Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

2dcac9174045252.jpg
[/URL] [/IMG]Moze degustacija

Jel to po onom receptu gore navedeno?
Lepo izgleda!!!!!pozzz
 
Da jeste to je to lepo je..Ko voli nek zauce rukave pa neka proba da napravi.Ovih dana pravimo sledece sa malim izmenama vezano za zacine.Slika pripada zecijim mesanim kobasicama,po recepturi napisanoj ranije.
 
Nego,reci mi molim te kako da ubacim sliku?Nesto mi ne ide....
Danas mi je stigla hranilica,pa reko da se pohvalim malo....
pozzz

---------- Poruka napisana u 19:23 ---------- Prethodna poruka je at 17:36 ----------

Jest da sam promasio temu u kojoj cu pitati,ali hvala...Uspeo sam
 
Imao sam sreće(priliku) da degustiram,šta pričam,jedem te kobaje.Nešto baš-baš dobro i ukusno.A tek domaćica koja je prvoklasan kunićar a ni domaćin ne zaostaje.Ovim bi hteo da pohvalim pred Forumom ovu domaćinsku i gostoljubivu porodicu kunićara!
 
Hvala,hvala..:osmeh:.Kunici su drustveni pa i kunicari bi to trebali biti :ppozdrav:.Nama je drago da upoznamo kunicare licno.Razmenimo iskustva i da se proba zecije kobasice.Mozda nekad bude zecija kobasicijada..
 
@Sremac Odgovaram ti u ovoj temi jer si postavio u drugoj temi pitanje
Kako spremiti zeca od vise godina? Po meni najveci je problem jer ima pojacan miris mesa.Mnogi se nebi slozili ali ja tako mislim iz iskustva.Posle klanja stavljam u hladnu vodu menjam je vise puta zatim iseckam beli luk,crni luk,i uzberem ruzmarin gracicu,soli, stavim u vodu zajedno sa zecom.i to ostav do sutra.Sutra iseces ovo meso za paprikas ili namazes senfom malo i slaninice na leda u tepsiju pa u rernu ovaj deo zacini kako volite po ukusu.
Ovo je inace recept od poni ja sam ga probao i mogu reci da je vrlo ukusan.
Sve pohvale za njene kulinarske vestine a nadam se da ce u nekoj buducnosti moci i licno da probamo njene recepte.
 
Poslednja izmena:
Drugačije se sprema mlad i star kunić.Po mom iskustvu,mladog možeš spremiti kako god ti se oće(pohovano,pečeno ucelo),samo nemoj kuvati u paprikašu,jer nećeš dobiti taj šmek mesa.Jednom sam spremio mužjaka starog 4g. tako što sam ga držao 12 sati potopljenog u mleku sa dodatkom dve kašike meda(naravno u frižideru).Posle sam ga ispeko na masti sa svim začinima koje inače dodajem.Mogu vam reći da se potrošilo.Inače od starijih primeraka preferiram kuvanje paprikaša ili "perkelt"-a.
 
Danas sam lišio života 6 panonaca od tri ipo meseca starosti u proseku od 1,6 kg mrtve vage,nije neki rezultat.Međutim,to nije tema o kojoj sam hteo da se izjašnjavam,nego o džigericama koje je supruga onako taze ispohovala,la,la,la.Ako znate nešto ukusnije,javite mi!
 
Јела од зецова
Саламура:Узми добра винска сирћета,у полак толко воде бунарске,исеци црна лука на котурове,а исто тако и жуте роткве(сада шаргарепе)и першуна,додај 2-3 листа ловорике,мало лимунове коре,10 зрна бибера,исто најгевирца и фење,4 каранфилића и пусти да се ово здраво прокува и ускључало прелиј преко зеца па пусти да постоји.Ако би зец морао да дуже постоји а ти га преврни па ускључај саламуру па га њоме опет прелиј.
Они који не воледу зеца из саламуре нека га прелију румом и запале,а може и да се зец потопе у Buttermilch(сурутку од слатка масла-путера).Тако постаје сочан има добар мирис и укус.
Зец се надева шпикује сланином на почешће редове у облику рузмарина и при печењу ваља добро пазити да сланина не изгоре већ само да порумени.Ако се у рерни пече зеца покрити артијом у масти натопљеном.
 
Da li je neko gledao na nekim domacim ili inostranim kulinarskim forumima neke specijalitete od nasih divnih kunica :) Msm da bi moglo da se nadje svasta nesto zanimljivo,a cini mi se da je ova tema pomalo zapostavljena,jer sta je dobar kunicar bez dobrog recepta za neki specijalitet kuce :) Bilo bi zanimljivo naci neke dobre recepte sa drugih foruma,uz opasku gde je nadjen recept,da li je proban specijalitet,itd...
 
Evo jedan "pokojne babe"recept!!!lol.
Uspete u šerpu vode pa kad provri stavite:2manje glavice luka(cele),belog luka 4-5čenova,malo šargarepe,začinskog bilja(šta god imate),vrlo malo vegete,bibera u zrnu 15-20kom.lovorov list i pola deci maslinovog ulja.Sve to kuvajte 1h.pa kad se ohladi,prelijete preko jadnog zeke da prekrije(ogrezne)."naravno zeka je to sve vreme čekao u tepsiji"##posuti odgore sa sitno iseckanim peršunom,nekapati malo limuna,pokriti folijom i ostaviti naj manje 12h.u frižideru!!!!!
Kad je prošlo najmanje 12h.izvadite zeca iz vode"marinade ili kako već",ocedite ga.Špikujte ga sa slaninom i pokrite istom(tanko isečenom domaćom)Stavite u pleh(djuveč),naspete 2 dl.one marinade,1-2dl.crnoga vina i 1dl.maslinovog ulja,prekrijete folijom i stavite u rernu (najbolje Smederevac) oko 50min.često proveravajte jel ima vode i po malo dodajte one vode u kojoj se zeka kupao!!!
Služite ga uz bilo kakav krompir,sa naravno puno vina ili špricera!!!!
Prijatno i pozdrav od Sremca!!!!
 
Zeleo bih da vas upoznam sa mojim kunicem,valjda nisam promasio temu :haha:

Inace moze da se puni i sa kackavaljem,sunkom,itd,itd,sta vam je po volji,isto kao sto kaze cika na kraju videa da i zacine mozete dodati po volji :) Ovo predivno izgleda,samo mogu da zamislim kako to izgleda i mirise kad se spremi,moracu pod hitno da probam ovo :) Inace ako bude sve lepo ispalo,ne bi me cudilo da napravim ovako nesto i za slavu sledece godine,malo da iznenadim goste,uglavnom su navikli na rolovanu piletinu uz rostilj :D

Elem,pre pocetka spremanja recepta,trebalo bi da se malo nauci i ovo :)

Prijatno i :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh