Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Sta da se radi ljudi...bucnula u lonac -pa sta?? Necemo joj dacu davati...:haha: Bice druga, naravno....Sto se tice debljine zenki u priplodu ,mora se voditi racuna o kondiciji.Debele zenke se mnogo teze kote i imaju manje okote.Naravno ne treba da izgleda ko' lesina ali ne sme da bude predebela-znaci pazljiv odabir hrane pune vitamina ali bez gojaznosti. U suprotnom,veoma je kratak put od priploda do lonca.:ppozdrav:
 
Sta da se radi ljudi...bucnula u lonac -pa sta?? Necemo joj dacu davati...:haha: Bice druga, naravno....Sto se tice debljine zenki u priplodu ,mora se voditi racuna o kondiciji.Debele zenke se mnogo teze kote i imaju manje okote.Naravno ne treba da izgleda ko' lesina ali ne sme da bude predebela-znaci pazljiv odabir hrane pune vitamina ali bez gojaznosti. U suprotnom,veoma je kratak put od priploda do lonca.:ppozdrav:
Na to sam i mislio jer prolem je u gojaznosti
 
Koliko je debela mozes videti na slici, ali svaka moja zenka je deblja od nje bila kad se prvi put parila pa je cak bilo i preko 10komada, ali ja iskreno kazem da ne volim, ako nema podbradak jer mi deluje kao losa, a cim ima podbradak ja racunam da je odlicna i da ce biti jos bolja za mlade, ali ako je zenka dobra (debela) a mali broj okoti malci ce biti veoma napredni. A svako ima svoje razmisljanje, ja sam rekao sebi da nijedna nece ostati za priplod, ako nema podbradak. do 5 meseci mora da ga ima, sa 6 ili malo vise pustam da se pare.
 
Pa normalno slazem se svako zna sta radi i kako selektira i kako razmislja naj verovatnije da neko ima slicna razmisljanja i dobro je to kad neko drugacije radi od ostalih vidis razna iskustva ja volim i kritike i pohvale i dosta ucis i na svojim i na tudjim greskama zato je ovaj forum ovde koji stvarno znaci i kunicarima i svim ostalim ljudima koji se bave poljoprivredom .a i tusmo da pomazemo jedni drugima kad zatreba nesto.PA CISTO KOMENTARI ZA ODMET NIKAD DOSTA .S Tomasevic drugar niko tebe ne kritikuje nego cisto komentarisemo to je dobra stvar da se nauci nesto i od drugih NE ZMERI MENI I DRUGIMA ZA KOMENTARE
 
Kod mene sve zecice imaju podbradak ali nisu debele vec dobro odgajene i normalno uhranjene.Nije podbradak uvek merilo za gojaznost....Uslikacu ovih dana i staviti na forum zenku koja gaji oko 15-tak malih,ima podbradak ali nije i ne moze biti debela jer je malci ogulise zivu.Jede dva puta dnevno po punu porciju smese: jecam,zob,psenica i granula+lucerka i planinsko seno na volju ali sva energija je usresredjena na podmladak.Nego odosmo u :off_topic: Peto ce da grmi ko'sveti Ilija kada vidi.....Evo jedan vrhunski recept da ga oraspolozimo.Rolovani kunic u krem juhi od pecurki. Potreban je jedan kunic (ociscen od kostiju),100 g pica sira,100g susene slanine (panceta),beli luk u prahu,origano,1 kesica krem juhe od vrganja (ako nema moze i od sampinjona). PRIPREMA: Rasiriti na stolu kunica iz koga su prethodno povadjene kosti,narendati po njemu pica sir i poredjati sitno seckanu pancetu.Posuti odozgo belim lukom u prahu (malo) i origanom.Saviti meso i smesu u rolat i uvezati kanapom ili ubaciti u mrezicu (ali da nije plasticna).Staviti u plek podmazan svinjskom mascu i peci oko pola sata (otprilike dok porumeni sa svih strana).U jedan loncic nasuti 1l vode i kada provri sasuti kesicu krem juhe od pecurki.mesati na tihoj vatri 9temperaturi 2-3 minuta a onda sasuti juhu preko rolata u plek.Poklopiti plek i dinstati u juhi 20-tak minuta.Kada je rolat gotov,odstraniti kanap i seci na kriske.Sluziti vruce uz pomfrit a krem juhom prelivati komade po zelji i ukusu. Pice izaberite sami,ja sam uz ovo tamanio beli spricer :haha::ppozdrav:​Prijatno drugari.
 
Kod mene sve zecice imaju podbradak ali nisu debele vec dobro odgajene i normalno uhranjene.Nije podbradak uvek merilo za gojaznost....Uslikacu ovih dana i staviti na forum zenku koja gaji oko 15-tak malih,ima podbradak ali nije i ne moze biti debela jer je malci ogulise zivu.Jede dva puta dnevno po punu porciju smese: jecam,zob,psenica i granula+lucerka i planinsko seno na volju ali sva energija je usresredjena na podmladak.Nego odosmo u :off_topic: Peto ce da grmi ko'sveti Ilija kada vidi.....Evo jedan vrhunski recept da ga oraspolozimo.Rolovani kunic u krem juhi od pecurki. Potreban je jedan kunic (ociscen od kostiju),100 g pica sira,100g susene slanine (panceta),beli luk u prahu,origano,1 kesica krem juhe od vrganja (ako nema moze i od sampinjona). PRIPREMA: Rasiriti na stolu kunica iz koga su prethodno povadjene kosti,narendati po njemu pica sir i poredjati sitno seckanu pancetu.Posuti odozgo belim lukom u prahu (malo) i origanom.Saviti meso i smesu u rolat i uvezati kanapom ili ubaciti u mrezicu (ali da nije plasticna).Staviti u plek podmazan svinjskom mascu i peci oko pola sata (otprilike dok porumeni sa svih strana).U jedan loncic nasuti 1l vode i kada provri sasuti kesicu krem juhe od pecurki.mesati na tihoj vatri 9temperaturi 2-3 minuta a onda sasuti juhu preko rolata u plek.Poklopiti plek i dinstati u juhi 20-tak minuta.Kada je rolat gotov,odstraniti kanap i seci na kriske.Sluziti vruce uz pomfrit a krem juhom prelivati komade po zelji i ukusu. Pice izaberite sami,ja sam uz ovo tamanio beli spricer :haha::ppozdrav:​Prijatno drugari.
E pa nemam na lageru vise zecetine kad stignu probam sto posto a spricer obozavam
 
Crni od tvog recepta već mi voda ide na usta, pa sam danas malo radio pa ćemo probati tvoj recept. Triput ura za crnog.

img20140405142207.jpg
 
Svaka cast imenjace ,domacinski si ih othranio.Slika sve govori,ima tu dobrog "materijala" i za rolovano i za jos stosta :ppozdrav::ppozdrav:
 
Svaka cast pero veoma ukusno.Vala mozda se i ja drznem pa napravim za Vaskrs jer treba da skinem 5 komada.Potrazicu recepturu od pocetka i za jedno i za drugo.
E ljudi hvatajte ako imate nekoga na goliji da vam prosusi nesto budi da pada sneg nema nista dok mraz nedohvati.:haha:
 
Pozdrav Čuna malo duže nisam bio na forumu, pa imali su četri meseca, a očišćeni oko 2.5 kile. Sad imam samo jednu ženku nemože da se stigne mnogo posla odsustva od kuće. POZDRAV.
 
Otvorio sam sezonu,pa da se pohvalim.Okoćeni 17.02 ,a završili priču danas.Trebao bi mi savet,da li su mi napredovali standardno ili da nešto menjam.Da ne bude zablude,ovo su mi prvi ,ikada.Tek stičem ikakvo praktično znanje.I bitnije:kako spremiti meso kunića?




A debeli,debeli...Sala kao na prasetu.
 
Svaka cas druze.Kao pocetnik ovo je odlican rezultat,Mislim da su imali oko 4 do 4,5/kg zive mere a stari5.meseci.Zelim ti puno uspeha i uzivanja u dalje radu sa njima.
Neznam koju rasu imas.
 
Nazad
Vrh