurno nestati ni kaka ni cokolade.

Послато са HTC Desire 816 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh