Leska - opšta tema

Hvala puno na odgovoru. Samo sam u dilemi da li moze skupa Akord, Talstar i Signum kada pocne sa otvaranjem lista. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Neznam za kombinaciju ova tri preparata,u stvari Akord je sistematicni fungicid a Signum preventivni sa kurativnim delovanjem,mozda moze neko pomoci,jos neki savet i iskustvo nisu na odmet.
 
Pozdrav, drustvo... nema me neko vreme na forumu, nisam aktivan zbog gomile obaveza ali da se javim.....

Jesenas su obnovljene sadnice koje su propale, za sada izgleda da su se sve primile. U subotu sam orezao sve, i to onako lepo, na 3-4 pupoljka, tretirao sam orezani deo arbokolom, nakon toga prskanje bakar oksihlorid..... valjda tako treba.....

Ove reznice sto sam isekao sam odmah stavio u vodu, posle sam ih posadio u vlazan pesak a danas mi je stigao i hormon za sadnice pa planiram da ih ozilim. Ako uspe bice super.

Bio sam u nedelju porodicno u Surcinu i tamo videh kod salasa Stremen dva lepa leskara. Ovaj odmah kod salasa je bio na 4m izmedju redova a nekih 2.5-3m unutar reda, sa po pustenih 5-6 rodnih grana u vis, uradjeno navodnjavanje i slicno. Veoma lepo i uredno. Mozda je to leskar nekoga odavde sa foruma pa ako jeste da ga pohvalim.....

Pozz
 
Bio sam u nedelju porodicno u Surcinu i tamo videh kod salasa Stremen dva lepa leskara. Ovaj odmah kod salasa je bio na 4m izmedju redova a nekih 2.5-3m unutar reda, sa po pustenih 5-6 rodnih grana u vis, uradjeno navodnjavanje i slicno. Veoma lepo i uredno. Mozda je to leskar nekoga odavde sa foruma pa ako jeste da ga pohvalim.....

Pozz
Tacnije 5x3m .Trebao si se javiti :)

- - - - - - - - - -

Ustvari kad razmislim , ako ne gresim ,zasad iza salasa ogradjen zicom je moj.
 
Tacnije 5x3m .Trebao si se javiti :)

- - - - - - - - - -

Ustvari kad razmislim , ako ne gresim ,zasad iza salasa ogradjen zicom je moj.

Nisam ni znao da cemo tamo ici i da je tamo tvoj leskar.... Kumovi su nas vodili tamo kao iznenadjenje... Sledeci put se javljam sigurno....

I, da, sve cestitke za odrzavanje reda....
 
Hvala,sada kad procitam ponovo ,pretpostavljam da si bio u bratovom leskaru jer kod njega je malo "cudno" posadjeno i jeste nesto uze.
Moj zasad je odmah iza samog salasa i nisi mogao uci jer je ogradjen. Sledeci put se javi , iskoristi gazdu salasa ,poznaje me :)
 
Evo sada i slika... iskopao sam iz zeninog telefona..... Ovde sam bio.....

1g1ydy.jpg


2rr2smh.jpg
 
Baš lepo izgleda tikitak. Za primer.

Gledam ovu sliku tvoju pa mi pade na um jedno pitanjce za tebe.
Ako dobro vidim na slici, ostavljao si mladare. Da li to planiraš da obnavljaš uskoro stabla, tj da sečeš osnovne grane i puštaš mladare da zauzmu njihova mesta i hoćeš li to raditi postepeno, svake godine po malo ili ćeš ono što bi se reklo u glavu.
Hm, ako ti je to namera uopšte, možda i grešim

:cao:
 
Tikitak tvoj je hvaljen pa nema kud vise nego i batu malo da pohvalimo!:)Svaka mu cast-Bog te mazo jos malo pa cete stigne bre!:)Nego reci mi ako nije problem-jel njegov onaj desno od travnjaka tj.kako gledas na stalu pa desno?Pozdrav.
 
tikitak svaka Cast za plantazu. Kao sto je rekao Nebo kada mislis i od koje godine vrsiti obnovu zbuna. Da li ostavljas novi mladar a staru granu seces do zemlje. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
P.S.Nebo pozdrav i za tebe:),daj neku sliku leskara ako nije problem!Da mi gusteri vidimo i sto vise naucimo:)!
 
Hvala vam na lepim recima.
Sto se tice ostavljanja ,tacnije podmladjivanja ramenih grana ,sa slika se bas ne da videti ali vec zadnjih nekoliko godina sam u procesu obnavljanja.
Moj savet svima je da vec 8-9 godine krenu u ostavljanje po kojeg izbojka i onda za par godina odstranjivanja ramene grane koju sada vec mlada grana zaklanja.
Moja greska je bila sto sam taj period razvukao pa sada moram po "ubrzanom postupku" ostavljati vise izbojaka i vrsiti vece ostranjivanje glavnih grana.A opet moram sve to da balansiram da ne izgubim previse na rodnosti.Nemojte zaliti zbunove u tom procesu jer ako se budete pridrzavali oderedjenog ritma u rotaciji osnovnih grana to ce vam i rodnost biti sve bolja i jaca.

- - - - - - - - - -

Evo jedne slike sto sam napravio jesenas posle berbe. Tu sam onako iz zezanja pocistio jedno petnaestak sadnica i izbacio dosta ramenih grana mada se to na slici bas ne vidi.Tu se jedva sa traktorom prolazilo.Mislim da se mogu videti i nove grane koje sam ostavio pre dve-tri godine.Ova mlada grana na prvom zbunu sto se vidi ,koja prva upada u oci i koja prva po redu ,da tako kazem ,nije starija od 2-3 godine.Naravno ,ona je toliko napredovala i taj obim nabila zato sto je korenov sistem vec jak i mocan ali ovo spominjem cisto da znate da to biljci koja vec ima zrelost ne treba puno da jako brzo "nagura" mladi ostavljeni izbojak. Svega dve-tri godine.
IMG_20161010_130517_zpsvzxburij.jpg
 
Tikitak, znam da li si ti vadio svaku drugu u nekoj godini? Tako mi se cini na slici.

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Tikitak, znam da li si ti vadio svaku drugu u nekoj godini? Tako mi se cini na slici.

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
Pa jesam, poceo sam pre vise godina ali tako sto sam izbacivao pojedine osnovne grane retko cele zbunove.Ove godine prakticno svaki drugi je najvise na jednoj osnovnoj grani.Sledecih par godina ide i ostatak napolje.
 
Kolega jel na slici izmedju ovog velikog lesnika gde je ova mlada ramena grana i onog drugog velikog novi mali zbun(tako mi izgleda)?
 
Tikitak, znam da si sigurno vec nekoliko puta ovo vec rekao, ali da li mozes molim te da mi kazes u kojoj ti je godini lesnik I razmak u I izmedju reda. Hvala

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Lesnik mi ove godine ulazi u petnaestu godinu a razmak mi je 5x3m.
Naravno ,posle svih ovih godina ljudima uglavnom savetujem da idu odmah na finalno rastojanje a razmak izmedju redova da im nije ispod 6m.

- - - - - - - - - -

Kolega jel na slici izmedju ovog velikog lesnika gde je ova mlada ramena grana i onog drugog velikog novi mali zbun(tako mi izgleda)?
Kolega to je ono sto je ostalo od nekada velikog zbuna a koji je izleteo napolje.Sada se povremeno iskoristi za po koju sadnicu.
 
Tikitak. I koliko na kraju u proseku rodi ociscenog suvog lesnika po zbunu?

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Frkani ,
Interesuju me stablasice, pa molim za info gde nabaviti dobar sadni materijal, i ako moze kontakt da pogledam plantazu ako budem u blizini sledece sedmice ,
pozdrav
 
Nazad
Vrh