Leska - opšta tema

Gledam lesnik i sve mi se čini da je sad faza mišjih ušiju. Ako je tako treba prskati insekticidom? Jel to obavezno prskanje, ako jeste sa čim da isprskam?

Sent from my Smartphone_6.1 using Tapatalk
 
Dragan Dragan.
Dobar sadni materijal je uvijek problem naći, zbog toga sam odlučio da sam kalemim. Taj proces traje malo duže jer treba prvo uzgojiti podloge pa onda kalemljenje ali jeftino je i dobiješ sigurno one sorte koje želiš.
Ako nije kasno za kontakt (sad sam tek vidio ovaj post a i da imam poruku koju zbog nečeg nemogu otvoriti) poslaću broj na PP a plantažu možeš pogledati kad god budeš dolazio u ove krajeve.
 
Ljudi kako vam leska podnosi susu? Kise nema, a bojim se da se ne posusi ovo tek posadjeno. A kap po kao nije montiran i nece jos skoro. Dal cekati da padne ili KOFE pa zalivati lagano jednu po jednu
 
slike

frezano za vikend i baceo po 100g KAN/a, ostalo jos tanjiranje
smbo5t.jpg

6zujhl.jpg
 
Pozdrav svima vec sam dosta procitao ovde o sadnji leske hteo bih da mi preporucite sorte lesnika ali da budu krupnog ploda.
Da budu zbunaste.Imam 0.8H pa bih hteo pametno da iskoristim.
Da ne zaboravim posalji te mi pp proverene prodavce sadnica.Pozz.svima
 
Pozdrav svima!!
Nov sam na ovom forumu. Temu sam procitao od pocetka pa ego do kraja.
Ja ocu da posadim tri jutra lesnika stablastih.
Jel moze neko da mi preporuci gde mogu da kupim kvalitetne sadnice? (Da porucim za sadnju u jesen).

- - - - - - - - - -

Na parceli na kojoj sam zamislio sadnju lesnika trenutno je zasadjena detelina, pa me interesuje jel mogu u jesen posle deteline da sadim lesnik? (mozda glupo pitanje ali ja nisam paor)
Oko te parcele su zasadjena drveca koja su tu vec 30godina visoka preko 15 metara pa me interesuje dal ce puno da smetaju lesniku ili da sve vadim do jeseni? ( slika u prilogu)
Imam jos dosta pitanja al zasada toliko da vas nesmaram previse.

imagejpeg
imagejpeg
imagejpeg




Nadam se da sam poslao slike

Posto ocu da uzmem stablaste sadnice a cuo sam da ima u alekse santicu jel moze da mi neko kaze sta misli o njima.
Hvala
 
Poslednja izmena:
Jos molim te, napisi i koja je mehanizacija ovo ravnala i radila da pokazem ovim mojim pacijentima sto je sve tesko uraditi kako se radi i da im objasnim sta im treba.....
 
Nazad
Vrh