Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Stvarno super!!!Svidja mi se ovaj nacin odvajanja kostiju od mesa.Probacu rolovanu zecetinu ali prvo ispeci , kada se ohladi iseci...ovo moram probati.hala na predlogu super je.....
 
Ma probacu i jedno i drugo,nije los predlog,odusevljen sam bio kako izgleda ovako sirovo kad se isece na parcice...A ovaj lik kako je ocistio zeca svaka mu cast,cini mi se da nije mnogo tesko,nema mnogo otpadaka,i dobijes celinu sa kojom mozes da radis sta god ti padne na pamet :) Inace kacite slobodno ovde sta god nadjete zanimljivo :ppozdrav:
 
Dali se nekome desavalo da ociscen zec od koze i iznutrice,stavljen u hladnu vodu,pocne zivac da reaguje i misic dobije impuls.Izgleda kao da je ziv.Meni se to juce prvi put desilo.Bas je neprijatno ali kato to se desilo?.....Ove nedelje spremam rolovanog zeca da probamo...
 
Probali smo rolovanu zecetinu.Prilikom odvajanja kostiju od mesa treba obratiti paznju na odvajanje kicmenog dela od mesa u tom delu je samo malo opne pa se lako zasece.Sam vrh kicme je malo pokriven.Nije problem ako se zasece moze se iseci za pohovanu zecetinu.Nije tesko ali zahteva vezbanje....Zaista lepo je kad imas komad cistog mesa bez kostiju i mozes od njega svasta da kombinujes.Hvala na receptu....:bravo:
 
Sve je u praksi,samo treba naci odakle nauciti,ja sam ubedjen da ce ti svaki sledeci put biti sve lakse i lakse :) Inace kakav je bio ukus,moras da nam pojasnis,da bismo ti zavidili jos vise :ppozdrav:
 
Nemojte da zavidite vec zasucite rukave i probajte..ili da organizujemo druzenje uz specijalitete.Najvise mi se svidela danas spremljena zecija snicla u saftu.Pripremljena na nacin kao govedja snicla u saftu.Meso se odvoji od kostiju kako je prikazano na prethodni snimak.Tanko se iseku snicle i zacine po ukusu zatim u brasno i blago preprze na ulju da samo pozute.Vratiti svo meso u serpi naliti vode da prelije meso i lagano krckati u to dodati beli luk,biber i senf.Kuvati oko sat-ipo vremena.To je to moze se posluziti uz krompir pire.Zecije meso je najpribliznije govedju mesu po nacinu spremanja u kuhinji.Takodje smo pravili karadjordjevu sniclu,bas je super ,lepsa je od zecejeg mesa bar meni treba probati ukusi su razliciti....Probacu ovu varijantu na snimku da spremim za 1 Maj na rostilju tako sa slaninom jer u rerni slanina se brzo ispece a mesu treba jos vremena za pecenje.Za rolovanje treba dosta prakse...ali pokusavacu i dalje jer pecenje nije isto kao obican zec ucelo u rerni sa dodacima povrca i krompira.Kada budem uspela javicu...
 
Poslednja izmena:
Evo posle desetak pokusaja napokon sam uspela da zeca pripremim za rolovanje.Dosta je jednostavno kada se uvezba.Postavicu ovih dana slike raznih jela od zeca koje smo spremali.Sta ste lepo pripramali javite se..!
 
Rolovani zec je lep pod sacem...Htelabih sa vamada podelim zasad meni najlepse jelo ....To je Snicle u saftu objasnila sam u prethodnom postu nacin pripreme a sada malo slika..
a34366197048856.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Koliko je ovaj imao zaklan a koliko ociscen od kostiju :) Moja majka pravi nesto slicno od piletine ali sa sampinjonima,i preukusno je,mogu samo da zamislim kako je sa zecetinom :)
 
Ovo je bio jedan nevaljali zekan koji se samo tukao a nije hteo da jede..Malen je za ovo jelo netreba veliki komad....Da super je kada se doda i pecurke i ja sam ranije spremala sa junetinom,piletinom a sada sa zecetinom mi je super..Dobije se puno kolicinski hrane sa malim zecom.Za letnje dane super hrana ja preporucujem da probate....
 
Evo nesto i od mene pripreme za zimske carolije kod mojih drugara kunicara evo za pocetak neke fotke sa pravljenja dimljene kolbasice od kunica (naravno prvi deo slede i ostale slike kako bude odvijao dalja prerada) Veliki pozdrav i ziveli kunicari :ppozdrav:
 
Mora malo masnoce ponama 20% ciste svinjske slanine jer inace gusi(suvo) ::000::

- - - - - - - - - -

Evo upravo skinut sa dima i naravno prve probe...... :ppozdrav:
 
Hvala vam Sremac022 i crnomarkovic probajte to je ukus za pamcenje prava zimska carolija.Veliki pozdrav:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
I ja se pridružujem čestitkama,mora da je ukusno.Elem,jeo sam tako nešto prošle godine kod našeg uvaženog člana Poni-ja,pa to je nešto nezamislivo ukusno.Moraću i ja da se latim te radnje!:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh