Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Hvala i tebi szeki-telep i meni ukus za pamcenje i sto po meni ko ima vise kunica najbolje resenje na ovoj besparici i jednostavno nemoze se cena formirati za prodaju a po ovoj varijanti cisto meso ide u kolbasicu drugi deo sto ostaje na kostima za paprikas a dzigerica za pecenje ili pohovanje :ppozdrav:::super::
 
Pa za to ću naći vremena,oduzeću od devojaka,HA-HA.Ti samo kritikuješ i zaje....š

- - - - - - - - - -

Tako sam i ja radio pre par godina,imao puno kunića,poklao, ispandlovao i napravio 1o kg šunkarice(17 kom)od čistog kunićjeg mesa.To je malo bilo zahtevan posao ali se isplatilo pošto smo pojeli u rekordnom roku.

- - - - - - - - - -

Hvala i tebi szeki-telep i meni ukus za pamcenje i sto po meni ko ima vise kunica najbolje resenje na ovoj besparici i jednostavno nemoze se cena formirati za prodaju a po ovoj varijanti cisto meso ide u kolbasicu drugi deo sto ostaje na kostima za paprikas a dzigerica za pecenje ili pohovanje :ppozdrav:::super::
Mislim da sam postavio i ovde na Forumu da sam pre par godina pravio šunkarice od kunića,to je bilo vanserijski ukusno.Ako te zanima,poslaću ti recepat na PP.
 
Uf ja sam probao dimljene i mogu ti reci nesto prelepo,inace ja imam mnogo zeceva ali mi je izdimio teca dva komada.. Nisam mogao da verujem kako su ukusni,nemogu dalje o tome sutra pravim pusnicu!!!!!!!!!!

Sta mislite jer je onako solidan broj negde oko 50-60 kunica?? Imao sam i malo onih velikih ali nesto su mi se porazbolevali...
 
Kad sam bio mlad decak drzao sam oko 80 kunica voleo sam da ih cuvam ali nikad nisam bio ljubitelj mesa od kunica dimljene jos nisam probao ako su dobri dmljeni odmah sutra kupujem 2 komada da izdimim i da probam... :ppozdrav:
 
Uf ja sam probao dimljene i mogu ti reci nesto prelepo,inace ja imam mnogo zeceva ali mi je izdimio teca dva komada.. Nisam mogao da verujem kako su ukusni,nemogu dalje o tome sutra pravim pusnicu!!!!!!!!!!

Sta mislite jer je onako solidan broj negde oko 50-60 kunica?? Imao sam i malo onih velikih ali nesto su mi se porazbolevali...
Ja isto planiram da odimim koji komad ove zime posto svi hvale a inace obozavam zecije meso,tako da mora biti odlicno:bravo:.To je super za svoje potrebe :ppozdrav: i ja sam ove godine ukupno imao oko 130komada i sad sam ostao na 30 komada od 2.5meseca i 5 zecica i 2 muzjaka,i sada su se okotile 4 zecica neznam koliko ih ima tek za par dana cu znati kada pocnu da trckaraju po kavezu:osmeh:
 
Ja mislim da ima razlike meni su nekako ukusniji kunici od orijasa onih velikih.. A dimljeno meso morate probati stvarno,ja nemam pusnicu a obozavam zecije meso pogotovo suvo... I ja bi hteo da povecam broj ali je nemoguce mnogo se tuku kad su toliko naj vise sam imao oko 60 i vec pocinje haos.. A zeca naj vise volim kad spreme kao gulas to mi je omiljeno jelo posle naravno dimljenog zeca... Sasa probaj obavezno pa da nam javis kako ti se svidelo garantujem da je dobro... :ppozdrav:
 
Pozdrav drugari drago mi je da se ovo kulinarstvo ponovo pokrenulo,na trenuak sam mislila da su zaboravljeni lepi ukusi od spremljene zecetine.Planiramo ovih dana da obavimo to sada vec tradicionalno pravljenje kobasica samo da naostrimo nozeve.Za docek nove godine bice naseckano na tanjiru.Planiram bar tako ako ova mecava ne promeni planove...Pozdrav svima...:osmeh:
 
Pozdrav poni, siguran sam da će kobasice biti ukusne, meni će ovo biti prvo pravljenje kobasica pa se nadam sa kad dodje vreme da će biti i pomoć prijatelja. Pozdrav svim gurmanima zečijeg mesa.
 
Saša kako god da spremiš zeku veruj mi on je ukusan,ja i moja porodica kad zasednemo oko tepsije ili šerpe retko šta ostane. A dimljeni zeka je priča za sebe još koji dan i sedam komada ide na dimljenje, a sledeča tura u kobasice.:ppozdrav:

Kao klinac voleo sam da pecem zeca na raznju:
Zakoljem dva zeca od po 3kg, nisam ih merio uredjene, spremim jedan drenov razanj na koji stavim oba zeca.nataknem zekonje na razanj i pre uzivanja trbuha unutra ubacim suve slanine,neko parce kobasice, kasiku svinjske masti,usolim vegetom i zasijem. Pripremanje vatre bagremovo i sljivovo granje da sagori dok ne ostane zar(kao i za prase samo u manjoj kolicini). Stavim da se pece i okrecem polako dok mi na zaru stoji serpica sa svinjskom mascu koja se greje i kojom cesto prelivam zeceve da ne budu suvi, u zavisnosti od jacine vatre gotovi su za 2 sata ja pecem malo duze da bude pecenije i do kraja pecenja non stop mazem svinjakom mascu ispadne delikates. Nisam neki ekspert u pisanju recepata ali nadam se da ste razumeli :ppozdrav:
Jednom sam zeca od oko 3kg zive mere lepo sredio i ubacio u prase i zasio kad se ispece prase izvadite zeca ispadne delikates, samo je malo slaniji pa trazi vise vina ::vino::
 
Evo neki dan sam pravio zečija kobaje kod drugara u selu!S'obzirom da sam ih prvi put pravio,mislim da će boti do bola!!!!!!
Pošto ne volem da budu blede(kobaje),a ne volem ni da puno stavljam paprike,rešio sam to na drugi način.
Na 8kg.zekova:::
1,5kg.svinjskog gronika,
1,5kg konjetine.Konjetina daje crvnkastu boju!
Sve to samleti,začiniti(ja ne stavljam svež beli luk,samo granuliran suvi),dobro izmešati i ostaviti da prenoći...
Sutrdan pre punjenja opet dobro promešati.
Dimiti na hladnom dimu:Dva dana dimiti pa jedan dan pauza,pa još dva dana dimiti!
Staviti na promaju u zavisnosti koliko volite tvrdoću kobaje.

Prijatno i veliki pozdrav iz Srema.....
 
Pozdrav svim kunićarima dobre volje :veseljak:: i dobre hrane!
Ja sam Damir, pratim ovaj forum već duze vreme pa reših da vam se pridružim!
Za početak evo neka slika mojih kunića.... :osmeh:
...malo su nadimljeni ali sta sad!
8295800221_b3d75b930f.jpg
[/URL] IMG_20121205_093831 by Kamikaza23, on Flickr[/IMG]
8296848756_e7cf88c60c.jpg
[/URL] IMG_20121222_112543 by Kamikaza23, on Flickr[/IMG]
 
Pozdrav Damire,i dobro dosao na forum...svaka cast na kunicima:),bome lepo izgledaju odimljeni.Koliki je prosek kila imao uradjen kunic?!Koje rase kunica drzis?
 
Nazad
Vrh