Leska - opšta tema

Jos molim te, napisi i koja je mehanizacija ovo ravnala i radila da pokazem ovim mojim pacijentima sto je sve tesko uraditi kako se radi i da im objasnim sta im treba.....
Ako si se obracao meni , ovo je jesenas tanjirano i kultivirano a od zime je 2x kultivirano traktorom. Nista vise za sada nije potrebno. U redovima krece korov lagano, za sada ga jos kontrolisemo motikom a kad krene jace i to ce se kultivirati rucnom frezom.. oko lesnika sve ručno se okopava i plevi.. sad je malo ovo vreme stopiralo radove, nadam se da nece gruniti taj korov pre nego sto ga resimo..

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Po mom iskustvu, najvaznije je redovno odrzavati jer ako se preskoci i pusti se korov da ode u visinu kultiviranje ne pomaze. Tada mora jaca mehanizacija stupiti na delo, tanjirace i sta vec. Ja cim vidim da se zeleni od korova koji krece ja prodjem i miran sam oko 2 nedelje.. sad ne znam cime tebi rade ali ovo nije neka nauka. Bitno je samo da se odradi na vreme dok su biljcice jos male sa po 2 3 lista..

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Pa ka nemam mehanizaciju onda drugi radi ali kad njemu odgovara a to često bude kasno.... zakorovilo prošle godine, poorano jesenas, s proleća prošla tanjiraca i dva puta podrljano, sada će traktorska freza da odradi čim prodje kiša a posle ću ja morati kultivatorom da držim pod kontrolom....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Setvospremacem mozes drzati cele godine da nema trave. Kada korov bude max 5cm protrcis, plitko i sto brze. Mene to izadje 5l po hektaru nafte a uradi odlicno posao.
 
Kojom hemijom uništavate izdanke oko žbuna?

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
Dobro ljudi,
da li neko ima iskustva ili zna nekoga ko ima Cifarelli usisivac za ljesnike. Interesuje me kako se pokazao.
hvala na odgovoru
pozdrav :)
 
Igru, evo da ti ja probam odgovoriti ukratko.
Posedujem facmin usisivac koji radi ajde da kazemo na slicnom principu kao i taj mali usisivac.
Kada sad razmislim sta sve jedna masina istrpi i sta sve proguta i protera kroz sebe, mislim da taj mali usisivac jednostavno nema sanse.
Ako imas iole veci zasad mislim da ces se sa njime vise namuciti nego sto ces imati koristi.
Ljudi zaboravljlaju kada dodje obilniji rod sta sve ima na zemlji gde lesnik opadne.Prasina,lisce,korov ,grancice,zemlja posle kise....
Sumnjam da jedan takav usisivac uspe sve to razdvojiti a ako ces posle toga ti opet to morati prociscavati ili produvavati, onda to nije posao i bolje plati rucno skupljanje.
Milsim da sada u ponudi imas polovnih vucenih usisivaca koji vise i nisu tako skupi kao sto je to nekada bilo, tako da bih ja pre sacekao koju sezonu i od njih odvojio za jedan takav usisivac ,nego isao u nesto sa cime neces biti zadovoljan.
 
tikitak
Hvala do neba za odgovor.
Nemamo mi neku veliku plantazu, 650 stabala, ali dovoljno veliku da sakupljanje zadaje glavobolju.
U svakom slucaju, dobro je znati da ti mali usisivaci nisu rjesenje.
Hvala jos jednom.

 
Kako si zadovoljan facmom. Koju imas i koliko je placena ako nije tajna. Takodje me interesuje da li moze da skuplja na osisanoj travi, tj da li mora da bude plantaza obradjena u ledinu?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Htedoh da kupim par sadnica na lokalnoj pijaci, ali prodato.
Onda sam tražio na netu i vidim da se zapravo sadi na jesen.
Sad ovde čitam da može od žbunastog da se rasadi, ja imam 1 koji stalno buja.
Što Neko napisa da ne može sam da se oplodi , da li je problem da svi vode poreklo od iste leske.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Kako si zadovoljan facmom. Koju imas i koliko je placena ako nije tajna. Takodje me interesuje da li moze da skuplja na osisanoj travi, tj da li mora da bude plantaza obradjena u ledinu?

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Sa usisivacem sam vise nego zadovoljan.Zaista radi perfektno a sama ociscenost ploda u dzaku je izvrsna, tacnije odvaja sve....prasinu,lisce,komusine....sve.
Moj model je 120 sa dodatkom za odvajanje od komusine i kostao je 9000e ,nov kupljen.
Mislim da moze usisavati i u pokosenoj travi ali mislim da bi joj se u takvim uslovima ucinkovitost drasticno smanjila.Bilo bi jako sporije.Ako te to interesuje onda mislim da bi za tebe resenje bilo da gledas nekog Joly-ja ili Giampia.Oni su predvidjeni da mogu da rade i u travnatim uslovima.Sada kada bih kupovao najverovatnije da bih se odlucio za te modele ali ne zbog mogucnosti rada u travnatim uslovima vec prvenstveno zbog velikog kapaciteta skupljanja a i samog lakseg rada.Mada je po pitanju same ociscenosti ploda facma u prednosti.
 
Pre dve godine gledao sam vucni usisivac nekog majstora iz bjelovara, on proizvodi mehanizaciju potrebnu za obradu lesnika. Cini mi se da je kostao oko 3500 evra, tako nesto, alineznam nista o usisivacu, kvalitetu materijala I nacinu rada

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Veliki dobri Vuce gde ti je leskar ? I koliko puta godisnje prodjes da ovako nema nijedne travke. ja sam 1 prosao setvospremacem uzduz i popreko, fino je izgledalo al vec je krenula misovkinja i neko belo cvece, trava.
 
Nazad
Vrh