Leska - opšta tema

Stvarni, prelep ti je ambijent.
Malo ti zavidim :)
Tikitak mnogo sam radio i uvek koliko mogu dajem sve od sebe a ipak sam zaljubljenik u lešnik a to je duga priča. U pozadini se vidi reka Lim a imam sve kroz zemlju i struju i crevo za vodu a pumpa Pedrolo teška 1,5kg 550 wati,500 litara za 25 min. Nego da li znaš koji je problem sa dva lešnika ima na drugoj slici. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Između lešnika niski pasulj.
0e42a9be990d2a11d5899c1dbfdf00c5.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Tikitak mnogo sam radio i uvek koliko mogu dajem sve od sebe a ipak sam zaljubljenik u lešnik a to je duga priča. U pozadini se vidi reka Lim a imam sve kroz zemlju i struju i crevo za vodu a pumpa Pedrolo teška 1,5kg 550 wati,500 litara za 25 min. Nego da li znaš koji je problem sa dva lešnika ima na drugoj slici. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
Pa , mislim da si donekle sam dao odgovor na pitanje.Izlivanje reke sa najverovatnije jakim minusima i poznim mrazevima , mora da je ostavilo traga.
Cini mi se da je istarski u pitanju?
 
Stvarni. Uzrok za ona dva lješnika je nedostatak hrane. Vjerovatno je u pitanju gušenje korjena zbog poplave i tu se zadržala voda. Možda je i drugi problem ali svakako je u korjenu. Vjerovatno će se oporaviti a ako primjetiš da se suše pojedine grane spas je u rezanju. Pošto je hrane malo da ishrani cijelo stablo biljka odbacuje poneku granu ali to je nedovoljno i može doći do sušenja cijelog grma. Da bi sačuvao ta dva lješnika malo ih jače oreži tako da ono malo hrane što dolazi, može nahraniti biljku dok se korijen ne oporavi.
 
Jel bio ko na sajmu, nasao sam samo jednu firmu sa krckalico kalibratorom selektorom i bila je nekaneobicna masina za skupljanje i standardno talijanski cifarelli
 
Jel ima neko pouzdanog za kalemljene sadnice??? Pomoc☺

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Ja takvog do sada nisam upozanao. Onaj iz Šapca me je ispalio 3 puta. Ovi iz instituta iz Novog Sada ista priča. Ako hoces od ovih iz Krusevca jedini koji je proizvodjač je Pera Petrovic iz Konjuha ali kod njega god dana unapred minimum moraš da zakažeš. Rasadnik se zove lešnik.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sam se opekao u šapcu, kupio sadnice, po 10 u snopu, svaki snop obelezen odredjenom bojom, sto je predstavljalo razlicite sorte. Napravio plan sadnje na osnovu oznaka snoplja, I po njemu sadio. Kad je sve to poraslo, ostalo mi je da plan zguzvam I bacim u kantu, posto je sve rastrkano po njivi. Tako da sad nisam ni siguran ne gde je koja sorta, nego koju ja uopste sortu I imam na njivi

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sam se opekao u šapcu, kupio sadnice, po 10 u snopu, svaki snop obelezen odredjenom bojom, sto je predstavljalo razlicite sorte. Napravio plan sadnje na osnovu oznaka snoplja, I po njemu sadio. Kad je sve to poraslo, ostalo mi je da plan zguzvam I bacim u kantu, posto je sve rastrkano po njivi. Tako da sad nisam ni siguran ne gde je koja sorta, nego koju ja uopste sortu I imam na njivi

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Jesi te sadnice kupio kod Jankovica ili nekog drugog? Nije mi jasno kako je moguce da nisu sadnice obelezene da se zna koja je koja?!

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nego ljudi kazite vi meni da li sadnice koje rastu pored zbuna vrede za razmnozavanje, kao na ovoj slici.
c1a2ab4157b859fcf21a6c180a2a4418.jpg


Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Stvarno nemogu da se setim kako se zove proizvodjac, svaki snop je bio obelezen izolir trakom. Kao sto rekoh na osnovu toga sam I napravio plan. Recimo istarski dugi je ako se secam bio obelezen belom bojom. I njega sam planirao da stavim u gornju polovinu srednjeg reda. Od 30ak koliko je trebalo da ga bude u tom redi oko 15 je istarski dugi ostatak istarskog je rastrkan po njivi.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
@Kračun Tebi su se barem primile, ja sam jesenas zasadio 60-tak komada kalemljenog Enisa + oprasivaci i prijem svega 50%, a ostatak sto je i nekako poterao ili tera iz podloge ili ima samo jedan pupoljak/grancicu...
Strasno kakvih prevaranata ima. Na jesen opet moram da kupujem druge sadnice, kopam i sadim. Em izgubio godinu dana, em kraci za 500e.

P.S. Sadnice kupio od prevaranta iz Velike Drenove - Sasa Nastic.
 
Kolegee ajmo predlozite mi gde kupiti dobre i proverene sadnice lesnika,da nije neki prevarant i slicno,moze i na pp broj a moze i sajt ako je rasadnik u pitanju,hvala unapred,samo da je provereno
 
Kolegee ajmo predlozite mi gde kupiti dobre i proverene sadnice lesnika,da nije neki prevarant i slicno,moze i na pp broj a moze i sajt ako je rasadnik u pitanju,hvala unapred,samo da je provereno
Trenutno sam u fazi trazenja sadnica ali kalemljenog lesnika i u istom sam problemu gde kupiti. Zvao sam 5-6 rasadnika a i postavljao ovde pitanja gde kupitu provereno i niko mi nista nije odgovorio sem da izbegavam nekog iz velike drenove ili tako nesto. Srecno
 
Ja neznam rasadnicare, ali je nezahvalno preporuciti bilo koga, sta ako se ispostavi da su sadnice lose...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pre oko godinu dana zvao sam PKB, posto sam video da ima sadnice lesnika. Nekada gigant ulivao mi je poverenje u kvalitet. Poceo ja razgovor sa njima, oni neznaju koje sadnice imaju. Kako je to moguce? Pitam ih. Ako ne uzgajate istarski, nemozete ni imati njihove sadnice. Tek onda su mi objasnili da su oni sto se sadnog materijala lesnika tice samo posrednici nekog privatnog rasadnika.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Cacani imaju dobar sadni materijal i ok su ali nema kalema. Salju kod Pere Petrovica za kalem i on je ok ako uspes da se dogovoris sa njim. Samo mora sezona unapred da se najavi

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh