Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Juce zaklao hajkomku staru 6 meseci.
2rffrix.jpg


- - - - - - - - - -

ruuut4.jpg


- - - - - - - - - -

34j95dd.jpg
 
Pozdrav drustvo.Nisam je merio ociscenu ali jesam cisto meso kada sam povadio kosti- 2,9 kg.Slikao sam celu proceduru vadjenja kostiju pa cu postaviti na forum kada mi klinci prebace sa telefona na komp. Inace obicno koljem kunice sa 3- 3 i po' meseca i tada budu teski od 2-2,5 kg (ocisceni,bez glave).Ova hajkomka i jedna panonka (nju danas koljem) su mi ostale iz prosle ture tovnjaka.Mislio sam da ih ostavim za priplod ali su se bas mnogo nagojile (nema ni govora da se pare) pa ce igrom slucaja zavrsiti u rostiljskoj kobasici ili cevapima (ako ne nadjem creva za rostiljsku).
 
Moze li iko da mi da te recepte za kobasice i za cevape i tako te ostale proizvode od kunica? jedino sto sam sa njim radio je rostilj, razanj i normarno pecenje u rerni. Hvala unapred. :*



Citaj malo unazad u temi pa ce ti se kasti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav drustvo.Nisam je merio ociscenu ali jesam cisto meso kada sam povadio kosti- 2,9 kg.Slikao sam celu proceduru vadjenja kostiju pa cu postaviti na forum kada mi klinci prebace sa telefona na komp. Inace obicno koljem kunice sa 3- 3 i po' meseca i tada budu teski od 2-2,5 kg (ocisceni,bez glave).Ova hajkomka i jedna panonka (nju danas koljem) su mi ostale iz prosle ture tovnjaka.Mislio sam da ih ostavim za priplod ali su se bas mnogo nagojile (nema ni govora da se pare) pa ce igrom slucaja zavrsiti u rostiljskoj kobasici ili cevapima (ako ne nadjem creva za rostiljsku).

3.5meseca ocisceno bez glave 2.5kg je bas puno druze :)
 
Ne znam da li je puno ali znam da se u svakoj turi nadje po neki delija koji odskoci od ostalih.Inace ja ispred njih danonocno drzim pune hranilice granule a takodje imaju non-stop planinsku otavu pred sobom.Jos jedan od razloga koji dosta utice na uspesan tov je "grupni tov".Zapravo ja kunice odvajam u prostorije po 25-30 komada.Tu je stalno borba da se pridje do hranilica i pojilica.Takodje sam primetio da su mi hajkomi (iste starosti kao i panonci) uvek tezi od panonaca.Razlika zna da ide i do pola kilograma u nekom intenzivnom tovu od 3,5 meseci.I na kraju mislim da je izbor granule izuzetno vazan kod tova usatih.Ja trenutno forsiram starter za jagnjad J-I *18% proteina-proiz. 100% G.Milanovac. Necu ga zasigurno menjati u skorije vreme jer sam prezadovoljan rezultatom tova.Davao sam prosloj turi J-II *16% (plasio se da I-ca ne bude mnogo jaka za njih) i rezultati takodje nisu bili losi ali sa starterom je to daleko bolje.:ppozdrav:
 
Marinada.. Kari,ulje, ruzmarin, bosiljak, vegeta.. Peci na talandari najbolje :). Ovo je modifikovana marinada koja se koristi za belo meso kod piletine, ne treba preterivari sa ruzmarinom bosiljkom i karijem, ulja po zelji, treba da bude slana marinada. Odstoji par dana i ispecite :). Bosiljka ima svezeg tokom godine, mozete ga posaditi i u saksiji, ruzmarin drpite negde :D ne treba puno, ja sam maznuo ispred crkve :D, kari mora da se kupi, vegetu mozete napraviti ali ne preporucujem(citaj kupiti :D).
 
Marinada.. Kari,ulje, ruzmarin, bosiljak, vegeta.. Peci na talandari najbolje :). Ovo je modifikovana marinada koja se koristi za belo meso kod piletine, ne treba preterivari sa ruzmarinom bosiljkom i karijem, ulja po zelji, treba da bude slana marinada. Odstoji par dana i ispecite :). Bosiljka ima svezeg tokom godine, mozete ga posaditi i u saksiji, ruzmarin drpite negde :D ne treba puno, ja sam maznuo ispred crkve :D, kari mora da se kupi, vegetu mozete napraviti ali ne preporucujem(citaj kupiti :D).
Pa gde buraz ispred crkve :D sta ti bi?

- - - - - - - - - -

Zato sto hajkom od 3kg ima cisto recimo 1.8-1.9kg.
Prijatelju predji na granule za jagnjad pa vidi rezultate, kao sto kaze 'crni tekir' nema razlog da te laze, ali zecevi bi trebali da napreduju VISE od ovih granula.
 
Evo kod mene kao po obicaju vikendom nesto se uvek spremi sa mesom od kunica,tako je bilo i ovaj put a na stolu je danas bila pljeskavica od kunica,naravno od svega ovoga nije nista ostalo netrebaju ni da se peru tanjiri:haha:

dsc0848.jpg
 
Nazad
Vrh