Leska - opšta tema

Pope, nemoras i kada budes sekao da seces kompletno svako drugo, zar ne bi mogle da se do zemlje skrate samo grane. Koje se u redu pruzaju prema drugim stablima i da ostavis one koje se prostiru ka medjurednom prostoru. Na taj nacin bi na svakom drugom imao prinos od 30 do 40 posto, sto je bolje od 0%

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
Mislim da će ga "poklopiti" neodsečene biljke za par godina. Više se isplati da napravim matičnjak za sadnice on će i u hladovini da radi. Ne znam... eksperimentisaćemo.

Послато са ME173X уз помоћ Тапатока
 
Otkud znam, mozda je bolje prvo da probas ovako. Lako je posle sve iseci ako ne ide. Mada ja mislim da bi mogao da pravis mlade biljke i ako ostavis granu ili dve. Vidi imas vremena, razmisli

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 
@floyd. Što se tiče samog raspona moja je parcela ista po širini ali je kraća po dužini. Komšijama sam ostavio po 3.5. Red od reda 5 a sadnice u redu 3.8-4. Šemu i oprašivanje sam radio jedan red jedne,druge,treće,četvrte tako da nema problema jer leska se oprašuje u krugu od 50 metara. Kažu da je najbolji oprašivač crvenolisni. Pozdrav.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока

Ja bih reko da se oprasuje u malo sirem krugu,malo mi nesto 50 m!?
 
@Cobe. To sam ja informativno rekao moguće da je to i više.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Šta mislite po pitanju sorti o kojima razmišljam (Romana, Halski, Cosford, Mortarela)? Da li da izbacim neku od tih pa da ubacim drugu ili mogu te da posadim? I da li da možda izbacim 3-4 sadnice Halskog pa da posadim i Crvenolisni? Šta da radim po pitanju razmaka? Ne bih da sadim na 3m u redu jer mi je to u početku znatno veća investicija, a i kontam da će sporije napredovati... Nisam načisto...Možda 6m x 5m i biti miran...
 
Šta mislite po pitanju sorti o kojima razmišljam (Romana, Halski, Cosford, Mortarela)? Da li da izbacim neku od tih pa da ubacim drugu ili mogu te da posadim? I da li da možda izbacim 3-4 sadnice Halskog pa da posadim i Crvenolisni? Šta da radim po pitanju razmaka? Ne bih da sadim na 3m u redu jer mi je to u početku znatno veća investicija, a i kontam da će sporije napredovati... Nisam načisto...Možda 6m x 5m i biti miran...

Sto mislis da ce sporije napredovati ako stavis na 3 m u redu?To kad budu u nekoj godini pa kad se krosnje spoje onda nece valjati ali treba da prodje par godina.Kod mene je 5 x 3 i planiram secu svake druge ali o tom potom!
 
Da, na to sam mislio, na kasniji neki period kad malo porastu. Koliko vremena treba da se krosnje sastave na tom razmaku? Šta mislite po pitanju sorti?
 
Da, na to sam mislio, na kasniji neki period kad malo porastu. Koliko vremena treba da se krosnje sastave na tom razmaku? Šta mislite po pitanju sorti?

Pa to ti ne mogu reci,ja sam jesenas posadio ali vidim da pisu da posle par godina se vec spajaju.Verovatno neka 7-8 godina.Sa crvenolisnim lambertom neces pogresiti jer je odlican oprasivac.
 
Molim Sve koji su imali ove godine rod da li su prodavali u ljusci ili jezgro i da li znaju tržišnu cenu.

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi kada treba poceti rezidbu? Moze li odmah po zavrsetku berbe? Posto koliko je meni receno lesnik nema curenje sokova na isecenom mestu, koje je vase misljenje o tome?

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 
Moj lesnik se jos susi, nisam jos poceo ni da se raspitujem gde ga prodati.

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 
Sava28. Romana je osetljivija sorta a po veličini je sitna sorta

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Ja planiram jos jednom da prodjem leskar posto mi je ostali jos nesto malo lesnika za skupljanje, pa cu posle toga da ga orezem i odmah isprskam nekim preparatom na bazi bakra. To je neki moj plan. A dal je to ispravno nemam pojma

Послато са LG-P710 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh