Leska - opšta tema

par slika krenuli su fino, cini mi se da ih je grinja malo dirala nije steta ali ima deformisanog lista a ima i po koji pup onako rascvjetan, nauk za dogodine , stetocine nema to sam pobio sa insekticidom i ono malo sto je bilo grickanja lista stalo je,
problem mi predstavlja trava oko samih ljesnjaka , kopati ne vrijedi moze se samo cupati a to ne da me zgazi nego po dva dana ne dolazim sebi, na netu sam gledao neke tarupe za trimere mislim da bi mogli odradjivati posao , ima li ko iskustva sa tim nesto ovako https://www.youtube.com/watch?v=YLsvxSR-Za0
jednom sam prosao tanjiracama ali zemlja bila vlazna pa nije bas najbolje cekam da se malo prisusi
na drugoj slici mislim da ih je malo dohvatio mraz jer ima samo na jednom dijelu i ne puno po jedan dva lista na biljci, ostali koji rastu su zdravi

10zp9mu.jpg

vxhmjr.jpg

adov40.jpg

tao2v9.jpg

zn7ubq.jpg

2lw9n6a.jpg

35b5eky.jpg
 
I ja sam ih gledao na netu, ali ne znam nikog da ima, ti imas creva po zemlji kao ja, malo je rizicno. Ja ove godine probao sa jutenim dzakovima od kafe, probije po neka travka, ali za sada je ok, i duze je vlaga u zemlji, probaj mozda neki malc, slamu, dzakove, na par komada i bices pametniji sledece godine.
Jel ovo druga ili treca god od sadnje?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
ja ta crijeva izbacim kad frezam tako da ih pomjeram kada radim oko biljaka, oticu sutra kupiti trimer samo ovaj malc gledam po netu da ga nadjem pa cu da probam, nisam probavao nista stavljati oko biljaka , bacam prihranu svaki mjesec po malo , travu ocima ne mogu da gledam
ljesnjaci su sada u trecoj vegetaciji sadjeni su u jesen 2014.
nije los prijedlog sa slamom probacu
 
Poslednja izmena:
Imam posadjen zbunasti lesnik na parceli od 1h, sadjen u februaru ove godine. Primetio sam da se kovrdza list, da li su u pitanju grinje
 
Jaske koliko imas izmedju krajnjeg reda i ograde i kako odrzavas taj deo,kako prskas itd...Svaka cast za zasad.
 
Jel samo meni mutne ove slike Jaške? Koliko ti rodi po žbunu? Lepo za taj razmak izgleda.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
@Cobe78 Ima ~ 2.3 metara i sve se teze i teze prolazi. Od ograde po krajnji red i izmedju drveca radim motokopacicom zahvata 1m i jos mora nesto i motikom da se kopa izdanke prskam herbicidom basta a oko ograde ide total, a izmedju redova je isao setvospremac.

@yiipi Moguce da su malo mutne. Po zbunu prosle godine je bilo od 6 do 10 kg, zavisi od sorte izgleda.

@Gale T. Nemam jos ali je u planu. Najvise ima dela lange, pa romana, gifoni i mortarela, i oprasivaci.
 
@yiipi Moguce da su malo mutne. Po zbunu prosle godine je bilo od 6 do 10 kg, zavisi od sorte izgleda.
Svaka cast druze, to otprilike dodje oko 10t u ljuski po hektaru ili 4t ociscenih.
Moj bas muski patose pa tesko uspem dobaciti 4t u ljusci.

- - - - - - - - - -

Frkani hvala na slikama.

- - - - - - - - - -

Sad vidim ispravku.
I dalje ,svaka cast,odlicna rodnost.
 
Pozdrav vredni ljudi, nov sam na forumu pa sad ni ne znam kako se ovde pisu poruke jedva sam nasao, valjda ce uspeti:osmeh:. Planiram na jesen da zasadim oko 400 komada stablasica (kalemnljenog lesnika) na 0,8h. Nadam se da cu uspeti, procitao sam dosta na ovom forumu i ispalo je da je najlakse zasaditi a najteze prskanje tj zastita. To je za pocetak voleo bi da doguram i do par hektara zasada ali prvo da vidim kako to sve ide jer sam nov u svemu iako sam dete sela. Jedino sto me muci je da li cu naci sadni materijal imam vec par opcija tu kod Loznice prva to svi valjda znaju jer covek izvozi u Italiju, a druga je okolina Krusevca pa cemo videti. Pozdrav i srecan rad i rod ove godine.
 
Nazad
Vrh