Kunić u službi malih tajni velikih majstora kuhinje ...

Recpt je predivan,jednostavan i deca obozavaju.Sa sunkaricom moze dalje da se postupa kao i kupovna.Praviti pizzu,kiflice.....szeki-telep i Pera su to lepo objasnili i ja sam od szeki-telep uzela recept.Jedva cekam da napravim ovu predivnu sunkaricu...
 
A evo i novih usokolja:osmeh:

Belgijski Orijas 7.5kg

dsc0670.jpg


2 Belgijska Orijas i 2 mesanca po 1 godinu...Ukupno 14 kg mesa

dsc0712.jpg


Ociscen bez jetre,pluca,bubrega 4 kg...

dsc0713.jpg
 
Danas sam i ja pravio opet,bogami,ima posla.Od 7 zaklanih,oderanih,okošćenih,samlevenih i umešanih u šunkaricu prošlo je nekih 5-6 sati.Sutra se puni pa još sat vremena posla,pa barenje 2.5 sata ali se isplati,verujte mi,nisam još jeo ukusnije šunkarice(a nisu iz mesare).:ppozdrav:
 
Pozz dragi kunićari!!! Novi sam na ovom forumu bavim se kunićarstvom nekih 10-ak mjeseci...Za nekih mjesec dana imam jedno leglo od 10 kom za klanje,pa bi mi trebao detaljan recept za kobasice od kunića... Nisam ih nikada jeo ,ali svi ih hvale kažu da imaju okus po čajnoj kobasici...
 
Pavloviću dobrodošao u klub kunićara,a za kobasice pa tu ti je Pera iz Begeča koji pravi kobaje i šunkarice i Szeki Telep.:haha::haha: a :svinja: ništa.
 
Hvala na dobrodošlici!!! Nadam se da se bude Pera iz Begača javio i napisao nam svoj recept za kobasice ,a može i za šunkarice...
 
Kolega prvo dobrodosao kod nas na forum,nadam se da cemo lepo razmenjivati iskustva medjusobno...
Inace za kobasice pa njih pravim prema kobasicama od :svinja:...Samo sto u kobasice od kunica stavljam jos i sveze svinjske slanine oko 30do 35%,dodajem zacine,crvenu papriku slatku,ljutu,biber ili kim,so,beli luk,napunim i 3.5 dima se suse i od 10do20 dana na promaji i onda cepanje:osmeh::haha:...Nista strasno i komplikovano...samo trebate imati dosta volje da kunice lepo iskostite,posto je to najtezi deo posla ali verujte mi ISPLATI SE!!!!A za sunkaricu smo ja i moj drugar szeki vec ranije pisali o tome,najbitnije je da uzmes zacine za sunkaricu lepo iskostis kunica koliko hoces,sameljes i ostavis da odstoji 1 dan pre punjenja pomesas i kada ih napunis kuvas ili baris kako to ko kaze,na temperaturi od 70do 80 stepeni C,ja ih kuvam 2 sata i nakon toga ih ostavim u toj vodi ali ih sklonim sa vatre i u njoj budu jos nekih pola sata i vadis na cedjenje i kada se ohlade samo degustacija:osmeh:ZIVELI:ppozdrav:
 
Hvala Pera na detaljnom opisu ... Sada samo da dostignu kilažu i odmah idu u kobasice ,nadam se da budu dobre iskreno nisam ih nikada jeo...
 
Nema na cemu tu sam sta god da ti zatrebam,kao i svi ljudi na forumu....Vidi ja sam prosel godine pravio 10 kg nisam imao vise mesa i mozes licno pitati Szeki kako su ispale da ne bi se sam hvalio...Ove godine sam napravio 25 kg koje za par dana pocinjem da klopam i do kraja meseca ako Bog da jos 25 kg ce da se pravi...a za sunkaricu uveki imam par kila mesa pa da napravim uveki od 3 kg da ne stoji puno i da se ima jesti uvek sveza...
 
Vjerujem da su kobasice dobre... Što se tiče mesa kunića kažu kulinari da je to meso nad mesom može se koristiti u sve svrhe a samo po sebi je zdravo.. Od kada sam se registrirao na ovaj forum čitam najprije ovaj dio foruma redom i mogu reći da ima jako dobrih recepta,ali za sada konasice su prije svega.. Pera ako negdje zapnem javim se za pomoć...
 
Drugar tu sam svaki dan sta bude trebalo pomazem:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

A evo i nesto sasvim novo za par dana cemo da vidimo i probamo kakvog je ukusa,ali uz domace::vino::nema sta da mu fali:haha:

Vesalica od kunica cistog mesa je bilo 2.3kg sa dodatkom slanine par stotina grama...

dsc0737.jpg



dsc0738.jpg
 
Pera jel nam možeš pobliže objasnit jel ovo meso dimljenog kunića,tako mi se barem čini i ovo što si urolao pancetu jel to spremno za pečenje?
 
Drugar to je meso koje se dimilo 1ipo dan,i sada kada sam ga umotao ce se dimiti jos 2 dana i onda koji dan na promaji i za upotrebu:osmeh:...Inace se prvo meso nalazilo u salamuri 3-4dana pa na dimu pa sam ga sada rolovao onda opet malo na dim i kada ga degustiram javljam kakvi su utisci...
 
Drug Perje i ja smo imali posla kod mene
attachment.php
Klali smo kalifornijske i mješane kuniće stare 4mj koji su varirali od 1.600-1800.kg čiste vage
attachment.php
:ppozdrav:

Pera izgleda za prste polizat,svaka čast:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh