Leska - opšta tema

Kod tog kod Krusevca mora da se najavi godinu dana unapred da bi dobio sadni materijal. Inace kod vecine je tako. Nemoj ni u ludilu da posadis 400 komada na 80 ari osim ako nisi spreman da vadis svaki drugi posle desetak godina.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Stablasice su manje bujne u odnosu na grm, opet zavisi od sorte do sorte. moze on tu da upakuje 400 kom bez problema

- - - - - - - - - -

Da li ce biti stete ako prekrijem sadnice koje su jesenas posadjene crnim dzakovima za smece i preletim celu njivu totalom?


Ne mogu da se izborim sa travom, 2 dana nepuna vikendom sto imam vremena slobodnog je nedovoljno. moram prskati ili pustiti da se zatravi
 
Željko, neće biti štete ako ih prekriješ i isprskaš, total se usvaja preko lista. Inače ja ne totališem, nego frezujem oko lešnika. Pustim malo korov da poraste i onda isfrezujem. Ako bih morao da biram između totala i trave, ja bih izabrao ovo drugo i kosio i malčirao. Meni treba jedan dan, efektivno 5 sati opuštenog freziranja da sa MTK 509 isfrezujem celu njivu. Ne samo u redu, nego celu.
:cao:
 
yiipi= nece biti tu 400 komada ali otprilike 380 na razmak 5x4 i tada bi stalo toliko. Inace nacitao sam se tu svasta oko ovog razmaka neki ce jos saditi 10x10:osmeh: ljudi koji su posadili po 40h kalemljeni sadili su na taj razmak 5x4 pa kontam da ne gresim. Izgleda ce sadnice biti umetnost nabaviti, zvao sam nekoliko rasadnika uglavnom dole oko Krusevca i cena je 7 eura, malo mi je to mnogo mislim da moze da se nadje i po 5. Ali cim im trazim sertifikat odma skuplje:osmeh:. Covek koji nema papire a hvali svoje sadnice naravno mi je svasta napricao za te sadnicare da svasta rade i da treba dobro paziti gde i od koga kupujes. I sta sad? Sednes i razmisljas kako da nadjem nesto dobro da platim a da bude kvalitetno??? Sadnice su nabitnije. Ako je neko kupovao kod nekog i da je zadovoljan sa kalemlljenim lesnikom molio bih da da mi pomogne. Jos nisam zvao profesora kod Sapca on mi je nekako najsigurniji jer se samo lesnikom bavi pa cu probati i do njega da dodjem.
 
Željko, neće biti štete ako ih prekriješ i isprskaš, total se usvaja preko lista. Inače ja ne totališem, nego frezujem oko lešnika. Pustim malo korov da poraste i onda isfrezujem. Ako bih morao da biram između totala i trave, ja bih izabrao ovo drugo i kosio i malčirao. Meni treba jedan dan, efektivno 5 sati opuštenog freziranja da sa MTK 509 isfrezujem celu njivu. Ne samo u redu, nego celu.
:cao:


Cini mi se da je tvoja freza mnogo veca i jaca od moje. moja je ovakva

http://www.troybiltpartsonline.com/PublicMedia/GetClientMedia/22210

patnja mi je ovo s frezovanjem, ostaje dosta trave oko same leske, oko creva za kap po kap, ponegde se provuce neka gde frez ne uvati i ne svidja mi se kako izgleda na kraju a napatim se i potrosim vremena i nije to to. zato bih totalisao prve 2,3 godine. a posle 2m levo od reda 2m desno od reda frezovanje a izmedju travnjak i kosenje.
 
Pa dobro, uvek možeš totalom da završiš posao. S tim da to moraš uraditi verovatno nekoliko puta, jer će neki korovi krenuti naknadno, pa onda opet moraš da prskaš. Ja nemam kap po kap, pa mi creva i ne smetaju, ako nešto malo i ostane to se završi motikom i to nije neki napor za mene bar.
:cao:
 
Kod tog kod Krusevca mora da se najavi godinu dana unapred da bi dobio sadni materijal. Inace kod vecine je tako. Nemoj ni u ludilu da posadis 400 komada na 80 ari osim ako nisi spreman da vadis svaki drugi posle desetak godina.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Pozdrav, dole sam ti koji post nize odgovorio. Ako znas nekog puzdanog za kalemljeni lesnik kazi, ali da ima i sertifikat jer drugacije ne bi. I da uglavnom svi imaju ovi oko Krusevca i cena je oko 7 eura, sta mislis da li je to puno ili je to ta cenu svugde? hvala
 
Savo u kojoj godini ti je zasad? Jel imaš roda? Fungicidi i insekticide se ne mešaju uglavnom. Ako već hoćeš fungicid, možeš nekom slabijom dozom bakra da ideš, preventive radi. Ako hoćeš insekticid ( jel imaš problema sa insektima?) možeš Talstar npr.
 
cime spricati, nema puno ovakvih listova na jednom dijelu njive opet ne na svakoj biljci po par komada, mislio sam da je od mraza ali nisam vise siguran
29w4kqr.jpg
 
Smiki ko sto rece kolega Tikitak,moras ici tiofanatom pa onda jos jednom prodji posle 7-10 dana tebukonazolom.I ja sam imao isti problem.
 
Savo u kojoj godini ti je zasad? Jel imaš roda? Fungicidi i insekticide se ne mešaju uglavnom. Ako već hoćeš fungicid, možeš nekom slabijom dozom bakra da ideš, preventive radi. Ako hoćeš insekticid ( jel imaš problema sa insektima?) možeš Talstar npr.


Leska je 11 i 8god...rod nije ko sto pisu neki po forumu...prosle god je bio prosek 4kg po stablu u ljusci...icicu Nurel D i sta jos...neznam
 
Ne bih Savo da zvucim prepotentno ali posle toliko godina iskustva trebalo bi da se zna kad,sta i s cime ici!Mozda ti je rodnost upravo zbog toga i manja!U svakom slucaju pozdrav i evo gore iznad imas savete sa cim ici.
 
Molim sve koji mogu dati odgovor šta je uzrok ovoj anomaliji da nije ceo olistao. Vršio sam zaštitu od monilije ali desilo se da je reka zaplavila taj pojas pa se ovo pojavilo na dva stabla.
10f76fe4faf6d266161087bddd76fc7f.jpg


Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh