Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Evo isprobali smo i kunića na ražnju. Ko nije probao, obavezno neka proba.

kuni-na-raznju-001.jpg


kuni-na-raznju-009.jpg


kuni-na-raznju-010.jpg
 
Nisi ti ništa pogrešio,niti je smesa(začin) manjkav.Ja sam tu šunkaricu pravio sto puta pa mi je uvijek bilo par komada da se tako nabora.Mislim da je jedini razlog za to što mi punimo ručno,da ne kažem peške,a one industrijske se prave mašinski.Sve u svemu,ove naše domaće naborane su pet u glavu u odnosu na one "njihove":osmeh:
 
Kako moj dobri prijatelj uvek ima prave reci,svaka cast!!!Naravno da je bolje jesti ono sto sami napravimo(nemoze da to bude kao iz radnje sve lepo zategnuto upakovano)ali po meni je isto bitnije sta mi u toj sunkarici imamo PRE svega CISTO MESO a to neces naci ni u jednom proizvodu u prodavnici,kada vidim te salame.sunkarice samleveno jedno 1000 puta kroz najsitniju masinu e onda mozete da zamislite sta tu sve stavljaju...A ovo nase iako na oko nije PRELEPO,zato je u stomaku NAJZDRAVIJE!!!:ppozdrav:
 
Nismo punili ničim, malo smo samo uljem podmazivali, da se ne osuši, i malo pileće masti. Bili smo u žurbi, pa nismo imali vremena uzeti slanine. Nije ni mrvu suh bio. Ili se to nama učinilo od rakije :D

Ovo smo dobili na poklon panonca sa deformisanim vratom, pa smo ga brzinski obradili. Sledeći put kad budemo svoje klali i okretali, bolje ćemo da se spremimo. :D
 
Svaka cast za razanj.
Nego mi reci koliko dugo si ga pekao.
:)
E i za dugo pečenje je kriva žurba, nismo imali spremnu vatru, pa nam je dugo stojao na motki. Pa dok se stvorio dobar žar... Uglavnom, mi smo ga ispekli za nekih 3 sata. Pošto nam je bio i prvi put, pa nismo smjeli jake vatre. A neko iskusan bi ga spržio za nekih sat i po, do dva sata maksimalno.
 
Аu ljudi, pa vi ste zli!!! Izjede me stomacna kiselina gledajuci slike i citajuci recepte, a peskir topim balama!! Zli, zli, zli, svi do jednog, sram da vam udje i da vam nikad ne izadje!!! Obavezno moram da gajim kunice kad pobegnem na selo. Nego, da vas nesto priupitam, citajuci ovo, skontao sam da zekana nikad dosta?? Tacnije, sta je prava mera? Posto sam stekao utisak da 'ovako moze da se krka svaki dan.... dorucak, rucak, vecera :))
 
Auu ljudi šta je klope od zeca, ovo ti je u sistemu gledaj i briši usta koliko curi. Haha to je ono pravo.

- - - - - - - - - -

img20140216160817.jpg


- - - - - - - - - -

Aovo je današnji ručak, zeka na klasičan način ispod folije, kad se jede hleb netreba.:ppozdrav: ma kakvo :svinja: zeka je za klopu broj jedan, a oni što govore te sa mačkama ,pacovima neka samo gledaju.
 
Аu ljudi, pa vi ste zli!!! Izjede me stomacna kiselina gledajuci slike i citajuci recepte, a peskir topim balama!! Zli, zli, zli, svi do jednog, sram da vam udje i da vam nikad ne izadje!!! Obavezno moram da gajim kunice kad pobegnem na selo. Nego, da vas nesto priupitam, citajuci ovo, skontao sam da zekana nikad dosta?? Tacnije, sta je prava mera? Posto sam stekao utisak da 'ovako moze da se krka svaki dan.... dorucak, rucak, vecera :))
Prava mera je buraz,sto vise-to bolje.:haha: Nema holesterola,triglicerida....ama nista sto bi moglo da naskodi zdravlju...:ppozdrav:
@Pera i "CRNi" -stvarno ste zli :haha: udarate ceznju vecini clanova foruma :haha:
 
A pa ime moje svaka ti cast,da nam i ti malo svoje carolije docaras:bravo:PRSTE DA POLIZES!!!
Inace crni tekir,barem je meni drago ako uspem da nekome promenim sliku o kunicima i sta sve od njih moze da se napravi,pa ako se jos neko i odluci da ih gaji,meni je onda jos milije i lepse,jer sam uspeo u necemu da pomognem a to je da se ova grana stocarstva barem po malo siri:ppozdrav:!!!
 
A pa ime moje svaka ti cast,da nam i ti malo svoje carolije docaras:bravo:PRSTE DA POLIZES!!!
Inace crni tekir,barem je meni drago ako uspem da nekome promenim sliku o kunicima i sta sve od njih moze da se napravi,pa ako se jos neko i odluci da ih gaji,meni je onda jos milije i lepse,jer sam uspeo u necemu da pomognem a to je da se ova grana stocarstva barem po malo siri:ppozdrav:!!!
Društvo pravi ste,i parola zec i samo zec, normalno i poneki put prasence da se ne zaboravi. Inače društvo sad sam na kontrolisanoj dijeti, nagurao sam 108 kg ali kad izadje ušati iz rerne sve se zaboravlja,Pero Tekir Tibore nismo mi krivi što smo gurmani.
 
Druže,ako si na kontrolisanoj dijeti,onda ti je najbolja mera Crnog Tekira:od kunića što više to bolje.:haha:
 
Nazad
Vrh