Leska - opšta tema

Imam desetak lesnika u drugoj su godini -zbunasti.Nisam ih naravno rezao do sad,sad hocu malo da ih korigujem-tj da ostavim 3-4 glavne grane.E sad na nekima su mladi izdanci dostigli visinu a bogami i debljinu starih grana,pa da li da isecem stare a ostavim mlade ili obrnuto?
 
babin2@ koji Akord upotrebljavas napisi tacnu oznaku i koliko si placao jer ima u ponudi par sredstva kod Galenike.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Trenutno sam u Pancevu a bocice Akorda su u selu pa neznam tacan nazin,taj sto sam oristio nije Akord plus i nije u praskastom obliku vec u tecnom stanj u bocici od 100ml i placen je 580 dinara.Za par dana idem u selo cu pogledati tacan naziv.
 
Pozdrav svima,
Zovem se Boris, jesenas sam zasadio 1.2 hektara lješnika, 700 sadnica u okoline Gradiske.
Zemlju sam nosio na analizu na institut i po njihovoj preporici sam dodao krecnjak i stajnjak.
Zemlju sam podrovao, pa orao, pa tanjirao, pa frezao. Dodaovao sam vjestacko djubrivo prilikom sadnje Posadio sam 5 sorti, Rimski, Istarski Dugi, Istarski Okrugli, Halski dzin i Tondu Gentile. Posadio sam kalemljene stablasice na 4x3 razmak.
Kupio sam dvogodisnje sadnice od covjeka kojeg je preporucio institut. Mislim kroz iducih 4-5 godina posaditi jos bar 3-4 hektara. Kroz mjesec dana planiram uvoditi navodnjavanje kap po kap, posto mislim da bez navodnjavanje nema isplativosti.
Pa me sada zanima. Kakav je plan za svjeze posadjene sadnice. Da li se one orezuju u prvoj godini, koliko cesto ih je potrebno navodnjavati, kako je plan prskanja. Mislim frezati voćnjak, posto sam dobio savjet da nije preporucljivo prskati protiv trave, bar do 5 ili cak 6 godine.
 
CikaBole pregusto ti je to 4*3. Ja sam sadio 4.5 u redu i 5 medjuredno i mislim da je to pregusto. Minimum bi bio d se sadi 5*5 u trougao po meni.

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
1dcb08c74bc66578dfe64f78d59f4324.jpg


Sedma godina 5x3. Pored novi zasad 6x3. Kasnije vadimo svaku drugu.

Послато са CUBOT_NOTE_S уз помоћ Тапатока
 
ja sam u dilemi dal 6x4 ili 6x5 , svakako izmedju redova ce biti 6, da imam vise zemlje ne bi se dvoumijo ovako ne znam ni ja, valjda cu do jeseni odluciti
 
Da li vi pricate o zbunu ili stablu

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Mali je razmak između biljaka 4 metra ako je žbun u pitanju, ogromni su posle 15 godina spojiće se i onda će biti manjeg prinosai problem oko održavanja kupljenja idt . minimum je 5 met, a ja sam se odlučio da krenem sa 3 metra (isključivo zbog početnog prinosa) pa kasnije sečem svaku drugu i koristim izdanke jedno vreme (matičnjak) a posle ostaje 6 x 6 metara što je idaelno za žbun.
 
Znaci po vama je idealan razmak 5x4 ili 5x5 za stablo

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Valjda zenski cvetovi kad su u cvetu onda chorus. Muske samo mozes da zeznes da kad ovlaze nw izbace polen.zato je i kisa problem kod oplodnje.

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Ja opleo sa bakrom danas!Ne racunam na neki plod ove druge godine tako da sam opleo sa bakrom dok se pupoljci jos nisu otvorili!
 
Cvetova ima samo je slikano iz daljine pa se ne vide,inace izmedju dva prskanja 23.02 i 03.03 je bilo najvise otvorenih cvetova kao i najvise bacanja polena.Sto se tice prskanja kada su rese otvorene i pustaju polen mislim da im to nesmeta jer posle 10 do 15 minuta voce je potpuno suvo,veci problem je magla,vlazno vreme i kisa.Oprasivanje je ove godine bilo po suvom vremenu e sada kako ce sve ispasti do kraja videcemo.
 
malo informacija i iz Sumadije. Leska precvetala .Uspesno poliveno chorusom i podjubreno.Prosle nedelje nije moglo da se prodje kroz leskar od pcela .Danas ni jedne .
 
Cvetova ima samo je slikano iz daljine pa se ne vide,inace izmedju dva prskanja 23.02 i 03.03 je bilo najvise otvorenih cvetova kao i najvise bacanja polena.Sto se tice prskanja kada su rese otvorene i pustaju polen mislim da im to nesmeta jer posle 10 do 15 minuta voce je potpuno suvo,veci problem je magla,vlazno vreme i kisa.Oprasivanje je ove godine bilo po suvom vremenu e sada kako ce sve ispasti do kraja videcemo.
babin2@ samo sam jednom zastitio Signumom i to 26 ili 27 februara. Bilo je vreme idealno. Jos jednom cu dati Signum, Mankogal i Talstar zajedno kada se otvori list. Zanima me kada ti bacas KAN i mislim da je dovoljno 450gr po stablu jer je lesnik usao u petu godinu. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
babin2@ samo sam jednom zastitio Signumom i to 26 ili 27 februara. Bilo je vreme idealno. Jos jednom cu dati Signum, Mankogal i Talstar zajedno kada se otvori list. Zanima me kada ti bacas KAN i mislim da je dovoljno 450gr po stablu jer je lesnik usao u petu godinu. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока

Moze tako kako ste rekli,Signum ima duze dejstvo od korusa i u sebi sadrzi dve komponente ali je i skuplji duplo od korusa.Ja na koristim KAN vec Yara Mila compleks bacam je u Martu 300 do 400 grama po stablu,mojl lesnici su u 10 godini.
 
Moze tako kako ste rekli,Signum ima duze dejstvo od korusa i u sebi sadrzi dve komponente ali je i skuplji duplo od korusa.Ja na koristim KAN vec Yara Mila compleks bacam je u Martu 300 do 400 grama po stablu,mojl lesnici su u 10 godini.
Hvala puno na odgovoru. Samo sam u dilemi da li moze skupa Akord, Talstar i Signum kada pocne sa otvaranjem lista. Pozdrav.

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh