kuvani paradajz

Talianu takav pasterizator je 20000eu on je decko rekao minimum

---------- Poruka napisana u 20:22 ---------- Prethodna poruka je at 20:09 ----------

Refraktometar je uredjaj za razne stvari da neobjasnjavam za sta sve a tebi konkretno ce sluziti za ocitavanje suve materije.
Nemoze direktno iz pasterizatora slobodnim padom,u praksi ti to mozes izvesti fizicki, ali tehnoloski proces, to nedozvoljava,
Evo cak mozes izbaciti refraktometar ,ali predhodno moras istancati osecaj da sam procenis suvu materiju.
Ima vise vrsta pasterizacije da nepojasnjavam svaku, konkretno za ovakav prizvod,i ako zelis vrhunski kvalitet recimo a da ipak budes siguran da si sve bakterije unistio radis visoku pasterizaciju znaci 72stepena 15 sekundi;ili jos bolje 80 stepeni 15 sekundi ali onda moras imati hladjenje posle cepljenja flasa tako da prva varijanta za tebe dolazi u obzir naravno zbog para,dane bi morao kupovati tunel za hladjenje,EEE tako i samo ti pitaj nije greda ja sam imao kada sam pocinjao puuuuuuuuuuuuuuno vise pitanja samo sto nije imao ko da mi ovako prica

---------- Poruka napisana u 20:29 ---------- Prethodna poruka je at 20:22 ----------

I sada ja razmisljam ti bi trebalo malo da radis da skupljas pineze/Pare a dotle ako ti je kolicina koju si naveo zadovoljavajuca ja cu ti usluzno to odraditi jer to je meni par sati poslaa a tebi puno znaci,pa dok neskupis pare tako polako a ujedno dok ti ja to radim malo staziras,pa ce ti kasnije biti puno jasnije
 
У почетку је ова дискусија личила на разговор двоје мало наглувих.Срећом ,није испало тако. Захваљујући добронамерности и великодушности нашег пријатеља из Кикинде, богне, сазнадосмо свашта поучно.Већина нас је добра у производњи биљака и понеко има и трговачку жицу.Ово је прилика да се сазна и како на "индустриски " начин произвести финални производ.Поучно.
Deda Lala ja mislim da se ovo odnosi na mene.Nisam ja hteo nikoga da vredjam ili da ga omalovažavam.Upočetku sam stvarno mislio da su bez veze.I sada se JAVNO IZVINJAVAM gospodinu Reggacciju sto sam sumnjao u njega i u njegove sposobnosti.
Ali verujet mene su već bezbroj puta zaj.... pa zato sumnjam u svakoga.Nadam se da gospodin Reggacci prihvata moje izvinjenje.
 
Skal izvinjavam se onda,moj ti savet jedam mali duplikator mada će ti kasnije uvek biti"mali".
Najjednostavniji ti je za održavanje,zatvoreni pasterizatori (pločasti,cevast) zahtevaju CIP tj malo komplikovano pranje
.
Skal izvinjavam se onda,moj ti savet jedam mali duplikator mada će ti kasnije uvek biti"mali",najjednostavniji ti je za održavanje.
Zatvoreni pasterizatori (pločasti,cevast) zahtevaju CIP tj malo komplikovano pranje.



Regaci došlo je do greške u pisanju pa je rečenica dobila obrnuto značenje.
 
LJudi samo opusteno,SVE CE TO NAROD POZLATITI,Bitno je da se mi na kraju ipak razumemo,
Svaka cast za starinu DEDA LALU vidis kako on iz prikrajka sve pomno prati i onda sve odmereno kaze
 
Deda Lala ja mislim da se ovo odnosi na mene.Nisam ja hteo nikoga da vredjam ili da ga omalovažavam.Upočetku sam stvarno mislio da su bez veze.I sada se JAVNO IZVINJAVAM gospodinu Reggacciju sto sam sumnjao u njega i u njegove sposobnosti.
Ali verujet mene su već bezbroj puta zaj.... pa zato sumnjam u svakoga.Nadam se da gospodin Reggacci prihvata moje izvinjenje.

Ja mislim da forum i služi zato da se razgovara i objašnjava isto tako da se izraze sumnje u točnost napisanog. zato se svi trebaju potruditi da objasne ono što su napisali iz razloga što nisu svi završili fakultete a to nije ni potrebno. Nitko nebi trebao skakati na prvu nego razmislit pa objasniti kako je netko napisao i i reggaci je kriv što to nije odma sve objasnio nego je počeo kao da ga netko šilom ubo u **greška. Moje mišljenje što se tiče Deda Lale kad je pisao da je on mislio na sve članove foruma a ne na nikoga posebna ako grešim nak me deda ispravi.
 
Ovo je bitna stavka,u ovakvoj proizvodji,zdravstvena ispravnost.A evo i priprema etiketa za ketchup.
11jp7dj.jpg

29pwyol.jpg

v83cxe.jpg

20h2gco.jpg

2lu2zwn.jpg

33pawk0.jpg


---------- Poruka napisana u 12:37 ---------- Prethodna poruka je at 12:29 ----------

df9idy.jpg

3442qkx.jpg

j5ugkn.jpg

iqvvgi.jpg
 
Pa svaka,analiza kosta prosecno oko 100e,i one se rade pri svakom ,novom LOT-u,znaci nemogu se samo, jednom uraditi nego stalno,se rade ,osim ako je jedan isti LOT, u pitanju onda moze par puta godisnje.
A ovo TALIANU nerazumem ,na sta si mislio koliko mi je trebalo vremena da sve objedinim.
 
P recimo kreneš sa kečapom pa dok središ sve papire za jedan proizvod,jel ide procedura brzo ili čekaš recimo mesec dana da ti završe analize.
 
A ne .Analize traju par dana,samo i pare nestanu za par dana pogotovo sto moras za svaki novi lot praviti analize.
 
poslao mi slike preko mobilnog i mogu reći daje to jak krš barem po slikama,toje kobojagi duplikator al ima samo duplo dno a strane nisu duple tako da nevalja to za pasterizaciju
 
E dase i ja malo ubacim u raspravu pre godinu dana sam trazio cediljku i odem kod poznanika u susudno selo dami pokaze pada sam napravim a on meni znaš toti nevredi i tome slično,onda trazim tu preko foruma i dobio odgovor KOJE LUD DATI TO POKAZE KUPI....e onda ja našo na internetu nekog čoveka koji radi sa cedenjem čovek iz VRBASA,150km od mene.Ja uzmem tel.imenik nadem sva imena u Vrbasu ista njegovom izovem iz prve sam dobio njega,i pitam DALBI mi pokazali tu famoznu cediljku jer ovde niko neće plaše se konkurencije itd itd .ČOVEK iz prve kadti volja dodi pa slikaj i radi šta oćes još me i da poneki savet..ee onda kad ja došo tamo posle duze priče on meni zanš šta sinko nosi ti tu mašinu kući pa kad uradiš sebi donesi je nazad da nebi nešto zeznuo ..I tako da kad neko kaze da nema ljudi koji bi da razmenjuju iskustvo i pomognu jase nasmejem slatko ima ali problem je da nisu svi ljudi..nije pametan onaj ko o sebi misi daje pametan itd.. već je pametan onaj o kom drugi kazu daje takav za kakvog se smatra..Tako i sad oko kuvanja vidim da nekim to neštima kadse iznose prave činjenice i kad neko oće da radi nego se čovek ubija u pojam totije onakvo ili radiš u šupi i tome slično pa bolje raditi u supi sa pravim i zdravim paradajzom nego u fabrici...SVI ZNATE RAZLIKU IZMEDU DOMAĆE PAŠTETE I ONE IZ FABRIKE ako ne pitajte nekog:ppozdrav:izvinjavam se za mali:off_topic:
E druze ti si kod mene bio,to ti je moj otac dao masinu da kopiras.
Inace i mi se bavimo cedjenjem paradajiza mada smo mi orjentisani na semensku proizvodnju.
Mi kuvamo oko10000lit godisnje. kuvamo ga u kazanu od 550lit. i lozimo na drva.
Paradajiz pakujemo u plasticne flase ako vas nesto zanima pitajte rado cemo pomoci
 
Evo konačno i meni stigo duplikator od 160lit sad na miru da dočekamo sezonu paradajza i kako mu bude ,
 
Interesuje me gde i posto nabavljate plasticne flase?t Kako se cuva paradajz u tim flasama i mora li se stavljati konzervans ako se sipa u plasticne flase? Mi kuci nikad ne stavljamo konzervans ali se sipa u staklene flase, umota u neku cebad i tako odstoji

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Небојша,постоји пластика која трпи 120 степени али цена је толика да ни не желиш да је сазнаш.Тетрапак је нешто на ту тему само је за 85 степени.Флаше у које се пакује минерална вода треба прво испробати па пунити.Има их разних.Стакло је стакло и ту нема непознатог.
Посладњих година радимо тако да испасирани парадајз прокувамо са зачинским травкама,посолимо сипамо у кутије од 1/2 литре и замрзнемо.Кад нам затреба извадимо из хладњака одмрзнемо и употребимо.Нема секирације да ће нешто на зло да крене.Нестанак струје? Пу.пу далеко било али и за то смо се спремили.
 
Nazad
Vrh