Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Nisam nikada video ovu vrstu mesa da se dimi i prave đakonije pa me baš zanima kako i šta.Postavljajte slike na forum da mi ostali vidimo i samo napred. :ppozdrav:
 
Pozdrav kolege evo i ja sam ovih dana imao zabijacke:haha:...
Od 12 zekana prasek oko 2 kg 4 komada stavio u salamuru,a 8 u kobaje!
dsc0209.jpg

Napravio 11kg zecijih kobaja(8 kg cistog zecijeg mesa,2 kg sveze slanine i 1 kg govedine)
dsc0211.jpg

Danas ih stavio na prvi dim,pa cemo za koji dan videti kako su ispale:ppozdrav:
dsc0212.jpg
 
Au Pero,ti si tek majstor za ove stvari.Ja ću tamo sredinom januara da pravim salame(šunkarice) od čistog kunićjeg mesa,pošto ih klinac obožava(o mami i tati da ne pričam).Pravio sam dosad dva puta,bilo je fantastično,ali je kratko trajalo.
 
Au Pero,ti si tek majstor za ove stvari.Ja ću tamo sredinom januara da pravim salame(šunkarice) od čistog kunićjeg mesa,pošto ih klinac obožava(o mami i tati da ne pričam).Pravio sam dosad dva puta,bilo je fantastično,ali je kratko trajalo.
Hvala szeki :osmeh:,ja cu to morati sl.godine da probam da napravim,moram samo onda vise okota da pripremim da bi imao mesa za sve ove mesnate carolije:haha::ppozdrav:...

- - - - - - - - - -

Au Pero šta reći slike sve govore, a ukus možemo samo da zamislimo, bogami majstorski.:osmeh:
Hvala Pero,a i tvoje izgleda savrseno,nemam reci...a za ukus pa NEMOZE DA NEVALJA...mi koji koristimo meso od kunica to sigurno znamo:ppozdrav:
 
Pera NS 91 , crnomarković , glamange ,kamikaza skidam kapu na ovom gurmanluku da ima neko takmicenje svakom bi po medaju okacio oko vrata :D
Potpisali ste se se u ovoj temi ama bas posteno do sada je bilo lepih djakonija od zecetine i svega da se vidi al vas cetvorica ga bas zaprzise za kraj godine :)

- - - - - - - - - -

Pera NS 91 ove kobasice ce ti biti poprilicno posne posto je meso skroz krto a malo si stavio slanine. Ima da budu trvde kao cajne kada ih nadimis i ako ih jos bacis na mraz i promaju ima prava cajna da ispadne. Po meni trebao si 3 kg slanine da stavis no videces i sam kad bude degustacija. Ja na zalost nikad nisam pravio zeciju kobasicu ali jesam od skoro svog ostalog mesa i bez 3kg slaninice na 7kg mesa nema nista izuzev ako je meso vec dosta masno pa onda ide manje.

Ja kad pravim kobaje uvek se suzdrzavam da ubacim masnoce ali jbg posle kad budu gotove vidim da sam mogao za nijansu jos slanine da ubacim.
 
Pa epajko ba je lepo cuti reci hvale od nekog:ppozdrav:!!!a sto se tice masnoce moguce je da je trebalo malo vise,ali ja sam uzeo od svinje ledjnu slaninu a ta je bas skroz masna skoro da nema mesa na njoj,a to mi je preporucio mesar kod kojeg kupujem takve stvari,pa cemo da vidmio sta ce da bude,uglavnom cim probam JAVLJAM VAM :osmeh:pa ko hoce moze i da dodje da vas posluzim uz koje :ppozdrav: ili domace ::vino::!!!
 
Pa epajko ba je lepo cuti reci hvale od nekog:ppozdrav:!!!a sto se tice masnoce moguce je da je trebalo malo vise,ali ja sam uzeo od svinje ledjnu slaninu a ta je bas skroz masna skoro da nema mesa na njoj,a to mi je preporucio mesar kod kojeg kupujem takve stvari,pa cemo da vidmio sta ce da bude,uglavnom cim probam JAVLJAM VAM :osmeh:pa ko hoce moze i da dodje da vas posluzim uz koje :ppozdrav: ili domace ::vino::!!!
ja svakako dolazim sa mojom šunkaricom pa da se najedemo i napijemo.
 
E pa i ja dolazim Pero NS 91 blizu sam moram skontati samo panglovanje.Tu si ti kao profesionalac pripreme zecije kobasice.
 
Naravno zorke,ja sam tu I sve sta budem mogao ja sam voljan da pomognem!!!I to sto kazes blizu je Petrovaradin kada budes hteo javi mi pa da dodjes,taman sad kada kobaje odimim jos dan dva.pa kada ih stavim na mraz da izmrznu bice I da se jede I pije:)
 
Ovo je naj zdravija ishrana,nikada nisam jeo ciste zecije kobasice,jeo sam pomesane sa svinjskim mesom i bile jako suve.
 
Bilo bi lepo kada bi imali udruzenje ljubitelja zecijih kobasica a clanovi bi jednostavno poneli par kobasica i dasku za secenje sa nozem.Svako ispred sebe isece svoj proizvod tako da probaju ostali a on proba od drugih i tako razmenjuju iskustva, pa mozda nekad postane Brend,zecija kobasica..
 
Moglo bi.
Nego to bi extra funkcionisalo kad bi se lokacija menjala po zemlji da mi dodjemo kod vas i vi kod vas.:)
 
Nazad
Vrh