Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Pozdrav Damire,i dobro dosao na forum...svaka cast na kunicima:),bome lepo izgledaju odimljeni.Koliki je prosek kila imao uradjen kunic?!Koje rase kunica drzis?
Pozdrav Pero!
Kunići su mešanci činčile i novozelandskog belog, pa su njihovi potomci ukrštani ponovo sa novozelandskim! Odprilike su imali po dva kila sredjeni za susenje! Stajala u salamuri oko dan i po, oprani i visili jedan dan da se ocede... Dimili se jedan dan, pa dva dana pauze pa dimljeni još jednom!!
Pečenje je bilo prste da poližeš ovih dana ću probati sa kiselim kupusom!
 
Mogu da samo da zamislim,a posle jela mora biti i :ppozdrav:da se zalije...Ja nemogu docekati da moje sledece nedelje pokoljem pada ih odimim i kobaje napravim...uffff:osmeh:
 
Svaka čast,pita me klinac"tajo sta je to na slikama,ja reko osusene zeke.Kaze on a da mi malo budemo lije".I hoces li nam reci koja je rasa?:ppozdrav:
Pozdrav svim kunićarima dobre volje :veseljak:: i dobre hrane!
Ja sam Damir, pratim ovaj forum već duze vreme pa reših da vam se pridružim!
Za početak evo neka slika mojih kunića.... :osmeh:
...malo su nadimljeni ali sta sad!
8295800221_b3d75b930f.jpg
[/URL] IMG_20121205_093831 by Kamikaza23, on Flickr[/IMG]
8296848756_e7cf88c60c.jpg
[/URL] IMG_20121222_112543 by Kamikaza23, on Flickr[/IMG]
 
Odlično izgledaju,i meni je u planu ta kombinacija rasa,činčila -nz. reci nam samo čime s ih hranio i koliko su tu bili stari kad si ih potamanio?
 
Poslednja izmena od urednika:
Hranjeni su glavnom granulama za kunice Gebi, kukuruzom i suvom detelinom! Zadnjih 10 dana pred klanje jeli su samo detelinu! A koliko su bili stari ne znam tacno jer zbog drugih obaveza sam zaboravio da vodim evidenciju ali imali su oko 5 meseci starosti! Nisam ih forsirao jakom hranom jer su izkljucivo za sobstvene potrebe!
 
Taki smo mi vojvodjani, doduše oko sušenja imam i savetnika tako je sušenje dosta dobro ispalo, mada mi neki stari sremci kažu da može još i bolje.
 
Nazad
Vrh