Leska - opšta tema

malo ploda i kod mene
e i ovo ubacivanje slika nikako da skontam

- - - - - - - - - -

vcyxd3.jpg

fjktiu.jpg
 
Vidim creva za navodnjavanje, a video sam i u Surčinu pa da pitam:

Treba da postavim creva za navodnjavanje, ide puno crevo sa po dve kapaljke po stablu. Kapaljke sam planirao nekih oko 60cm od korena na jednu i drugu stranu. E, sada ide dilema. Da li da postavim sve to po zemlji što je jednostavnije, ali posle otežava obradu unutar reda sa motokultivatorom, ili da postavim stubiće na koje ću zakačiti žicu a na žicu okačiti crevo. Crevo bi trebalo da bude na visini od oko 70cm što mislim da je dovoljno da prođe freza ispod.......

Ili neko ima treću ideju?
 
Zicu dobro zategni i crevo uz nju da se ne bi pod tezinom opustilo i da ne bi slivalo posle tamo gde ne zelis.To je neko moje misljenje.Nego moje pitanje bi bilo upuceno iskusnijim kolegama-da li,kada i u kojoj meri mi koji imamo mlade zasade i koji imamo i poneki plod malo malo,treba da koristimo neke aminokiseline,alge ili sta vec da bi te biljke izdrzale da iznesu plod do kraja!Da li ima neko da to koristi od vas?Takodje me interesuje kada se koristi Bor i kad se on primenjuje?On se koristi,koliko sam citao,za bolju oplodnju.
 
Kolega Yiipi cini mi se da si ti pisao o Boru za oplodnju,jel si ga koristio?Kad si poceo ako jesi i u kom periodu i kolicini?
 
nisam ga korisitio jer mi se cini da je oplodnja ok kod mene. Potrebno je tretirati tokom maja za sledecu godinu i ne preterivati jer bor moze da bude fitotoksican. Najbolja je preporuka da se radi analiza mikroelemenata iz lista pa da se na osnovu toga reaguje. Mozda bi bilo ok da se dodaje preko lista svake trece godine bez analiza mikroelemenata.
 
Mozes li nam reci koji ti je prinos i sa kog broja biljaka?i koju prihranu koristis?P.S.lepo izgleda vocnjak.
 
Pre sadnje sa bacio 8:16:24 a dodajem na svako prskanje aminokiseline umesto azota. Dva puta je bacen ovciji stajnjak oko stabala. Prinos je jos uvek smesan. Na nekih 150 starih stabala od 6 godina imam oko 80kg.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pre sadnje sa bacio 8:16:24 a dodajem na svako prskanje aminokiseline umesto azota. Dva puta je bacen ovciji stajnjak oko stabala. Prinos je jos uvek smesan. Na nekih 150 starih stabala od 6 godina imam oko 80kg.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Yiipi Svaka čast imaš dobar zasad.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Pre sadnje sa bacio 8:16:24 a dodajem na svako prskanje aminokiseline umesto azota. Dva puta je bacen ovciji stajnjak oko stabala. Prinos je jos uvek smesan. Na nekih 150 starih stabala od 6 godina imam oko 80kg.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka

Kolega nisam te bas najbolje razumeo-kako umesto azota dodajes aminokiseline?I drugo pitanje-vidim da ti iz glavnog stabla krecu grane,nisi hteo znaci da pustas vise ramenih grana iz zemlje?Jel su ti svi zbunasti ili imas i kalemljene?
 
Svi su kalemljeni. Imam nekih 20 komada zbunastih u delu gde ima dosta vode jer tamo definitivno zbun uspeva a kalem se susi.Aminokiseline imaju i neki procenat azota.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Neznam sta je venturi usisivac. Ovo sam smislio na osnovu usisivaca za pepeo koji sam video kod mojih roditelja. Sad treba da se sklopi I vidi da li ce to uopste funkcionisati

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
usisivaci za lesnik rade na principu venturi cevi tj podpritiska da bi se izbeglo prolazenje usisanog materijala kroz turbinu. Najveci je problem separator kod tog sistema

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pa da, tako bi nekako I trebalo da funkcionise, odozgo sam planirao da postavim motorni usisivac za lisce, njegova usisna grana da bude zasticena sitnom mrezom na mestu gde ulazi u rezervoar za lesnike I fizicki odvojeno limom od usisnog creva, da ne bi direktno sve to se usisa islo na glavnu usisnu granu

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Поздрав свима, прољетос сам писао да сам посадио љешњак на површини од 10 ХА. Закачио сам пар слика, ове су припреме пред увођење наводњавања. Покушаћу да закачим пар слика након увођења наводњавања. Остало је да се још пофреза око садница.
Поздрав из сунчаног Љевча Поља.
https://ibb.co/bY4aCk
https://ibb.co/mStDyQ
https://ibb.co/hmnTXk
https://ibb.co/cShdXk
Надам се да се слике могу видјети.
Борис
 
Oprsko sam funguranom sad za vikend kad je bilo ono zahladjenje,tacnije u nedelju,nesto pre one kise u dozi od nesto vise od 25 grama na 10 litara vode!Mozda 30ak grama.Da li je slaba doza bila ili ne?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh